Anketa

Da li je prevara kada u toku veze partner misli na drugu osobu?

Apsolutno
Da
Ne

Misliti na drugu osobu - prevara ili ne?

• Odgovora: 60
Stranice: 1 2 3 ... 7 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže rada

• **
  • 163
  • 0
  • Pol: Žensko
Misliti na drugu osobu - prevara ili ne?
« poslato: 19:24:52, 17.Jul.2009. »
Prevara je i kada samo mislimo na drugoga?

Kada su u pitanju reakcija na prevaru, za muškarca je bolnija fizička nego emocionalna prevara. Razlog za to je što muškarci, po prirodi, sve povezuju sa fizičkim, kažu stručnjaci.
Muškarci su zaštitnički nastrojeni prema partnerki i ne žele da je dele sa ostalima. Reč je o instiktivnom nagonu i teško je suprotstaviti mu se.

Slike partnerke u zagrljaju drugog muškarca veoma su bolne i u većini slučajeva dovode do prekida veze.
Kada su žene u pitanju situacija je drugačija. Za njih seksualna indiskrecija predstavlja manje od dva zla. I to ne zato što je lakše oprostiti partnerovu "slabost na jedno veče", već zbog toga što emotivan afera znači da je ljubav mrtva.

Dakle, “to se desilo kada sam malo popio”, žene će najverovatnije ‘progutati’. Ali, “zaljubio sam” je neoprostivo.
Emotivna prevara je znak da partner i ne želi da mu bude oprošteno. Time je jasno dao do znanja da želi slobodu ili novu vezu, smatra većina žena.

(MONDO)

*

Van mreže jelenacv

• 725
  • 0
Odg: Misliti na drugu osobu - prevara ili ne?
« Odgovor #1 poslato: 19:37:43, 17.Jul.2009. »
Slazem se sa tekstom, misliti na drugu osobu je gora prevara od kratkotrajne fizicke

*

Van mreže gospodja mama

• **
  • 186
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 22:44:47, 17.Jul.2009. »
ranije sam bila u tom fazonu da ako partner pomisli na drugu nije greh desava se ali posle nekih dogadjaja u zivotu shvatila sam ta druga osoba moze prevladati u mislima partnera sto definitivno dovodi do razlaza
ok su neke situacije ali misliti na neku drugu osobu je prvi korak prevare  :(
Ljubav je jedna strast koja nece da zna ni za prošlost ni za sadašnjost.
Balzak

*

Van mreže Džudi

• **
  • 212
  • 10
« Odgovor #3 poslato: 15:13:21, 19.Jul.2009. »
Da, to je prevara, kada se misli na drugu osobu, a ne na osobu sa kojom ste u vezi.

Varala sam, i bila prevarena...priznajem... :-[
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...

*

Van mreže plavkica

• **
  • 536
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 16:31:38, 19.Jul.2009. »
Ma kakva prevara?! Misliti na drugu osobu?  ??? Pa ljudi smo pobogu normalno je da pomislimo nekad na nekog iako smo srecni u vezi,sve je to stvar ljudskosti,strasti i emocija.To nije ni greh,ni prevara.
Uostalom ko moze svojim mislima da kontrolishe? Drugo je fizichki kontakt i zaljubljivanje,a misli nemaju veze sa tim...
Kad pijem kazu - alkoholicharka, kad skitam kazu - skitara, kad ljubim kazu - kurva, a kad umrem kazace - znala je da zivi!!

*

Van mreže Džudi

• **
  • 212
  • 10
« Odgovor #5 poslato: 18:51:01, 19.Jul.2009. »
Šta se dešava u situaciji kada neko intenzivno misli na drugu osobu, a već je u vezi-braku? Kada dozvoljava sebi i da priča o osobi o kojoj razmišlja svom partneru?

Da li je to znak da u toj vezi-tom braku, nešto škripi?
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...

*

Van mreže plavkica

• **
  • 536
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 19:25:33, 19.Jul.2009. »
Kada intenzivno misli a u vezi je,naravno da shkripi,jer intezivirane misli verovatno dovode do zaljubljivanja ili produbljivanja strasti prema drugoj osobi.Ja sam govorila o nazovimo ih "jednostavnim" mislima,ljudskim,prirodnim nagonima i normalnosti toga da se jednostavno misli na nekog..I to nije prevara.
A da se o tome pricha sa partnerom,to je vec bezobrazluk ili ti glupost,tj znak da ta veza nije zdrava i naravno da shkripi..

Kad pijem kazu - alkoholicharka, kad skitam kazu - skitara, kad ljubim kazu - kurva, a kad umrem kazace - znala je da zivi!!

*

Van mreže gospodja mama

• **
  • 186
  • 0
« Odgovor #7 poslato: 22:35:51, 19.Avg.2009. »

Kada intenzivno misli a u vezi je,naravno da shkripi,jer intezivirane misli verovatno dovode do zaljubljivanja ili produbljivanja strasti prema drugoj osobi.Ja sam govorila o nazovimo ih "jednostavnim" mislima,ljudskim,prirodnim nagonima i normalnosti toga da se jednostavno misli na nekog..I to nije prevara.
A da se o tome pricha sa partnerom,to je vec bezobrazluk ili ti glupost,tj znak da ta veza nije zdrava i naravno da shkripi..

prosla sam kroz takve periode i znam
cim se krene sa tim da se razmislja o nekoj drugoj osobi i bez pricanja kad tad nastupi ce neki ispad  (*o*)
Ljubav je jedna strast koja nece da zna ni za prošlost ni za sadašnjost.
Balzak

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #8 poslato: 20:55:14, 26.Nov.2009. »
Slazem se sa tekstom, misliti na drugu osobu je gora prevara od kratkotrajne fizicke
Da slazem se! Narocito ako te misli postanu ucestalije jer ce one ako okolnosti dozvole ici ka realizaciji.....

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #9 poslato: 21:19:08, 26.Nov.2009. »
Joj :) Sigurno da ako se dugo misli na nekog drugog i stalno verovatno vidja ili kucka porukama ili preko interneta cuje,nekako se ta osoba,polako ali sigurno uvlaci u nas zivot,i pocinje se misliti na nju,nekad i vise nego na trenutnog partnera.Da li je to prevara?Verovatno jeste.

Stranice: 1 2 3 ... 7 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000