Anketa

Da li Vam se desava da pogresnoj osobi posaljete SMS?

Veoma cesto
Cesto
Ponekad
Nikad

Greskom poslat sms

  • Odgovora: 34
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Greskom poslat sms
« poslato: 11:57:13, 25.Jun.2009. »
Pazi kome šalješ SMS
Cetvrtak, 25. jun 2009. 10:52    

Četvrtina korisnika mobilnih telefona otkrila je upravo zahvaljujući SMS-u da ih njihov partner vara. Svaki peti među njima greškom je poslao poruku supruzi ili suprugu verujući da je šalje ljubavnici ili ljubavniku, pokazalo je istraživanje sprovedeno u Australiji.
Anketa kojom je bilo obuhvaćeno više od 1.200 korisnika mobilnog telefona pokazala je da ta spravica i neverstvo ne idu zajedno.

Četrdeset odsto korisnika mobilnog telefona šalje najmanje sedam SMS poruka dnevno. Petnaest odsto anketiranih kaže da se ne bi ustezalo da SMS poruku pošalju i sa neke sahrane, venčanja ili krštenja, a njih 14 odsto priznalo je da su već slali SMS poruke iz crkve.
Australijanci vole i MMS, pa tako najčešće šalju slike sa putovanja, svoje bebe, kuće ili novog automobila.
"To je interesantna ilustracija evolucije načina života Australijanaca", kaže sociolog Mark Mekrindel u predgovoru za izveštaj australijskog operatera Telstra's State.
Međutim, SMS poruke nisu baš svima interesantne, naročito ne onima koji je dobiju greškom.

Raskid kao posledica
Istraživanje je pokazalo da svaki treći korisnik mobilne telefonije krišom proverava poruke svog partnera, a raskid veze je najčešća posledica tog špijuniranja.
Žene češće nego muškarci tajno proveravaju s kime se to dragi dopisuje, a najbolja prilika za špijunažu je kada partner spava ili je u toaletu.

Šta se tada sazna?
Onaj ko stvarno nešto krije biće veoma oprezan - promiskuitetna osoba revnosno briše sve nedozvoljene poruke i pozive, ili se dopisuje u šiframa, tako da partner teško može da otkrije o čemu je reč.
Zato sumnjičavci uglavnom pronalaze poruke lascivne prirode iza kojih stoji bezazleni flert i 'ubijanje' dosade. Međutim, dok vi objasnite da ste se samo šalili zahtev za razvod braka je već kod sudije.
Istraživanje je pokazalo da je čak deset odsto veza raskinuto zbog SMS-a.

(MONDO)


 


*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Greskom poslat sms
« Odgovor #1 poslato: 13:25:12, 25.Jun.2009. »
Hah, ja budala, jednom sam se posvadjala nesto sa deckom i htela sam da ga iznenadim, da dodjem u KG na pola sata i da pricamo... I umesto da posaljem poruku nasem najboljem drugu, da dodje po mene i to, ja posaljem decku!!!!! :-\ :-\
Misliiiim, to se samo meni moze desiti! ;D
~Sunshine~
 

*

Van mreže Madafakin_Ja

  • **
  • 271
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Greskom poslat sms
« Odgovor #2 poslato: 15:01:38, 25.Jun.2009. »
ja se zeznem sa vremena na vreme pa pogrešnoj osobi pustim poruku, ali fala bogu pa moj mob ima opciju da se ukine slanje poruke, tako da ta poruka ne stigne na neželjeno mesto :)
Ne postoje najbolji, već samo favoriti.
 

*

Van mreže Nightmaster

  • **
  • 437
  • 3
  • Pol: Muško
Odg: Greskom poslat sms
« Odgovor #3 poslato: 17:38:02, 27.Jun.2009. »
Ne, nikad mi se ovo ne desava....A kao sto kaze Madafakin, moze se prekinuti slanje u krajnjem sluchaju...
It's better to burn out, than to fade away...
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Greskom poslat sms
« Odgovor #4 poslato: 21:59:37, 27.Jun.2009. »
Na mom telefonu se ne može prekinuti... Džabe, ja izađem, ali on ne prestaje da šalje. Jbg, jedna mana Nokie...
~Sunshine~
 

*

Van mreže milica-tea

  • **
  • 479
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Greskom poslat sms
« Odgovor #5 poslato: 10:00:40, 08.Sep.2009. »
desava mi se... posebno kad zurim da nekom posaljem poruku i onda posaljem pogresnoj osobi :D
 


*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Greskom poslat sms
« Odgovor #6 poslato: 10:06:09, 08.Sep.2009. »
Da desava se.. Ali uglavnom posaljem decku a ne onome kome je namenjeno, jer posle kucanja samog teksta sve radim automatski, a njemu inace saljem najvise poruka.
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 

*

Van mreže revelation09

  • ***
  • 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Greskom poslat sms
« Odgovor #7 poslato: 13:22:02, 08.Sep.2009. »
Desava se....ali nisam imala nekih narocito smijesnih ili neprijatnih situacija....ali zato je moja sestra...nevjerovatna...ona je znala greskom par puta svom sefu da posalje poruku ili nekom poslovnom partneru...e to je vec zabavno :)

*

Van mreže Felisity

  • **
  • 226
  • 9
  • Pol: Žensko
Odg: Greskom poslat sms
« Odgovor #8 poslato: 18:58:25, 25.Nov.2009. »
Jao, narode, ja mislim da sam ja apsolutni sampion u ovoj disciplini.Meni se to redovno desava i to uvek kad nikako ne treba!Pogotovu ako o nekom u poruci govorim, a obicno nesto lose  :(, valjda mi njegovo ime ostane u glavi kao poslednje i mahinalno idem na njegovo ime u imeniku, ili obavezno kad najboljoj drugarici hocu da posaljem poruku u vezi sa deckom, posaljem njemu jer ta dva broja mahinalno kucam i to je propast. ;D Mada sam cesto nadrljala zbog toga! Nego dajte recite koji je to telefon gde moze da se spreci stizanje poruke, meni je neophodan!  :( od sada ce mi to biti primarna opcija pri kupovini telefona!
 

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Greskom poslat sms
« Odgovor #9 poslato: 22:48:02, 25.Nov.2009. »
A kad moja mladja sestra objasnjava o nekom "smarachu" i dok prica, stoji u imeniku na njegovo ime udje u pisanje poruka i kucka ono sto pricha, i klikne send. Etooo...ne bi ste verovali, ne bih ni ja da nisam gledala...
 


Stranice: 1 2 3 4 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
1012 Pregleda
Najnovije: 17:41:41, 07.Jan.2010.
ikicaza
28 Odgovora
3449 Pregleda
Najnovije: 22:57:13, 13.Okt.2011.
medenica