Podloga-Puder za lice

• Odgovora: 12
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Podloga-Puder za lice
« poslato: 10:44:21, 17.Maj.2009. »
Koju podlogu koristite i kakva su vam iskustva?

Boja podloge određuje boju šminke. Dakle, svako šminkanje mora započeti s određivanjem vaše puti i nijanse podloge koja joj odgovara. Uvek tražite podlogu koja čitavog dana savršeno traje i ne ostavlja tragove na vašoj odeći!
Postoje dve vrste podloge:

TEKUĆA PODLOGA
Sastav tecnog pudera stvara njezni sloj koji omogucava boju i postojanost cak i kod trljanja.
Saveti:
-prije nanosenja podloge nanesite dnevnu kremu kako bi se podloga ravnomjerno razmazala
-ako koristite masnu kremu, uklonite visak papirnatom maramicom
-prije nanosenja ugrijte podlogu (tekuci puder) izmedju dlanova, radi bolje osmoze s kozom.

PODLOGA U STICK-u
Ova vrsta podloge ujednacuje boju tena, koja tokom vise sati vasem licu osigurava barsunastu mat boju.
Saveti
-puder u sticku nanesite na nekoliko tacaka na licu (celo, nos, jagodice, bradu) i razmazite vrhovima prstiju.
-ne zaboravite podlogu nanijeti na kapke, usne resice i vrat.
« Najnovija izmena:: 23:29:57, 27.Jun.2009. lilka »

*

Van mreže ♥ Lutka♥

• **
  • 315
  • 0
  • el destino es así...
Odg: Podloga
« Odgovor #1 poslato: 02:07:38, 16.Jun.2009. »
meni najbolje odgovarju pjenasti puderi ,inače teško mi je nać dovoljno svijetlu nijansu

http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/ancy-1.gif al' nista me se ne tice i malo sta me pomera i dotice sem mozda nje <3

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
Odg: Podloga-Puder za lice
« Odgovor #2 poslato: 22:40:43, 27.Jun.2009. »
Kako da odaberete najbolju podlogu za svoju kožu:
-Uzmite dva-tri tečna pudera u nijansama najpribližnijim boji vaše kože.
-Svakim izvucite liniju oko brade.
-Sačekajte da se osuše. Podloga koja se utopi u kožu i koja je najmanje vidljiva najviše vam odgovara.
« Najnovija izmena:: 23:24:34, 27.Jun.2009. lilka »

*

Van mreže jelenacv

• 725
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 23:09:05, 27.Jun.2009. »
Ja trenutno koristim VICHY Aera teint, fond de teint fluide mat, lagan, primećujem da ne zatvara pore (inače imam problematičnu kožu), e jedini je problem što postoje samo 3 nijanse od tog pudera, i sve su nekako rozikaste, primećujem veliku razliku u odnosu na vrat i dekolte. Inače u apoteci su mi rekli da za njega nije potrebna podloga  (*o*)
Takođe sam uzela Maybelline Affinitone, hidratantan, takođe lagan, i ima dosta nijansi tako da sam našla baš za moj ten. E sad, pošto više verujem Vichy-u, zbog osetljivosti moje kože, prvo njega stavim pa onda preko ovaj ili neki drugi u odgovarajućoj nijansi.... što nikako ne valja, previše je pudera  :-\
Kozmetičarka mi je preporučila Aven-ov, takođe medicinski, on je nešto poput tonirane kreme tako da mi uopšte ne prekriva nepravilnosti...
Maxfactor kameni mi je bio super ranije, ali sam primetila da je prejak, i rekoše mi da je za profesionalno šminkanje.

Meni zapravo treba lagan, hidratantni puder, sa većim izborom nijansi, ali da dobro prekriva nedostatke. Neka preporuka?  (mah:mah)

*

Van mreže anea

• *
  • 69
  • 0
  • put me on the train, send me back to my home...
« Odgovor #4 poslato: 22:33:20, 03.Sep.2009. »
od mf puder u sticku

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #5 poslato: 10:28:23, 04.Sep.2009. »
Ja puder nikad ne stavljam ali mogu vam preporuciti dva za koja znam da su odlicni:
-Revlon colorstay-fantastican za prekrivanje a nije "tezak" na licu
Shiseido-lagan,transparentan,idealan

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #6 poslato: 14:41:21, 17.Nov.2009. »
Ja pokusavam pronaci kvalitetan puder koji odgovara mojoj kozi i tenu...

Zanima me taj Shiseido, koji je Miss navela...Da li ima svitlijih nijansi i da li se lako nanosi?Imam jako proziran ten i moram dobro da vodim racuna kako stavljam puder jer se svaka nepravilnost dobro vidi...
Meni odgovaraju puderi sa visokim stepenom hidratacije, pa cak i uljani su mi ok (ali ne volim da previse cakli )...U biti, vazno mi je da se lijepo stopi sa tenom, da mi nije tezak na licu i da je jednostavan za nanosenje....

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #7 poslato: 20:04:33, 07.Feb.2010. »
Shiseido je fenomenalan,onaj klasican u staklenoj bocici je za normalnu/kombinovanu kozu ali je lagan,i meni nije susio kozu.Postoji i puder Advanced hydra liquid,on se nanosi vlaznim sundjerom i podize nivo hidriranosti koze.Dobar je Revlon colorstay ali biraj varijantu za suvu kozu.
« Najnovija izmena:: 20:09:02, 07.Feb.2010. miss80 »

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 63
  • mizantrop 1%
« Odgovor #8 poslato: 00:15:16, 06.Avg.2012. »
Vec 5-6g koristim maxfactor, probala sam tri, odg. su mi.
Ja sam mislila da stavljam previse sminke, ali kad sam pogledala , stavljam samo mrvicu. ;D

Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 34
« Odgovor #9 poslato: 08:14:50, 06.Avg.2012. »
Ja trenutno koristim isto Max faktor i to u prahu, a imam i tečni Pupin, ali mi je pretežak za + 42 :)

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000