Žene provedu 16 meseci života plačući-zašto?

• Odgovora: 7

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Žene provedu 16 meseci života plačući-zašto?
« poslato: 15:33:25, 30.Avg.2009. »
Jedno upravo objavljeno istraživanje u Velikoj Britaniji pokazalo je da žene provedu 16 meseci svog života u plakanju.

Istraživanjem vođenim na internet sajtu TheBabyWebsite.com, bilo je obuhvaćeno 3.000 ženskih osoba, piše britanska štampa.

Ustanovljeno je da se razlozi zbog kojih žene plaču radikalno menjaju tokom njihovog života. Od rođenja do 78. godine, žena provede 12.000 sati u plakanju zbog raznih razloga kao što su gnev i bes u detinjstvu, ili kasnije u životu, tuga zbog toga što su ostale same.

Tokom tri prve godine života, žene plaču tri sata na dan tražeći da budu presvučene, nahranjene ili da ih neko zabavi. Kad odrastu, u tinejdžerskom dobu plaču oko dva sata i 13 minuta sedmično.

Posle navršene 25. godine, to vreme se produžava na dva sata i 14 minuta sedmično, ali uglavnom zbog ljubavnih romana i srceparajućih filmova.

Izvor

Zašto vi plačete,i koliko često?Mene iskreno svašta može rasplakati,naročito situacije u kojima se osećam nemoćno,jer to mrzim.,i nepravda,gladni i bespomićni,zločini nad decom...
« Najnovija izmena:: 02:06:16, 22.Sep.2009. lilka »

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
Odg: Žene provedu 16 meseci života plačući-zašto?
« Odgovor #1 poslato: 03:26:49, 30.Okt.2009. »
Da li vam se dese periodi kad bi samo plakale? A onda dodje period zatisja kad suza nece,pa nece i kazemo-Da se bar isplacem pa bi mi bilo lakse? Zbog cega su za zenu suza lek? I zasto muskarci manje placu? Mislite li da potajno i oni umeju zaplakati i presusiti kao mi?

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • 4
« Odgovor #2 poslato: 16:13:10, 02.Nov.2009. »

Jedan je djecak upitao svoju majku:” Zasto places?”
-         „Zato sto sam zena”-odgovorila mu je.
-         „Ne razumijem“- rekao je djecak.
-         Mama ga je samo zagrlila i rekla: ”Nikad i neces.”
-         Kasnije je upitao oca:” Zasto mi se cini da mama uvijek place bez ikakvog razloga?”
-         ”Sve zene placu bez ikakvog razloga ”– bilo je jedino sto je tata znao reci.
-         Djecak je odrastao i postao muskarac i jos uvijek se pitao zasto zene placu…
-         Naposlijetku je nazvao Boga, a kad ga je dobio, upitao ga je:” Zasto se zene tako brzo rasplacu?”
-         Bog odgovori: ”Kad sam stvarao zenu, morala je biti posebna. Dao sam  joj ramena dovoljno jaka da nose svu tezinu ovog svijeta, a opet dovoljno njezna da moze pruzati utjehu. Dao sm joj unutrasnju snagu da podnese porod i odbijanje koje je toliko puta stize od njezine djece. Dao sam joj cvrstinu koja joj omogucuje da ide dalje kada svi drugi odustanui da se brine za svoju obitelj u doba bolesti i nevolje bez prigovora. Dao sam joj osjecajnost i da voli svoju djecu bez obzira na sve, cak i ako ju je njezino dijete veoma povrijedilo. Dao sam joj snagu da nosi svoga muza kroz njegove pogreske i nacinio je od njegovog rebra da bi stitila njegovo srce.Dao sam joj mudrost da zna da je dobar muz nikada ne bi povrijedio svoju zenu, ali povremeno testira njezinu snagu i odlucnost da postojano bude uz njega. I napokon, dao sam joj suzu da je isplace. To je samo njezino na koristenje kad god joj zatreba. Vidis, - sine moj, ljepota nije u odjeci koju nosi, u njezinoj figuri ili u nacinu na koji se ceslja. Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima jer to je ulaz u njezino srce – mjesto gdje stanuje ljubav…

« Najnovija izmena:: 16:19:55, 02.Nov.2009. lilka »

*

Van mreže ღ kača ღ

• *
  • 60
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 15:27:19, 07.Nov.2009. »
Ja ne spadam u ovu vrtu (*o*). Ne plačem često, čak nekada ni na sprovodima ne plačem (*o*).

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • 4
« Odgovor #4 poslato: 21:29:36, 09.Nov.2009. »
Ne plačem često,ali kad plačem iz mene Tihi okean progovara :)

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
« Odgovor #5 poslato: 14:31:54, 13.Apr.2010. »
Kada placem? Kad sam u PMSu.. To je u tolikoj meri izrazeno da mogu da zaplacem zbog zgazenog psa pored puta..
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #6 poslato: 17:00:46, 13.Apr.2010. »
Kad sam u PMSu

Koliko vidim vecina nas muci istu muku.  :smesko:

I ja u pms poslednjih par godina nekad ne uspem da iskontrolisem suze....nekad sam od sebe krenu iz cista mira, s obzirom da spadam u osobe koje je jjjjjako tesko videti da placu nekad se cude oni koji me znaju bolje u fazonu "sta joj bi odjednom".
Inace jako tesko zaplacem, ali zato kad placem tesko me je gledati u tim trenucima (tako kazu neki koji me znaju).Uglavnom je to zbog toga sto skupljam i skrivam osecanja i sve sto me muci, pa na kraju kad vise ne mogu da izdrzim onda krenem da lijem suze kao kisa.
Primetila sam u poslednje vreme da kad se rastajem sa nekim nekad suza podje sama od sebe.Mada trudim se da iskontrolisem plakanje sto vise mogu.

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #7 poslato: 22:36:00, 13.Apr.2010. »
Ja sam dosta emotivna a ne izgledam uopste tako,i vec sam navela sta me sve rasplace.I desava se i kao deo PMS-a ali ne uvek.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000