Strah od porodjaja?

  • Odgovora: 17
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Strah od porodjaja?
« poslato: 10:39:50, 09.Jun.2009. »
Da li se plašite porodjaja? Zašto? Kakve priče ste čule i iskustva drugih majki? ili Da li ste se plašile porodjaja i da li je bilo onako kako ste očekivale ili sasvim drugačije izgleda? Kako?

Zašto se žene plaše porođaja?  (*o*)

Do sada nije pronađen lek koji porođaj čini bezbolnim, a da nema negativne efekte po ženu i bebu. Zbog toga, sa velikom ozbiljnošću treba uzeti u obzir efekat određenih tehnika disanja i relaksacije na obezboljavanje porođajnih kontrakcija i njihov pozitivan uticaj na bebu.

Strah od porođajnih bolova je jedan u nizu strahova koje žena doživljava tokom graviditeta. Inače, ti bolovi su jedini koji ne signaliziraju da nešto nije u redu. Naprotiv, oni ukazuju da je porođaj počeo, a njihovo učestalo javljanje i pojačavanje intenziteta znači da se grlić otvara a porođaj bliži kraju.

Pomenuti strah uglavnom uzrokuju priče žena koje su se već porodile, najčešće preuveličane, ali i nepoznavanje procedure i prostora u kome će porođaj da se odvija, kao i gubitka kontrole nad sopstvenim telom.

Kada se upozna sa fiziologijom trudnoće i mehanizmom porođaja, žena dobija samopouzdanje koje joj pomaže da porođaj doživi kao prijatno iskustvo.
Izvor
« Najnovija izmena:: 11:18:20, 09.Jun.2009. lilka »


 


*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Strah od porodjaja?
« Odgovor #1 poslato: 11:06:06, 09.Jun.2009. »
Hm... mislim da se najveći strah javlja ipak ne od bola [koji je neminovan] već od [ne dao Bog] mogućih komplikacija koje se mogu javiti na porodjaju [za koje mnogi lekari, na žalost, prećutkuju u razgovoru sa trudnicom]
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Strah od porodjaja?
« Odgovor #2 poslato: 23:10:37, 09.Jun.2009. »

Hm... mislim da se najveći strah javlja ipak ne od bola [koji je neminovan] već od [ne dao Bog] mogućih komplikacija koje se mogu javiti na porodjaju [za koje mnogi lekari, na žalost, prećutkuju u razgovoru sa trudnicom]


Kada razmisljam o toj temi (iako  bebam nije jos ni u najavi) nemam strah od bola, nago bas kao sto Smisonja kaze - strah me je od toga da nesto ne krene po zlu... Takodje mislim da je to slucaj kod 90% trudnica.

Citat
i nepoznavanje procedure i prostora u kome će porođaj da se odvija, kao i gubitka kontrole nad sopstvenim telom.

A i ovo je tacno.
« Najnovija izmena:: 23:13:39, 09.Jun.2009. Nale 83 »
 

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Strah od porodjaja?
« Odgovor #3 poslato: 23:21:58, 09.Jun.2009. »
Vrlo je važno kako majka razmišlja, naravno ne treba paničiti.Nisam se bojala začudo,nekako sam verovala da će sve biti u najboljem redu i samo sam čekala momenat da uzmem moju bebicu. I kad su krenuli bolovi koji su odma bili intenzivni i česti...ipak sam sa osmehom otišla u bolnicu.
Mislim da je vrlo važn stav i način razmišljanja.A sem toga...prosto mi je dosadio stomak devet meseci i sve ono što on nosi i taj trenutak je značio-ode bre ova muka od stomaka. A imala sam jako dobru psihičku pripremu jer moja sestra ih je već imala troje. i to mnogo znači kad ti neko ne ubacuje strah nego te pripremi baš kako treba.I lepo sve bez straha, čovek je tad i skoncetrisaniji i vlada situacijom.
PS:Imala sam vrlo težak porodjaj od 23 i po sata i raznih dešavanja,ali bih opet isto bez razmišljanja uradila.

*

Van mreže capri

  • *
  • 99
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Strah od porodjaja?
« Odgovor #4 poslato: 18:03:46, 10.Jun.2009. »
 Ja isto mislim da je stav veoma važan,ali ne samo stav o porodjaju nego jedan životni stav koji je obojen vedrim bojama i očekivanju dobrih stvari.
Poradjala sam se dva puta ,sve prošlo ok,prvi put sam malo razmišljala o tim bolovima i rekla sebi " toliki milioni žena su se porodili i niko nije umro zato što nije mogao istrpiti bol,sigurno ni ja nisam drugačija od ostatka svijeta"Što se tiče straha da će nešto krenuti naopako nisam o tome razmišljala nikad duže od pet sekundi a znam da strah ne služi ničemu osim da nas blokira.Strahovali mi ili ne konačni ishodi se ne mogu mijenjati i ako ikako možemo uticati na budućnost onda je to pozitivnim stavom i voljom.To što je nekoga strah neće učiniti da se zaobidju teškoće,naprotiv samo može "prizvati" negativan razvoj dogadjaja.Moja sestra se porodila u vrhunskoj ustanovi za te stvari u Bg,porod protekao extra,a ona po završetku poroda na pola koraka do smrti, a paničar je za medalju.No,sve se dobro završilo jer su ljekari uradili sve dobro i brzo i jer je bilo "sudjeno" da bude dobro ali sa komplikacijama.Mislim da su komplikacije rijetka stvar i da treba izbjegavati razna "namišljanja" o lošim razvojima dogadjaja i uvlačiti sebe u strahovanja  bebam
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Strah od porodjaja?
« Odgovor #5 poslato: 22:12:16, 11.Jun.2009. »
Moram priznati da se plasim.I ne bih tacno definisala od cega tacno,verovatno od svega pomalo.Iz iskustva drugih,zakljucila sam da ne mozes znati kako ces se poneti,hoces biti mirna i razumna ili skroz uspanicena.Ali svi se slazu u jednom:dete je vredno sve te muke bebam bebam bebam
 


*

Van mreže suzale

  • **
  • 161
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Strah od porodjaja?
« Odgovor #6 poslato: 22:26:38, 11.Jun.2009. »
strah je opravdan ali volja da se rodi zna taj strah da nadvlada inlove
 

*

Van mreže anastasija

  • **
  • 206
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Strah od porodjaja?
« Odgovor #7 poslato: 01:45:39, 13.Feb.2010. »
Svaka cast zenama.Mislim da se nijedan muskarac bi poradjao dva puta. :vestica:
 

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Strah od porodjaja?
« Odgovor #8 poslato: 01:55:29, 13.Feb.2010. »
Svaka cast zenama.Mislim da se nijedan muskarac bi poradjao dva puta. :vestica:

Ne bi, jer muskarci ne bi mogli da podnesu porodjajne bolove, naucno dokazano.. A i ne kaze se dzabe da muskarci zapravo nisu "jaci" pol ;) 
Da ne skrecem s teme, za sada, ne plasim se porodjaja.. Nadam se da ce tako i ostati i jednog dana kada tome dodje vreme.. Slazem se, najbitnije je pozitivno misliti, a jos ako pored sebe imas nekog sa pozitivnim iskustvom, nema problema ;)
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Strah od porodjaja?
« Odgovor #9 poslato: 22:17:11, 13.Feb.2010. »
strah je opravdan ali volja da se rodi zna taj strah da nadvlada inlove
Bas tako. I sama pomisao na to maleno bice koje je na putu da se rodi minimalizuje sav bol i strah i ... vredi izdrzati sve to :zaljubljena:
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
4068 Pregleda
Najnovije: 12:46:36, 08.Jun.2009.
Šmišonja
7 Odgovora
10419 Pregleda
Najnovije: 14:02:52, 04.Jul.2009.
Lik
9 Odgovora
2343 Pregleda
Najnovije: 22:31:42, 06.Dec.2013.
mikan