Tip kože

• Odgovora: 13
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Tip kože
« Odgovor #10 poslato: 21:38:47, 17.Okt.2009. »
Imam mjesoviti tip koze, a sto se ovog uopstenog tipa koze tice, ne znam gdje sebe da klasifikujem....Ja sam nesto izmedju tipa II i tipa III.Bijela koza, rijetke pjegice, slabo pocrni i sklona opekotinama od sunca, medjutim imam smedju kosu i braon oci.

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
    • Facebook
« Odgovor #11 poslato: 22:55:25, 18.Okt.2009. »

Imam mjesoviti tip koze, a sto se ovog uopstenog tipa koze tice, ne znam gdje sebe da klasifikujem....Ja sam nesto izmedju tipa II i tipa III.Bijela koza, rijetke pjegice, slabo pocrni i sklona opekotinama od sunca, medjutim imam smedju kosu i braon oci.

Bez obzira na kosu i oci to je tip II :)
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

*

Van mreže Ina

• **
  • 126
  • 0
« Odgovor #12 poslato: 12:26:11, 11.Nov.2009. »
Možda samo kao noćna varijanta da ide krema za suv tip kože,inače za dan uzmi neku hidrantnu.
Probacu, hvala ti  (mah:mah)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #13 poslato: 18:02:58, 14.Feb.2010. »
Evo jedne zanimljive metode za proveru tipa kože

Odredite svoj tip kože jer od toga zavisi pravilna nega. Naime, zadnjih godina preparati za negu kože lica prave  se baš po ovim kategorijama. Ako ste u dilemi posetite svog kozmetičara i zamolite da vam pomogne u određivanju vašeg tipa kože. Sami to možete uraditi tako što ćete ujutru kad ustanete, pre nego se umijete na lice dlanovima pritisnuti čistu papirnatu maramicu.
1.Normalna koža
Ako imate normalnu kožu na maramci neće biti masnih tragova. Vaša koža je elastična, glatka i ima tonus. Ona izgleda čisto, nežno i dobro je prokrvljena. Ovaj tip kože zahteva minimalnu negu, a rezultat je lep izgled do duboke starosti.
2. Suva koža
Ovaj tip kože takođe neće ostaviti masnih tragova na maramici ali ćete osetiti blago bockanje pri dodiru kao i njenu zategnutost.  Suva koža brzo gubi tonus, sklona je boranju i pojavi finih pora. Ovaj tip kože je najpodložniji starenju i lako ga je iziritirati sredstvima za negu i higijenu. Koristite preparate specijalno namenjene ovom tipu, koristite maske vitaminske maske i snažno je hidrirajte spolja i iznutra.
3.Masna koža
Ako imate masnu kožu na maramici će ostati masni tragovi sa cele površine lice, sa čela, nosa obraza i brade.  Ovaj tip kože je problematičan tip, izgleda masno, opušteno, najčešće je žućkaste boje, pore su proširene a ima i akni. Dobra vest je da ovaj tip kože najsporije stari, jer masnoća štiti kožu od spoljašnjih uticaja i sprečava isušivanje.
Pravilnom i redovnom negom, zdravom ishranom i izbegavanjem preparata koje sadrže masnoću može se popraviti izgled masne kože.
4. Kombinovana koža
Kombinovana koža će ostaviti tragove u predelu maramice koji je dotaknuo nos i čelo, dok će na delovima koji su dotakli obrazi biti čista.  Obrazi i deo oko očiju je suv i morate ga negovati masnim i hranljivim kremama, dok koža na nosu i čelu zahteva redovno čišćenje i hidrantene kreme bez ulja. Dakle kombinovana koža zahteva kombinovanu negu za dobar izgled.
5. Osetljiva koža
Osetljiva koža je vrlo suva i zategnuta, lako se zacrveni i iritira. Iz totalno nepoznatih razloga pojavljuju se crveni krugovi i osipi, cesto pecka svrbi ili se ljušti. Ovaj tip kože je jedan od najproblematičnijih tipova i zahteva posebnu negu. Da bi ste izgledali lepo i opušteno koristili preparate za negu posetite dermatologa i potražite savet, on će vam preporučiti preparate za negu lica a bilo bi poželjno da vam preporuči i preparate za negu vlasišta.

izvor

Stranice: « 1 2

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000