Bezbednost u avionu

• Odgovora: 4

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Bezbednost u avionu
« poslato: 12:30:44, 10.Maj.2009. »

Svakoj avio-kompaniji može da se desi nesreća, bez obzira na mere sigurnosti koje ona preduzima i bez obzira na dotadašnju objektivnu ocenu stepena njene sigurnosti. U daljem tekstu daćemo vam prikaz statistike avio-nesreća i koje su to avio-kompanije koje su u vrhu po broju avionskih nesreća, to jest koje su to kompanije koje slobodno možemo nazvati opasnim.

Poslednja analiza je kao parametre uzela broj fatalnih nesreća na milion prevezenih putnika, a avio-prevoznici s najlošijim rezultatom u poslednjih 20 godina (nesreće i stradanje povezano s teroristima nisu uključeni u ove podatke) su: Air India (21,48 %), Avianca (5,93 %), Nigeria Airways (5,53 %), LOT Polish Airlines (4,54 %).

Krstarica

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Bezbednost u avionu
« Odgovor #1 poslato: 23:02:42, 27.Maj.2009. »
Neka statisticka istrazivanja pokazuju da svega 5% putnika pogine u slucaju avio-nesreca.
Veoma je bitna svest putnika o sigurnosnim merama koje sami mogu preuzeti kako bi se zastitili od eventualnih opasnosti.
Nesto sto preporucuju da se obavezno uradi je da se upoznamo sa prostorom u avionu. Osmatranje prostora, spoznaja koliko smo udaljeni od najblizeg izlaza i prebrojavanje sedista i redova do izlaza je od velike pomoci, narocito ako se u avionu pojavi gust dim. A pre svega NE PANICITI... ( e sad, ovo je lakse reci nego uraditi).

*

Van mreže Madafakin_Ja

• **
  • 271
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 00:19:05, 28.Maj.2009. »
najbolje je da preskočiš avione i ostala leteća čuda, sedneš u kola, i piči :D
Ne postoje najbolji, već samo favoriti.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
« Odgovor #3 poslato: 00:36:43, 28.Maj.2009. »
Ja iskreno, jesam vise za "zemljani" prevoz  ;D ali ipak ovde pokusavamo razbiti predrasude o tome koliko su avionske nesrece fatalne. Bezbednost je na zavidnom nivou, to se mora priznati.

*

Van mreže Madafakin_Ja

• **
  • 271
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 00:40:36, 28.Maj.2009. »
ma ne bi meni bilo frke da sednem u avion i da zapičim negde, niti mislim da bi to predstavljalo problem većini stanovništva (90tak %)
ali nema ništa bolje od ravnog, praznog autoputa, uz auto jedno 200-300 konjića, i neko tu pored tebe čisto da imaš s kim da pričaš

laganica :)
Ne postoje najbolji, već samo favoriti.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000