Ah, ti rituali !!! :)

  • Odgovora: 5

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Ah, ti rituali !!! :)
« poslato: 01:59:03, 04.Jun.2009. »
Koji su vasi svakodnevni rituali. Šta je to što ni jedan dan ne sme da se propusti? Racimo: kafenisanje sa komšinicom, mazanje mlek za telo, poziv odredjenoj osobi, pogled kroz prozor, zalivanje cveca...Sve ono što čini svakodnevicu, a neizostvano je i čini vas kao osobu?


 


*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Ah, ti rituali !!! :)
« Odgovor #1 poslato: 22:36:36, 07.Jul.2009. »
Ritual jutarnjeg ispijanja caja ili kafe uz tv i citanje novina sa mamom uz komentarisanje,imam neke dane kade se vidjam sa drugaricama na kafi u odredjenom kaficu,uvece je obavezno mazanje raznih kremica pre spavanja i citanje knjige...sve je naravno podlozno promeni ponekad.
 

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Ah, ti rituali !!! :)
« Odgovor #2 poslato: 01:47:55, 23.Jul.2009. »
Ah ta jutarnja kafica...koliko mi je samo sati zivota u uzivanju prisutila...sonet bih joj spevala..ili kafica posle posla....uporedila bih je sa rajom. Mackanje kremama...zamoran posao,jer ne znam na sta bih tog dana da mirisem dal da mi zateze kozu ili skida celult ili omeksava,sjajno mirise,svetluca..al sta cu,skvakodnevni,manje zabavan ritual,pogotov kad moras sasvim sam. Ili moja komsinica Zdravka...kako da joj ne ispricam ili ne cujem sta se desilo istog dana, pa svaki dan je bas necim obelezen? A da ne pričam celodnevni razgovori sa Smisom razne zezalice i zalopojke,ali postadose svakodnevica i manje ritualna,koliko iskonska hehe Moje dete je ritual, neizostavno deo mog ziovota, ritualno ga ljubim kad god ga uhvatim u proalazu :)

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Ah, ti rituali !!! :)
« Odgovor #3 poslato: 08:50:56, 23.Jul.2009. »
1. negde oko 7h Duda i ja se budimo... umivanje, češljanje, presvlačenje, doručak
2. pogledam u mobilni ~ najverovatnije ako nema poruka, šaljem ih Lilki, Maruški, Zorani i Zorici ~ moje 4 dobre vile sa ooogrooomniiim ramenom za kukanje i veeeliiikiiim srcem i dušom za davanje saveta
3. sedam za kompjuter, uključujem ga, u medjuvremenu dok se sistem podiže, palim cigaru i srčem kafu
4. internet uključen ~ klik na "Home" i otvaraju se 3 prozorčića : *Čarobnjak* & *AFB* & *FB* ~ isčitavam šta je ko gde pisao
5. klik na IncrediMail ~ stiže milion mail-ova, isčitavanje i srkanje kafe, a u medjuvremenu već kuckam odgovore na sms-ove koji pristižu u talasima
6. već je negde 10h... Duda i ja se spremamo za šetnju i švrćkanje po kraju
7. negde oko 11h ~ Duda i ja užinamo, ona kreće na prepodnevnu dremku, a ja u kuhinju da počnem da spremam ručak i posle da spremim stan i odradim sve "kućne poslove"
8. i dalje odgovaram na sms-ove... a povremeno odmora radi, duvanjenja i srkanja kafe, sednem i odradim neki horarac na *AFB* ili prozujim *FB* ili odgovorim na "pm"
9. negde oko 13h je vreme za ponovnu šetnju, zabavu i igru sa Dudom... i dalje kuckam sms-ove
10. 15h ~ ručak, pa popodnevna dremka do nekih 17h
11. predveče ~ "Duda play time", a i dalje kuckam sms-ove
12. negde posle 20h se Duda sprema na kupanje i večeru, pa na lalanje i idalje kuckam sms-ove
13. posle 21h se sprema večera za tatu i moja dva kucova, a i dalje se odgovaram na sms-ove
14. oko 23h idem na spavanje i ... najnormalnije ... kuckam sms-ove i polako tonem u san...
... i tako svaki dan već 13 meseci ...
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže pg crna gora

  • *******
    Moderator
  • 538
  • Zahvaljeno: 11 puta
  • 11
  • Pol: Žensko
Odg: Ah, ti rituali !!! :)
« Odgovor #4 poslato: 12:23:18, 20.Sep.2018. »
Prva jutarnja kafa :)
 

*

Van mreže pg crna gora

  • *******
    Moderator
  • 538
  • Zahvaljeno: 11 puta
  • 11
  • Pol: Žensko
Odg: Ah, ti rituali !!! :)
« Odgovor #5 poslato: 21:47:04, 24.Apr.2020. »
Sada umjesto kafe zamijenila sam sa čajem :)
 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000