Umetnute kuce

• Odgovora: 9

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Umetnute kuce
« poslato: 00:01:29, 14.Maj.2009. »
Kada dve kuce pocinju istim znakom imamo situaciju umetnutih kuca (ako vam nije jasno o cemu govorim, pogledajte moj natal i IV i X polje. Na primeru se najlakse nauci  ;) ).

Kuce koje pocinju istim znakom ukazuju teznju da se na neki nacin spajaju i jedna drugu prozimaju.

Kao sto vec rekoh, meni istim znakom pocinje IV i X polje i ne znam kako bih objasnila njihov uticaj  (*o*).
Hajde da vidimo na vasim primerima, da zajedno otkrijemo znacenje ove astro pojave  :)

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • 4
Odg: Umetnute kuce
« Odgovor #1 poslato: 00:23:22, 14.Maj.2009. »
Pocetnik sam pa ne mogu da tvrdim,ali ne pocinju istim znakom.Gledas vladara svake kuce.Vladar 10 Jupiter u domicilu (u svom znaku),a vladar cetvrte Merkur u 2 u Ovnu.Isto gleda si simboliku  vrh 11 i 5 ...aspekte ali razlicita stremljenja kroz razlicita polja.
Jupiter u raku ili Smile pomagajte?
« Najnovija izmena:: 00:27:36, 14.Maj.2009. lilka »

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #2 poslato: 00:32:03, 14.Maj.2009. »
Pocetnik sam pa ne mogu da tvrdim,ali ne pocinju istim znakom.Gledas vladara svake kuce.Vladar 10 Jupiter u domicilu (u svom znaku),a vladar cetvrte Merkur u 2 u Ovnu.Isto gleda si simboliku  vrh 11 i 5 ...aspekte ali razlicita stremljenja kroz razlicita polja.
Jupiter u raku ili Smile pomagajte?

Znala sam da nisam dobro objasnila  ;D (hehe ja i moja brzopletost):
draga, mislila sam na to da IV i V kuca pocinju istim znakom, znakom Blizanaca a X i XI kuca znakom Strelca  :).

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • 4
« Odgovor #3 poslato: 00:38:28, 14.Maj.2009. »
Da da,ali ipak sam sigurna da sami aspekti imaju mnogo veci znacaj od toga da li je raspored kuca u istom znaku.Jer prosto kada bi covek analizirao kartu do sitnih crevaca mogao bi na svasta da na leti.Potrebno i nepotrebno.Filozofiram,a nek kazu iskusni.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #4 poslato: 00:42:33, 14.Maj.2009. »
Da da,ali ipak sam sigurna da sami aspekti imaju mnogo veci znacaj od toga da li je raspored kuca u istom znaku.Jer prosto kada bi covek analizirao kartu do sitnih crevaca mogao bi na svasta da na leti.Potrebno i nepotrebno.Filozofiram,a nek kazu iskusni.

E vidis, donekle se slazem sa tobom :).
Ja recimo ne osecam ovaj uticaj X/XI i umetnutih kuca jer niti imam veze i prijatelje koji bi mi pomogli u karijeri niti ja mogu pomoci nekome  (*o*).
A sto se tice uticaja IV/V hmmm kreativna jesam u uredjenju doma, bavim se umetnoscu u slobodno vreme  ;D a sto se tice uticaja domaceg okruzenja, pa normalno da nosim kucno vaspitanje gde god da krenem, ako se na to misli :p.

Da dodam: negde sam procitala da kada IV i V polje pocinju istim znakom, moze da znaci i da ce se osoba cesto vracati u dom svojih roditelja i da ce ceo zivot ostati vezana za isti.

*

Van mreže Perla

• 3 806
  • 2
« Odgovor #5 poslato: 20:55:51, 22.Feb.2011. »
Meni I i II pocinju u istom znaku( Lavu)  i VII i VIII (Vodolija),  ovo prvo ne znam kako bih objasnila, nemam pojma, a ovo drugo, pa eto recimo da ima smisla  :-[ ljubav i strast mmmm, ne ide mi jedno bez drugog  :D

*

Van mreže Avantura

• **
  • 396
  • 3
  • SuperLady
« Odgovor #6 poslato: 22:03:14, 24.Avg.2011. »
Nasla sam neko detaljnije objasnjenje kako se to povezuju aspekti zivota koje simbolisu umetnute kuce.. Iskustveno mi se poklapa gro stvari, mada sve to treba povezati i sa vladarima znakova..

PRVA I DRUGA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemu ne posedovanju svesti o svojim vrednostima. Kasnije, o potrebi čoveka da se sam probija kroz život i sam da odredjuje sopstveni sistem vrednosti. Ukoliko u tome ne uspe, drugi će mu odredjivati (komandovati). Zato treba da se što pre osamostali, da kasnije ne bi zavisio od drugih. Neuspešni se opuste, pa se prepuštaju lenčarenju ili uzivanju, udobnosti koju donosi posedovanje materijalnih dobara.

DRUGA I TREĆA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemu odnosa sa drugim ljudima koji potiču iz školskog doba. Kasnije, o potrebi čoveka da se nečim okupira i iskaže. Treba da obavlja neki posao u vezi sa transportom ili komunikacijom. Da svoje vrednosti iskaže ovde a negde daleko. Neke relacije biće naznačene sa bratom ili sestrom (uticaj, zavisnost).

TREĆA I ČETVRTA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemima u odnosima u mladosti ili porodici, ili da je veliki uticaj na njega vršen u smislu vaspitanja. Takodje, postoji mogucnost i da će rano detinjstvo biti nesredjeno ili da će menjati škole, otežano izrazavanje i uspostavljanje odnosa sa drugima. Nesigurnost će ga dugo pratiti. Kasnije, može preuzeti ulogu roditelja svojoj braći, ali i obrnuto.

ČETVRTA I PETA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o velikom uticaju domaćeg okruženja na životni plan čoveka i njegovog kreativnog ispoljavanja. Negativno može uticati da bude sputan na neki način u iskazivanju ljiubavi, nezainteresovanosti za svim onim što život čini lepim. Ili da bude previše vezana za kuću. Pozitivno, može doprineti da preuzme porodični biznis, može biti vrlo kreativna u svome domu, da se bavi umetnošću.

PETA I ŠESTA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o neozbiljnom ili nepraktičnom pristupu životu i radu. Pozitivno, kasnije, može se ispolji velikim oduševljenjem i unošenjem svoje kreativnosti u svemu što se radi u životu. To se može odnositi na sport, umetnost ili da radi sa mladim ljudima. Posao treba da zauzima najvažnije mesto u njenom životu. Da čini usluge drugima s oduševljenjem.

ŠESTA I SEDMA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemima posla i suočavanja sa drugim ljudima, o problemima kad treba da udje u partnerstvo, možda s bračnim drugom ili neki javni posao, u vezi publike ili uslužne delatnosti, trgovine ili zdravlja. Te sve elemente treba da pomiri kako bi prevazišla probleme.

SEDMA I OSMA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemima usklađivanja onog što najdublje oseća i što je dotačinje iznutra i onoga što joj čine drugi ljudi. Taj odnos neće biti površan, već traumatičan. Da li će uspeti u životu ili ne, zavisiće od javnosti ili partnera. Uspeh u, npr. politici postićiće uz podršku javnosti. Ili, može biti uspešna u nekom poslu kao partner. Partnerstvo ili brak biće obojeni nekim traumatičnim iskustvom. Ali isto znači, da će neke materijalne vrednosti naslediti.

OSMA I DEVETA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori da će tokom života biti u prilici da svoja znanja iz specifičnih oblasti obelodani ili predati nekome drugom. Sve što zna i može treba dati na korišćenje nekome drugom. Zato može da se bavi pisanjem ili objavljivanjem popularnih romana iz oblasti erotike i misticizma. Moze biti finansijski stručnjak ili imati mnogo smisla za okultne nauke. Ili posedovati vanculne sposobnosti, čak i podučavati druge ovim veštinama.

DEVETA I DESETA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori da obrazovanje, prosveta, religija ili pravo igraju značajnu ulogu u poslu, ili se može desiti da neki poslovni partner, stranac pomogne u karijeri. Karijera, takodje, može biti vezana za nešto daleko. A na nekom nižem planu, može često ići na službena putovanja.

DESETA I JEDANAESTA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori da ima prijatelje i veze koje mogu mnogo pomoci u karijeri, ali i obrnuto. Može naći posao u državnoj administraciji ili aktivnosti u grupi kao voditelj nekog projekta ili tima. Ali najverovatnije neće to biti samostalno zanimanje.

JEDANAESTA I DVANAESTA KUCA U ISTOM ZNAKU - govori da treba da se bavi dobrotvornim radom ili zaposlena kao socijalni radnik. Obzirom na veliko davanje i trošenje, neophodno je da se neko vreme tokom dana posveti malo i sebi, jer bi se u protivnom moglo dogoditi da se razboli. Neka se pazi da ne ulazi u odnose koje ne može da kontroliše i čiji uticaji mogu da prouzrokuju prisilno zatočenje (zatvor ili bolnica). Položaj govori da voli radi u pozadini.

DVANAESTA I PRVA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori da ima veliku unutrašnju snagu na koju može da se osloni. Moguće je da joj je potrebno izvesno obrazovanje i ugladjenost, a stidljivost može stvarati izvesne teškoće. Ukoliko je pogrešno usmerena, najgora će biti po sebe, jer ovde nema puno pomoći sa strane, pa može osetiti bespomoćnost. Neprijatelji joj nisu potrebni.

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 34
« Odgovor #7 poslato: 11:04:31, 25.Apr.2012. »
Meni su umetnute peta i jedanaesta, da li to znači da spajama tj. miješam ljubav i prijateljstvo?

*

Van mreže karakondzula

• *
  • 28
  • 2
  • Pol: Muško
« Odgovor #8 poslato: 05:26:42, 16.Mar.2013. »
Zivi primer svih 12:)i kako ja da se borim sa sobom onda?:)

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 34
« Odgovor #9 poslato: 12:32:54, 16.Mar.2013. »
Meni su 1 i 2. i 7. i 8., a uklještene 5. i 11.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000