Google ~ novosti i informacije

• Odgovora: 43
Stranice: « 1 ... 3 4 5

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • Zahvaljeno: 39 puta
  • 185
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Google ~ novosti i informacije
« Odgovor #40 poslato: 17:08:54, 22.Avg.2015. »
Pretraga dominatna na mobilnim uređajima
Google navodi da više upit za pretragu koji se izvode preko engine-a ove kompanije se izvodi preko mobilnih uređaja a ne preko personalnih računara. kompanija je objavila ovo zapažanje u okviru blog posta u utorak. Google navodi da se pretraga preko mobilnih uređaja izvodi više nego pretraga preko personalnih računara u deset zemalja uključujući visokotehnološke zemlje kao što su SAD i Japan. Ova činjenica predstavlja veliku priliku za poslovne korisnike da iskoriste ovaj novi način pretrage da dopru do većeg broja korisnika jer danas gotovo svako poseduje smart telefon u razvijenom svetu.

http://www.computerworld.com/article/2919103/mobile-wireless/google-says-mobile-now-dominates-search.html#tk.rss_news
Strah me čini jačim i boljim.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #41 poslato: 17:10:36, 22.Avg.2015. »
Google servis za skladištenje velikih podataka
Google je predstavio servis za skladištenje velikih količina podataka online, potencijalno omogućavajući organizacijama da izvršavaju analize velikih setova podataka kao cloud servis. Ponuda koja nosi naziv Google Cloud Bigtable je bazirana na tehnologiji kojui je Google interno činio dostupnom već nekoliko godina tako da u pitanju nije potpuno nova stvar, kaže Tom Kershaw, Google direktor za upravljanje proizvodima zadužen za Google cloud platformu. Bigtable pokreće mnoge od osnovnih Google servisa uključujući Google pretragu, Gmail i Google Analytics. Korisnici mogu da čitaju i pišu podatke koristeći API za Apache HBase.

http://www.pcworld.com/article/2919372/google-launches-a-service-for-storing-big-data.html#tk.rss_all

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #42 poslato: 22:05:10, 01.Sep.2015. »
Promenjen logo Google trazilice

U današnje vreme, ljudi koriste „Guglove“ proizvode putem mnogih različitih platformi, aplikacija i uređaja – nekada sve u jednom danu...

Danas predstavljamo novi logo i porodicu identiteta koji odražavaju ovu realnost i pokazuju vam kada „Guglova“ magija radi za vas, čak i na najmanjim ekranima.

Kao što ćete videti, uzeli smo „Guglov“ logo i brend, koji su originalno stvoreni za jednu jedinu stranicu desktop pretraživača, i ažurirali ih za bezgranični kompjuterski svet i bezbroj uređaja i različitih inputa...

Rts

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 077
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #43 poslato: 13:23:16, 11.Sep.2015. »
Plaćanje Android Pay

Kompanija Google predstavila je Android pay, svoj sistem za plaćanja preko telefona, kako bi konkurisao Appleu u oblasti mobilnih plaćanja.

Android pay okuplja vlasnike mobilnih uređaja, mreže za plaćanja, banke i trgovce da bi omogućio korisnicima smartfona plaćanja preko njihovih uređaja bez potrebe za kreditnim karticama.

"Sistem će funkcionisati kod više od 700.000 američkih trgovaca koji prihvataju plaćanja preko mobilnih uređaja", precizirao je predsednik inženjeringa u Googleu Dejv Burk.

"Na početku smo uzbudljivog putovanja, radimo u tesnoj saradnji sa mrežama za plaćanja, bankama i programerima", rekao je Burk.

izvor

Stranice: « 1 ... 3 4 5

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000