Pas (macka) u stanu?

• Odgovora: 61
Stranice: 1 2 3 ... 7 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Pas (macka) u stanu?
« poslato: 22:26:39, 04.Jan.2009. »
Veliki broj ljudi iz nekog razloga pribegava cuvanju psa ili macke u svom stanu(sobi) u kojoj zivi. Naizgled pojava po sebi nije bas prirodna da covek i zivotinja imaju isto mesto stanovanja ali nekim ljudima to je sasvim normalno.

Da li ste za ?
Ako niste sta bi porucili onima koji ih cuvaju na taj nacin?
Ako jeste, da li ste svesni mogucih posledica na vase zdravlje?
Da li je moguce odrzati nivo higijene kao kada tih ljubimaca nema u stanu?
i jos desetine drugih pitanja...

Tema je jako zanimljiva, kada neko javi ja cu dati svoje misljenje o ovoj temi.
« Najnovija izmena:: 18:07:00, 08.Mar.2009. * Charobnjak * »

*

Van mreže gemini-leo

• **
  • 230
  • 0
  • Pol: Žensko
  • HAKUNA MATATA!
Odg: Pas (macka) u stanu?
« Odgovor #1 poslato: 22:33:48, 04.Jan.2009. »
naravno, u stanu, nece u stali :) ja sam za jednakost nas ljudi i zivotinja  :)
evo sad sam ozbiljna... Ja imam macku u kuci, i nije opasna po zdravlje...

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #2 poslato: 22:47:41, 04.Jan.2009. »

Zar i ti sine brute?  :P

Citat
naravno, u stanu, nece u stali  Smeško ja sam za jednakost nas ljudi i zivotinja
Niko nije stalu ni spomenuo.
Jednakost?  O kakvoj jednakosti pricas kad je covek svesno bice?  I nikad izmedju ne moze da postoji znak jednakosti...

Citat
Ja imam macku u kuci
Svaka cast kad mozes...

Citat
nije opasna po zdravlje...
Ti se i u medicinu razumes?
Nije opasna trenutno ali...

Dlaka, bakterije, virusi, higijena...  i jos milion stvari?

*

Van mreže Se-Osiris

• **
  • 340
  • 1
  • Mens sana in corpore sano
« Odgovor #3 poslato: 22:55:49, 04.Jan.2009. »
Mogući problemi - istine i zablude

1. Prva zabluda - Ako se proguta dlaka nastaje čaura u plućima i čovek umire.

Dlaka psa može biti opasna samo ako pas ima bolest cistični ehinokokus. Psi u gradovima ga nemaju, jer su nosilac divlje životinje, koje na selima zaraze domaću stoku, a kada seljaci kolju stoku, oni bacaju žive iznutrice svojim psima i tako ih zaraze.
   Ako pas nema ehinokokus, možete jesti dlake do mile volje. U čitavoj Srbiji po statistikama Instituta za zaštitu zdravlja Srbije BATUT od 2000.g do danas, bude zabeleženo godišnje od 1 do 5 slučajeva oboljevanja u ruralnim, seoskim oblastima kao posledica zaražavanja jedenjem mesa, a ne kontaktima sa psima.

2. Druga zabluda - Psi vrlo prenose besnilo i ako pene besni su.

Svaka toplokrvna životinja može preneti besnilo, uključujući i drugog čoveka. U Srbiji prema biltenu EU za praćenje besnila nije bilo prenosa besnila na ljude od 1980. godine! Izvor besnila su divlje životinje, najčešće lisice. Vakcinacija psa je jeftino i jedino rešenje.
Broj zaraženih pasa za čitavu Srbiju je od 0 do 5 godišnje i to lovnih pasa. Besan pas je plašljiv i zavlači se na tamna mesta, ukočenog pogleda i ukočene vilice i grize halucinacije u vazduhu koje vidi kao posledicu virusa na mozgu.
   Neke rase pasa balave i pene više od drugih kada su potpuno zdrave i balave kada imaju iz bilo kakvog razloga zdravstvene probleme koji nemaju veze sa besnilom. Svi psi pene kada su žedni ili osete miris ženke zbog parenja ili posle kiše kada sa trave isparava previše mirisa.
   Veće su šanse da vas udari grom, nego da obolite od besnila u Srbiji. Vakcinacija životinja je OBAVEZNA i zakonom i moralnim normama.

3. Treća zabluda - Ako mazim psa mogu dobiti neku kožnu bolest.

Kožne bolesti psa se ne prenose na ljude, sem u izuzetnim situacijama. Ako ti je slab imunitet možeš dobiti verovatno svašta u gradskom prevozu ili na bazenu. Peri ruke redovno, pazi šta dodiruješ na javnim mestima, šta jedeš neoprano - psi su najmanja briga.

4. Istina - Od psa realno u najgorem slučaju možeš dobiti gliste, ako nije očišćen od njih tabletom, ako ga ljubiš i dozvoljavaš mu da se penje po posteljini.

Pitanje je kolika je verovatnoća da se to dogodi jer znam oko 450 ljudi koji to isto čine godinama uključujući i mene i nikada nisam dobio niti ijednu bolest od psa. Ljubimo čak i napuštene pse na ulici kada smo u prilici i potpuno smo zdravi. Istina je da velika većina pasa ima gliste, čak i one opasne po čoveka, ali je isto istina da prema statistikama Instituta za zaštitu zdravlja Srbije BATUT infekcija putem psa je retka koliko i sedmica na lotou...

5. Istina - Sve navedeno važi i za mace, uz posebnu napomenu da mace mogu i ne moraju preneti toksoplazmozu, naravno samo ako su zaražene.

Toksoplazmoza je opasna samo za trudnice koje nikada ranije nisu bile uz mačku koja ima toksoplazmozu. Preko 60% ljudi u Srbiji ima stečen imunitet na ovu bolest bez saznanja da su je i imali jer su simptomi toliko blagi. Ako ste izloženi stiče se imunitet. Znači samo ako osoba nikada nije bila izložena istoj, a trudnica je, postoji opasnost!

Tekst je preuzet sa sajta Centra za razvoj ekonomske svesti Izvor ! Koliko je merodavan procenite sami.
    http://www.well.org.rs/zdravlje%20i%20ljubimac.htm

*

Van mreže gemini-leo

• **
  • 230
  • 0
  • HAKUNA MATATA!
« Odgovor #4 poslato: 23:21:40, 04.Jan.2009. »
Da, i ja... Ko non-stop razmislja o tome kako se zastititi u vezi toga,i tako to, njemu ce se bas to i desiti... Niko nije spomenuo medicinu! ne zelim vise na tu temu

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #5 poslato: 23:51:55, 04.Jan.2009. »
Da, i ja... Ko non-stop razmislja o tome kako se zastititi u vezi toga,i tako to, njemu ce se bas to i desiti... Niko nije spomenuo medicinu! ne zelim vise na tu temu
Nemoj da si toliko sujeverna...

------------------------------------------------------------

Se-Osiris

Ti si pristalica ili nisi?

Citat
1. Prva zabluda - Ako se proguta dlaka nastaje čaura u plućima i čovek umire.

Dlaka psa može biti opasna samo ako pas ima bolest cistični ehinokokus. Psi u gradovima ga nemaju, jer su nosilac divlje životinje, koje na selima zaraze domaću stoku, a kada seljaci kolju stoku, oni bacaju žive iznutrice svojim psima i tako ih zaraze.
   Ako pas nema ehinokokus, možete jesti dlake do mile volje. U čitavoj Srbiji po statistikama Instituta za zaštitu zdravlja Srbije BATUT od 2000.g do danas, bude zabeleženo godišnje od 1 do 5 slučajeva oboljevanja u ruralnim, seoskim oblastima kao posledica zaražavanja jedenjem mesa, a ne kontaktima sa psima.
Prva greska ja mislim koju si napisao...

Zivotinjska dlaka moze stvarno da ugrozi zdravlje coveka.
- Alergija na zivotinjske dlake
- Sastav zivotinjskih nije isti kao sastav covekovih dlaka, ako dodje do gutanja (moze da izazove gusenje)

Izvolite linkove pa citajte:
http://www.planeta.org.yu/29/5%20botanika.htm
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/671/
http://www.pet-centar.hr/content/view/1299/70/

I jos puno linkova...

A da ne pricam koliko se zivotinje linjaju i na sta lici onda ta prostorija...

Citat
3. Treća zabluda - Ako mazim psa mogu dobiti neku kožnu bolest.

Kožne bolesti psa se ne prenose na ljude, sem u izuzetnim situacijama. Ako ti je slab imunitet možeš dobiti verovatno svašta u gradskom prevozu ili na bazenu. Peri ruke redovno, pazi šta dodiruješ na javnim mestima, šta jedeš neoprano - psi su najmanja briga.
Ma, cistiji su nego ljudi, nema sta...  
Siguran sam da postoji veca sansa za nekom bakterijom, virusom, infekcijom kada je takva situacija...
Pas (macka) nije svesno bice da mu objasnis gde je cisto gde je prljavo... 

Citat
4. Istina - Od psa realno u najgorem slučaju možeš dobiti gliste, ako nije očišćen od njih tabletom, ako ga ljubiš i dozvoljavaš mu da se penje po posteljini.

Pitanje je kolika je verovatnoća da se to dogodi jer znam oko 450 ljudi koji to isto čine godinama uključujući i mene i nikada nisam dobio niti ijednu bolest od psa. Ljubimo čak i napuštene pse na ulici kada smo u prilici i potpuno smo zdravi. Istina je da velika većina pasa ima gliste, čak i one opasne po čoveka, ali je isto istina da prema statistikama Instituta za zaštitu zdravlja Srbije BATUT infekcija putem psa je retka koliko i sedmica na lotou...

5. Istina - Sve navedeno važi i za mace, uz posebnu napomenu da mace mogu i ne moraju preneti toksoplazmozu, naravno samo ako su zaražene.

Toksoplazmoza je opasna samo za trudnice koje nikada ranije nisu bile uz mačku koja ima toksoplazmozu. Preko 60% ljudi u Srbiji ima stečen imunitet na ovu bolest bez saznanja da su je i imali jer su simptomi toliko blagi. Ako ste izloženi stiče se imunitet. Znači samo ako osoba nikada nije bila izložena istoj, a trudnica je, postoji opasnost!
Za ovo nisam proveravao ali bolje da ne cackam ko zna sta cu sve da nadjem  ;D
« Najnovija izmena:: 00:30:45, 05.Jan.2009. * Charobnjak * »

*

Van mreže Se-Osiris

• **
  • 340
  • 1
  • Mens sana in corpore sano
« Odgovor #6 poslato: 00:07:45, 05.Jan.2009. »

Se-Osiris
Ti si pristalica ili nisi?
  Hahahah, pa zar od svih ljudi ovde ja tebe bas isprovocirao ovim tekstom, hahaha. Kao sto rekoh, koliko je tekst merodavan procenite sami  :P
  Naravno da nisam pristalica ! Nikada mace ili kuce ne bih cuvao u stanu !! U njihovoj prirodi je da budu slobodne, eventualno neko dvoriste kao simulacija prirodnog stanovista zivotinja u malom, samo i to je njihovo ogranicavanje ! Vrlo mi je smesno kad neko govori u ime zivotinje kako npr. kuca treba da se pazi, mazi, kupa redovno, spava u krevetu, hehehe !!

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #7 poslato: 00:13:57, 05.Jan.2009. »

Citat
Hahahah, pa zar od svih ljudi ovde ja tebe bas isprovocirao ovim tekstom, hahaha. Kao sto rekoh, koliko je tekst merodavan procenite sami
Ma daleko od toga...  bitno da se diskutuje  :D

Citat
Naravno da nisam pristalica ! Nikada mace ili kuce ne bih cuvao u stanu !!
Znao sam da me neces izneveriti  8)

Citat
U njihovoj prirodi je da budu slobodne, eventualno neko dvoriste kao simulacija prirodnog stanovista zivotinja u malom, samo i to je njihovo ogranicavanje ! Vrlo mi je smesno kad neko govori u ime zivotinje kako npr. kuca treba da se pazi, mazi, kupa redovno, spava u krevetu, hehehe !!
;D

*

Van mreže jelenacv

• 725
  • 0
« Odgovor #8 poslato: 19:37:28, 05.Jan.2009. »
Ja nisam za to da se zivotinja cuva u stanu jer verujem da se tada oseca kao u kavezu. Ali ako se cuva u kuci sa dvoristem onda podrzavam, s tim sto ne treba nikako da boravi u spavacim sobama. Moja macka provodi dosta vremena u kuci ali samo na odredjenom mestu u dnevnoj sobi gde spava i jede, a ostatak vremena je napolju. Naravno da nije cista, ali 20 godina cuvam macke i nkada se nista opasno po zdravlje nije desilo :)
A da li uopste razmisljate i o tome koliko cuvanje ljubimca utice na nasu psihu, na dobro raspolozenje? Zar to nije pozitivan uticaj na nase zdravlje? Treba zrtvovati neke stvari da bismo dobili zadovoljstvo na drugoj strani. Meni moj macak vrlo cesto ulepsa dan :)

*

Van mreže felisitty

• *
  • 5
  • 0
« Odgovor #9 poslato: 15:48:28, 06.Jan.2009. »
ja cuvam psa u kuci,i dovoljno je slobodan da juri po dvoristu i dovoljno razmazen da spava u krevetu...dovoljno vodim racuna o njegovoj higijeni i zdravlju...
i ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude.

Stranice: 1 2 3 ... 7 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000