Maske iz kućne radinosti

• Odgovora: 16
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Dorijana

• **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Maske iz kućne radinosti
« poslato: 09:53:58, 20.Maj.2009. »
Da li praktikujete pravljenje maski i koje su vam omiljene?

Moje omiljenje
* zumance, par kapi maslinovog ulja i par kapi limuna
* mlad sir ili pavlaka sa medom
* maslinovo ulje + limun
« Najnovija izmena:: 23:46:32, 16.Jun.2009. lilka »

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
    • Facebook
Odg: Maske iz kucne radinosti
« Odgovor #1 poslato: 19:33:54, 24.Maj.2009. »
PRIJE STAVLJANJA MASKE, MALO KAMILICE
Prije nanošenja maske na lice, pripremite kožu. Lice kratko naparite čajem od kamilice. To će otvoriti pore i poboljšati upijanje sastojaka maske. Čaj od kamilice također možete upotrijebiti i kao tonik. Natopite blazinice čajem i lagano očistite lice. Dok uživate u aromamaskama, na oči stavite vrećice čaja.

MASKA ZA NORMALNU I SUHU KOŽU
Pomiješajte žličicu jogurta sa žličicom meda. Dodajte kap eterična ulja ružina drveta. Miješajte sastojke dok ne dobijete finu, kremastu smjesu. Umasirajte je na čistu kožu lica, a nakon 15-ak minuta skinite masku mlakom vodom. Ova maska koži vraća vlažnost, a možete je primjenjivati dva puta na tjedan.

MASKA ZA ZRELU KOŽU
Manju bananu, žličicu djevičanskog maslinova ulja, žličicu cvjetnog meda i kap eterična ulja smilje umiješajte u glatku, kremastu smjesu i nanesite na čisto lice. Nakon 20 minuta skinite vatom i isperite. Kod izborane kože, nakon skidanja maske u kožu utapkajte nekoliko kapi čistog djevičanskog maslinova ulja.

MASKA ZA MASNU I MJEŠOVITU KOŽU
Pomiješajte žličicu čvrstog jogurta i žličicu hladno prešanog ulja jojobe te dodajte kap eterična ulja lavande. Smjesu nježno umasirajte na čisto lice. Nakon 15-ak minuta skinite masku mlakom vodom. Ova maska je vrlo nježna pa je možete koristiti svaki drugi dan. Dobra je i za kožu s aknama.

SVE SE MIJEŠA TOČNO PO MJERI
Recepture za "maske iz kuhinje" napravljene su specijalno prema tipovima kože. Tijekom priprave maski potrebno je strogo se pridržavati količine sastojaka.

SAVJETOVANJE S LIJEČNIKOM
Ljudi s kožnim bolestima prije korištenja pripravaka trebaju se posavjetovati sa svojim liječnikom kako bi izbjegli moguće komplikacije, savjetuje aromaterapeutkinja Anamarija.

SAMO PRAVA ETERIČNA ULJA
Eterična ulja koja koristite moraju biti aromaterapijske kvalitete, tj. kupljena isključivo kod specijaliziranih prodavača, upućuje aromaterapeutkinja Anamarija Pažin Morović.

Izvor: 24sata.hr

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #2 poslato: 22:10:01, 24.Maj.2009. »
Ja ne pravim, ni ne kupujem maske.. Uopste ih ne koristim. Kozmeticarka mi kaze da mi nisu potrebne. Sta znam, meni jos bolje ;D
~Sunshine~

*

Van mreže Little_dress

• **
  • 326
  • 1
« Odgovor #3 poslato: 18:58:09, 01.Jun.2009. »
Losion protiv bubuljica: 300 ml soka od limuna, 30 g meda i 200 ml vode pomešati i promućkati. Više puta dnevno naneti na bubuljice.
Maska za osetljivo lice: pola žumanceta (sirovog), pola kašike maslinovog ulja, 4 kapi soka od limuna umutiti i naneti na lice. Kad se stegne, masku skinuti komadićem vate natopljenom toplom vodom. Nakon toga naneti hranljivu kremu.
Moja Natalna karta
 ...Sanovnik s jasnim slovima lako je to sa snovima nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...

*

Van mreže ruza

• *
  • 68
  • 0
Odg: Maske iz kućne radinosti
« Odgovor #4 poslato: 12:24:54, 22.Sep.2009. »
Nisam ih do sada koristila (*o*)
Život ima onaj smisao koji mu mi damo.
Jovan Dučić, srpski pesnik

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 835
  • 69
    • Facebook
« Odgovor #5 poslato: 17:18:02, 13.Okt.2009. »
Kako se koriste prirodne maske

- Sto je voce i povrce bolje usitnjeno, tretman ce biti efikasniji jer ce koza iskoristiti vise hranjivih materija
- Visak maske se moze cuvati u frizideru ali najvise 3 dana
- Oci i usne zaobilazite a pre nanosenja maske dobro ocistite lice
- Ako ste alergicni na neku namirnicu nemojte je stavljati ni na kozu

*

Van mreže Maky

• *
  • 3
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 17:03:04, 14.Okt.2009. »
Ova nije losa:
Pomesaju se jednaki delovi meda, mleka i umucenog belanceta. Nanese se na lice i ostavi dvadesetak minuta, a nakon toga opere cajem od kamilice!!!
Najlakse je moci sve. Mnogo je teze moci jedno. Moci jedno sto ne mogu oni koji misle da mogu sve!!!

*

Van mreže mia

• **
  • 456
  • 0
  • ko sebe izgubi,nije dostojan spasenja
« Odgovor #7 poslato: 00:56:45, 16.Okt.2009. »
čista pavlaka je dobra za lice,al smrdi,pa je obično stavljam pre no operem kosu

*

Van mreže Maky

• *
  • 3
  • 0
« Odgovor #8 poslato: 15:32:18, 18.Okt.2009. »

Losion protiv bubuljica: 300 ml soka od limuna, 30 g meda i 200 ml vode pomešati i promućkati. Više puta dnevno naneti na bubuljice.
Maska za osetljivo lice: pola žumanceta (sirovog), pola kašike maslinovog ulja, 4 kapi soka od limuna umutiti i naneti na lice. Kad se stegne, masku skinuti komadićem vate natopljenom toplom vodom. Nakon toga naneti hranljivu kremu.

Probala... Zaista pomaze!!! :)
Najlakse je moci sve. Mnogo je teze moci jedno. Moci jedno sto ne mogu oni koji misle da mogu sve!!!

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 835
  • 69
    • Facebook
« Odgovor #9 poslato: 22:59:29, 20.Okt.2009. »
Ja sam ovu masku probala pre neki dan i dobra je   (mah:mah)
Citat
MASKA ZA NORMALNU I SUHU KOŽU
Pomiješajte žličicu jogurta sa žličicom meda. Dodajte kap eterična ulja ružina drveta. Miješajte sastojke dok ne dobijete finu, kremastu smjesu. Umasirajte je na čistu kožu lica, a nakon 15-ak minuta skinite masku mlakom vodom. Ova maska koži vraća vlažnost, a možete je primjenjivati dva puta na tjedan.

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000