Staro za novo u ''Time out''-u

• Odgovora: 7

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

• 1 113
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
Staro za novo u ''Time out''-u
« poslato: 15:01:35, 05.Apr.2009. »
Stara garderoba kao valuta za kupovinu nove
Cetvrtak, 19. mart 2009. 15:11     

Osim za nošenje po kući stare i iznošene krpice odnedavno mogu poslužiti kao valuta za kupovinu novih i modernih.

Lanac prodavnica "Tajmaut” (Timeout) u Beogradu, pokrenuo je humanitrno-promotivnu akciju pod nazivom "Staro za novo”. Iznošene dukserice sugrađani mogu doneti u neki od butika i kupiti nove po upola nižoj ceni. U stare dukseve, kako kažu u "Tajmautu”, odenuće se mališani bez roditeljskog staranja.

"Ova mogućnost je otvorena za sve. Koliko god starih dukseva donesete - na toliko novih ćete dobiti popust. Ne moraju biti markirani, niti 'Tajmautovi' modeli, bitno je samo da su čisti i da mogu da se nose", kaže za "Politiku" Ivan Lević, jedan od menadžera prodavnice u Knez Mihailovoj ulici.

Akcija će trajati do sledećeg petka, 27. marta.

"Samo u našoj prodavnici dnevno se zameni oko 40 dukserica. Ljudi donose različite komade odeće. Uglavnom su to nebrendirani duksevi, ali ima i 'Najkija' i 'Adidasa'. Kupci su veoma savesni pa čak i kad donose kinesku, manje kvalitetnu garderobu, ona je u pristojnom stanju, nepocepana i čista. Neko nam ostavi i po dva-tri duksa, a kupi samo jedan smatrajući da je bolje da ih preda nama, nego da ih baci", kaže Lević i dodaje da su stvari kupaca mahom stare po nekoliko godina.

Na čivilucima odeljenja sa novom kolekcijom ima raznovrsnih modela. Cene se kreću od 3.500 do 5.200 dinara, što znači da vam stari duks prilikom kupovine može uštedeti i do 2.600 dinara.

Promet je, kako tvrde zaposleni u butiku, skočio za trećinu. "Profit jeste smanjen, ali je prodaja uvećana. Akciju smo osmislili s ciljem da svi iz nje izvuku korist - i kupci i prodavac i ugrožena deca", kaže Lević.

U istom poduhvatu prošle godine 18 "Tajmautovih” prodavnica sakupilo je gotovo hiljadu odevnih predmeta.

"Još ne znamo koliko smo dukserica prikupili od protekle srede, ali kampanja i dalje traje, a ljudi se interesuju i posredstvom Interneta. Kada saberemo svu garderobu, odlučićemo gde da je odnesemo. Verovatno će to biti prihvatilište u Zvečanskoj, ali možda je i podelimo na više mesta", kaže Bojana Janićijević, menadžerka.

Dakle, "zagnjurite" u vaš ormane - sigurno ćete naći neki duks koji već dugo niste obukli.

(MONDO)

P.S. ''Time Out'' u Nisu se nalazi preko puta prodavnice ''Mango'' i TC Kalce ;)

...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Van mreže marija85-nis

• *
  • 46
  • 0
Odg: Staro za novo u ''Time out''-u
« Odgovor #1 poslato: 00:54:22, 11.Apr.2009. »
rece mi drugarica da nemaju nista ok za kupovinu (*o*)
mozda se rasprodalo a mozda nisu ni imali :D

*

• 1 113
  • 3
« Odgovor #2 poslato: 11:01:22, 11.Apr.2009. »
hmm bila sam tamo i ne bih se bas slozila..ima dosta kvalitetne robe, ali opet zavisi sta se kome svidja. Uglavnom je ono sto sam videla bilo sportsko..i prodavnica je na vise od 2 sprata.
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #3 poslato: 18:53:12, 11.Apr.2009. »
O ukusima ne treba raspravljati :D

*

Van mreže marija85-nis

• *
  • 46
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 22:14:36, 19.Apr.2009. »
ma da ukusi su razliciti ali to drugarica rece a ne ja :D

*

• 1 113
  • 3
« Odgovor #5 poslato: 18:57:12, 09.Maj.2009. »
Da, sportska odeca i na 3 sprata je. Prvi sprat je uvodan i ima mesano F/M odeca..
na drugom spratu se nalazi iskljucivo female odeca, na trecem iskljucivo male.. :)

« Odgovor #6 poslato: 20:16:53, 19.Mar.2010. »
Samo da pitam...jeste proshlo dosta wremena tj,cela godina od owih postowa ali jel mozhete da mi kazhete samo jel i dalje traje ta humanitarna akcija zamene stare garderobe ??? Ako zhelite,mozhete da mi odgoworite i na facebook stranici Sandra Todorovic Milenkovic,ili ako je lakshe da nadjete Sandra FantitZa Todorovic...

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #7 poslato: 12:21:43, 21.Mar.2010. »
Kontaktiraj ih
Telefon: +381 18 250 565

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000