Anketa

Vasi utisci o Crnoj Gori su..

bio/la sam...jednom i nikada vise
bio/la sam...i zadovoljna sam
nisam bio/la...ali planiram
nisam bio/la...i ne planiram
bio/la sam...i ponovo cu

Crna Gora i turizam

• Odgovora: 51
Stranice: « 1 2 3 4 ... 6 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Crna Gora i turizam
« Odgovor #10 poslato: 12:26:01, 11.Maj.2010. »
Nightmaster , budi moj gost da popravimo taj utisak o gostoljubivosti  :D

Ja predlazem Perast malo mjestasce Iza Kotora ...naravno vishe parovima nego ekipama koje hoce lud provod i neizostavno putovanje brodicem do ostrvaca sa crkvama Sv.Djordje -pravosl. i Gospa od Skrpjela- katolicka.
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #11 poslato: 14:59:46, 11.Maj.2010. »
takodje, ne preporucujem obalu Igala, jer je more uzasno plitko da mozete prepesaciti kilometar i voda ce vam biti do clanka, a onda ide naglo udubljenje i gubite ''tlo pod nogama''. U plicaku mozete naci razna iznenadjenja kao sto su mnogo brojni rakovi i sitne ribice koje ujedaju :D
a opet dalje od od obale mozete naci lekovito blato ;)

preporucujem obalu Herceg Novog, ujutru i u podne je predivno i pravi uzitak, dok u toku plime..ostanite kuci i drmnite ;)
Zaboravih da napišem...   sva ta mesta severno-zapadno su bez prave plaže ...  Kotor, Herceg Novi, Igalo...

Nisu gostoprimivi, ali cu verovatno ici ponovo tamo... :o
Ne slažem se jer to ipak zavisi od samih ljudi...   imao sam i dobra i loša iskustva.

*

Van mreže decko u usponu

• 687
  • 1
« Odgovor #12 poslato: 14:50:39, 12.Maj.2010. »
Nightmaster , budi moj gost da popravimo taj utisak o gostoljubivosti  :D

Ja predlazem Perast malo mjestasce Iza Kotora ...naravno vishe parovima nego ekipama koje hoce lud provod i neizostavno putovanje brodicem do ostrvaca sa crkvama Sv.Djordje -pravosl. i Gospa od Skrpjela- katolicka.
slazem se  (e*e)  ima mestasca koja su za relax super  ;)

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #13 poslato: 23:42:39, 12.Maj.2010. »
Sto se mog nekog utiska tice budvanska i barska rivijera imaju najljepse plaze. Medjutim, u Boki se takodje mogu naci manje uvale sa pjescanim plazama (ja nisam neki ljubitelj ponti ) koje su izuzetno lijepe i intimne, tako da su najbolji izbor za parove, ali i one koji zele da uzivaju u plivanju, suncanju, prirodi, tisini...Ima jedna takva slatka plazica negdje na putu od Kamenara do Morinja( to je negdje tacno naspram Perasta )

Perast  je divan, a ostrvca su preslatka....Sad, jedino ne znam kakve su plaze u okolini Perasta, nisam se tamo kupala.

A sto se gostoljubivosti tice, ah, dalo bi se diskutovati o tome...ima i ljubaznih i onih koji to nisu...Cak i ja koja zivim u cg imala bih zamjerke, tako da eventualna neljubaznost pojedinaca nije usmjerena samo na ljude sa strane ;)

*

Van mreže Se-Osiris

• **
  • 340
  • 1
  • Mens sana in corpore sano
« Odgovor #14 poslato: 13:13:58, 13.Maj.2010. »
Za parove i one koji zele da se odmore, mir i tisinu, preporucujem plazu Miriste. Za one u potrazi za dobrim provodom i zabavom odmah do nje je plaza Zanjice. Obe plaze nalaze se na poluostrvu Lustica, na samom ulazu u Bokokotorski zaliv. Od Herceg Novog do ovih plaza brodicem stize se za nekih pola sata, brzim gliserom za 7 minuta.
  plaza Zanjice
plaza Miriste
« Najnovija izmena:: 13:51:27, 13.Maj.2010. Nale 83 »

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #15 poslato: 23:17:54, 16.Maj.2010. »
Crna Gora praznija ove godine?
Izvor: B92 Crna Gora -- Bezvizni režim, nivo usluga i cena omogućili su turistima iz Srbije veći izbor za putovanja na godišnji odmor.

Direktor hotela Kvin of Montenegro, Dragan Ivančević, nekadašnji zamenik ministra za turizam
„ Ukidanjem viza stvorila se veća konkurencija, i naravno da smo morali da pariramo takvom jednom trendu, da shvatimo da niko više neće doći iz emocija da letuje u Crnoj Gori, i da moramo kvalitetom i cenovnom politikom da se borimo za tržište Srbije koje je za nas uvek bilo najvažnije turističko tržište“, kaže Ivančević.

Kako bi privukli što veći broj turista Ministarstvo turizma Crne Gore je za ovu godinu osmislilo novi paket pogodnosti.
Deset dana, u pred sezoni za 100 eura. Ovoj ponudi i ugostitelji su dali svoj doprinos. Vaučere za jeftinije usluge, hranu, piće. Osnovni uslov je da gost legalno prijavi boravak. Taj princip vaučera će najverovatnije važiti i u sezoni.

„Kada nam pokaže taj vaučera automatski dobija 10 odsto popusta. Ne samo kod nas u restoranu, nego je to prihvatio to i renta kar i razni prevoznici. Kako će dobiti taj vaučer? Vaučer će dobiti od turističke organizacije ili od onog kod koga je prijavljen odnosno gde bude smešten“, kaže Krsto Niklanović, predsednik udruženja restoratera Crne Gore.
Masovni ili elitni turizam, pitanje je oko koga u Crnoj Gori i dalje nema jedinstvenog stava. Tih 100 eura za 10 dana boravka podelilo je turističke radnike. Dok jedni smatraju da je svaki gost dobro došao, naišli smo i na veći broj onih koji se zalažu za Crnu Goru kao destinaciju turista sa dubokim džepovima.
„Ja misilim da je perspektiva Crne Gore, zato što ima malo obale, 300 kilometara, jeste u visokom turizmu, u visoko platežnim gostima“, kaže turistički vodič.
Ove godine krevet, u sezoni,plaćaće se oko 10 eura u kućama udaljenim do kilometar od obale. Za smeštaj bliže moru biće potrebno izdvojiti oko 15 eura za krevet. Cene u kafićima i resotoranima ugostitelji kažu da neće menjati.
Cene će biti iste, realne su cene. Oko eura je kafa, euro i 30, sokovi dva eura, cene kao u Srbiji, ako u Beogradu otprilike.
Sladoledi su po 80 centi. Torte su 2,63 eura pa komadu. Cene će ostati i u sezoni. Očekujemo bolju sezonu nego prošlu, sigurno, kažu ugostitelji.

*

Van mreže decko u usponu

• 687
  • 1
« Odgovor #16 poslato: 19:48:23, 28.Maj.2010. »
Za parove i one koji zele da se odmore, mir i tisinu, preporucujem plazu Miriste. Za one u potrazi za dobrim provodom i zabavom odmah do nje je plaza Zanjice. Obe plaze nalaze se na poluostrvu Lustica, na samom ulazu u Bokokotorski zaliv. Od Herceg Novog do ovih plaza brodicem stize se za nekih pola sata, brzim gliserom za 7 minuta.
  plaza Zanjice
plaza Miriste
mnogo su velike slike  ;)

Crna Gora praznija ove godine?
kad smanje cene, uloze u turizam i ociste primorska mesta bice i vise ljudi  ;)

*

Van mreže SnowLady

• **
  • 339
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 1
« Odgovor #17 poslato: 21:23:54, 28.Maj.2010. »
Nema za mene opcije da glasam! :D

Zadnji put bila prije pet godina i tesko da cu ponovo!

Zbog neprofesionalnosti i neljubaznosti ugostiteljskih radnika, zbog minimalnog investiranja u infrastrukturu, zbog lose higijene a i cijena. Ponuda nije u skladu sa cijenama!
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 385
  • 34
« Odgovor #18 poslato: 21:38:28, 28.Maj.2010. »
Snowlady , ako mislis da se za pet godina nista nije moglo promijeniti podrzavam tvoj stav- nemoj doci  :D
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže SnowLady

• **
  • 339
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 1
« Odgovor #19 poslato: 21:44:47, 28.Maj.2010. »
Mila narcisa, vuk dlaku mijenja ali cud i navike nikada. A takodje struktura turista se ne mijenja. Pa eto s tog stanovista! :D

A s druge strane, Deja Vu. Pored toga, za taj novac moze vise da se dozivi i vidi, bez pretenzija!
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete

Stranice: « 1 2 3 4 ... 6 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000