Suva koza lica

  • Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Suva koza lica
« poslato: 22:53:11, 15.Maj.2009. »
                                Koje prirodne preparate vi koristite za negu suve koze?

Suva koža je tanka, siromašna masnoćom i vodom, stvara perut, lako se zacrveni, sklona je boranju, naročito oko očiju, i pucanju kapilara, s malim porama. Javlja se kada lojne žlezde ne proizvode dovoljno sebuma za potrebe kože. Najčešće se sreće kod svetlih ljudi.

Saveti za negu suve kože


Najbolje je da se ovaj tip kože očisti nekim blagim sredstvom namenjenim specijalno za suvu kožu obavezno uveče, a po potrebi i u toku dana. Vrlo je važno da se izbegavaju sva sredstva koja sužavaju pore. Za čišćenje osetljivih delova oko očiju koriste se posebni preparati. Suvoj koži je potrebno stalno vlaženje preko dana, zato u toku dana treba da se koriste hidrantne kreme sa većim procentom masnoće. Noću se koristi hranljiva masna krema i antirid za kožu oko očiju i vrat.
Ukoliko koristite kupljene kozmetičke preparate pridržavajte se uputstva za upotrebu. Ako želite možete i sami napraviti prirodna sredstva za negu kože.

Čišćenje - obično se koristi sapun za suvu kožu. Nakon nanošenja sapuna kožu treba dobro isprati mlakom vodom. Možete da koristite mleko, emulzije, pene, žele, kreme ili ulja. Nakon upotrebe nekog sredstva ispljuskajte lice prvo mlakom, pa zatim hladnom vodom i osušite ubrusom, ali ne trljajući već samo blago pritiskajući.

Ako želite možete i sami da napravite kremu za čišćenje: dobro umutite 1 žumance sa 1 kašikom jabukovog sirćeta i 1-2 kašičice šećera. Dodajte 8 kašika maslinovog ulja neprestano mešajući masu. Dobijenu kremu sipajte u teglicu, dobro zatovorite i čuvajte u firžideru. Za dodatno čišćenje kože upotrebiti losion koji će odstraniti ostaktke sredstava za čišćenje. Sami napravite losion. Skuvajte blagu kamilicu, procedite i ostavite da se ohladi a zatim sipajte u staklenu flašicu u kojoj ćete čuvati losion. Dodajte 2-3 zrna hipermangana i dobro promućkajte. Rok upotrbe ovako priprmeljenog losiona je nedelju dana.
Njime se odstranjuju ostaci sredstava za čišćenje, masnoće i prašine...

Toniziranje kože - na očišćenu kožu nanesite tonik koji treba da osveži i stimuliše kožu. Ukoliko niste pronašli odgovarajući tonik možete ga i sami napraviti.
Pomešajte sok od 1 breskve sa 1 kašikom mleka i malo ružine vode.
Kuvajte 50 listova i cvetova belog sleza u 1 litri vode, procedite i ostavite da se ohladi. Losion koristiti ujutru i uveče. Možete ga koristiti kao oblog za lice koji ublažava crvenilo - držati 20 minuta.

Kao tonik možete koristi i vodu u kojoj se kuvalo povrće - spanać, praziluk, kupus ili šargarepa ili neko drugo povrće.

Vlaženje kože je neophodno za suvu kožu da da bi joj se vratila potrebna vlažnost i ponovo uspostavio normalan kiselinski omotač koji predstavlja prirodnu zaštitu kože. Vlaženje se postiže i maskama, kao i korišćenjem hidratantnih krema.
Možete koristiti i ružinu vodu: Prelijte vrelom vodom sveže ili osušene latice ruže, ohladite i nanesite na lice.
U 1 litar prokuvane ili destilovane vode stavite 50 gr ruzmarina i ostavi se da odstoji 1 dan i nakon toga procedite. Pomešajte to sa ružinom vodom u razmeri 1:1

Maske za suvu kožu
Korišćenje maski je važno za kvalitetnu negu suve kože. Možete i sami napraviti sveže, hranljive maske:
Pomešajte 1/2 ispasirane banane sa malo maslinovog ili bademovog ulja. Naneti masku na lice i vrati i ostviti da deluje 15 minuta. Isprati mlakom vodom a zatim naneti tonik i odgovarajuću kremu.
Sitno izrendajte 1 veću šargarepu i ostavite da stoji u šolji mleka najmanje 1 sat. Dobijenu masu nanesite na lice i ostavite da stoji 10 minuta. Isperite kožu mlakom vodom.
Rastopite pivski kvasac u vodi i dodajte maslinovo ulje, 1 kašičicu meda i 1 kašičicu ražanog brašna. Mešajte dok se masa dobro ne ujednači. Nanesite na lice i ostavite da deluje 20 minuta. Skinite masku mlakom vodom.

Piling kože
Za piling kože možete koristiti mekinje prelivene vodom. Dobro istrljajte lice i isperite mlakom vodom.

Izvor
Djeta.net
« Najnovija izmena:: 11:12:25, 18.Maj.2009. lilka »


 


*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Suva koza lica
« Odgovor #1 poslato: 00:51:51, 19.Maj.2009. »
Sjajni saveti ali ako imas vremena (*o*).Nadam se da ce neko napisati koja mu je kozmetika najvise prijala...Ja iskreno volim da eksperimentisemsa kremama za lice,i svasta sam probala...sreca pa nisam alergicna :).Do sad mogu reci da su najbolji za mene  Babor,Shiseido i Korff a od jeftinijih brendova Afrodita,posebno hranjiva krema sa bademom.
 

*

Van mreže tikica

  • *****
    Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Suva koza lica
« Odgovor #2 poslato: 15:47:06, 05.Jun.2009. »
ja sam bas cula da sapun sam po sebi isusuje kozu? (*o*)
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Suva koza lica
« Odgovor #3 poslato: 15:54:17, 05.Jun.2009. »
Da, to sam i ja cula... I to jeste tako. Doktorka mi je rekla.
~Sunshine~
 

*

Van mreže tikica

  • *****
    Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Suva koza lica
« Odgovor #4 poslato: 16:05:43, 05.Jun.2009. »
koristila sam sapun jedno vreme i mislim da uopste nije dobar za suvu kozu  (*o*)
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Suva koza lica
« Odgovor #5 poslato: 16:19:51, 05.Jun.2009. »
Kako sam ja cula, sapun uopste nije dobar...
~Sunshine~
 


*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Suva koza lica
« Odgovor #6 poslato: 22:27:10, 05.Jun.2009. »
Sapun čisti kožu,ne može je isusiti...piše : Javlja se kada lojne žlezde ne proizvode dovoljno sebuma za potrebe kože. Znači da problem dolazi iz organizma. Sapun bez ostalog tretmana i odgovarajuceg tretmana sigurno da zateze i peruta kožu tj onaj sloj koji se skida pilingom i koji se peruta..taj sloj je nepoželjan na našem licu.Ali zato odgovarajuca krema dolazi na kraju.

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Suva koza lica
« Odgovor #7 poslato: 20:08:33, 24.Jun.2009. »
Ja ipak vise volim neki blagi gel za umivanje i tonik obavezno.Mislim da sapun mora biti bas za lice da bi bio adekvatan za negu,i onda,bas kao sto Lilka rece,nema problema.
 

*

Van mreže tikica

  • *****
    Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Suva koza lica
« Odgovor #8 poslato: 14:19:07, 27.Jun.2009. »
ne znam
prvi put cujem da je sapun dobar za suvu kozu (*o*)
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
1042 Pregleda
Najnovije: 17:22:32, 30.Avg.2009.
jupiter u raku
1 Odgovora
2097 Pregleda
Najnovije: 14:45:51, 11.Mar.2010.
elenica
0 Odgovora
2187 Pregleda
Najnovije: 19:31:31, 25.Avg.2012.
Alicia