Zahtev za izdavanje vize (+ ostali formulari)

  • Odgovora: 1

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

  • ***
  • 1 113
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
Zahtev za izdavanje vize (+ ostali formulari)
« poslato: 20:55:13, 21.Mar.2009. »
page1
Fotografija**


1. Prezime:
2. Prezime pri rodjenju:
3. Ime:
4. Datum rodjenja (godinna – mesec - dan):
5. ID-Broj (fakultativno):
6. Mesto i država rodjenja:
Dodatna dokumentacija:
7. Državljanstvo:
8. Prvobitno državljanstvo (pri rodjenju):
9. Pol □ muški □ ženski
10. Status: □ neoženjen/neudata □ oženjen/udata□ razveden/a□ udovac/udovica□ drugo
11. Ime oca:
12. Ime majke:
13. Vrsta pasoša:□ nacionalni □ diplomatski□ službeni □ konvencijski (konvencija iz 1951) □ pasoš za strance □ mornarska knjižica□ drugi putnii dokument (opis): …………………………………………………………………………………….…
14. Broj pasoša:
15. Organ kojii ga je izdao:
16. Datum izdavanja:
17. Važi do:
18. Da li posedujete dozvolu za povratak u državu boravka – u slučaju da živite u državi koja nije vaša domovina?□ ne □ da (broj I rok važnosti)….………………………………………….......................................................................…………
* 19.Trenutna profesija:
*20. Firma, adresa i telefonski broj poslodavca. Za studente: naziv in kraj obrazovne jedinice 
21. Glavni kraj posete:
22. Vrsta vize : □ aerodromska tranzitna □ tranzitna □ za kratkotrajni boravak □ za duži boravak
23. Viza :
24. Zamoljeni broj ulazaka: □ jedan ulazak □ dva ulaska□ višekratni ulasci
25. Broj dana boravka Molim za vizu za: ______ dana:
26. Druge vize (koje su izdate u zadnje tri godine) i važnost tih viza
27. U slučaju tranzita: Da li posedujete dozvolu za ulazak u narednu državu? □ Ne □ Da, sa važnošću do: Organ izdavanja:
* 28. Predhodni boravci u Sloveniji:

Rubrike označene sa * nije potrebno da ispunjavaju rodjaci državljana država EU odn. EEA (bračni drug, dete ili rodjak u ravnoj liniji).Rodjaci državljana država EU odn. EEA moraju svoj status dokazati sa odgovarajućom dokumentacijom. G:\Evalvacija\VBG\Vloga za izdajo vizuma - SRBŠČINA.doc
--------------------------------------------------------------------------------

Page 2
29. Razlog potovanja □ turizam□ poslovna poseta□ poseta rodjaku ili poznaniku□ kultura/sport □ službena poseta□ zdravstveni razlozi □ drugo (opis): ….…………………….........................................
Ispunjava ambasada odnosno konzulat:
*30. Datum dolaska u RS:
*31. Datum odlaska iz RS:
*32. Granični prelaz pri ulasku u RS:
*33. Prevozno sredstvo:
*34. Ime osobe ili firme, koje vas poziva.
U slučaju firme takodje ime kontaktne osebe. U slučaju turističke posete ime i adresa hotela ili privremena adresa u SlovenijiIme (firma) Telefon i faksPotpuna adresa e-mail-adresa
*35. Ko snosi troškove vašeg putovanja i boravka? □molilac za vizu□ osoba, koja poziva □ firma koja poziva Napišite ko i kako i priložite odgovarjuće dokaze o tome ...........................................................
*36. Sredstva za poravnanje troškova u času vašeg boravka□ gotovina□ putnički čekovi □ kreditne kartice □ smeštaj □ drugo: □ putničko i/ili zdravstveno osiguranje. Važi do: ……………………..................
37. Prezime bračnog druga:
38. Prezime bračnog druga pri rodjenju:
39. Ime bračnog druga:
40. Datum rodjenja bračnog druga:
41. Kraj rodjenja bračnog druga:
42. DECA(Za svaki pasoš mora da se ispuni poseban formiular) Prezime Ime Datum rodjenja 1 2 3
43. Lični podaci državljanina EU odn. EEA koji se stara o vama. Na ovo pitanje odgovarju samo rodjaci državljana EU odn. EEA . PrezimeImeDarum rodjenja Broj pasošaRodbinski odnos sa državljaninom države EU odn EEA
44.Slažem se da se lični podaci u ovoj molbi pošalju odgovarajućim organima Republike Slovenije, u slučaju kada je to potrebno zaizdaju vize. Izjavljujem, da so gornji podaci, po mom najboljem znanju, tačni in potpuni.Svestan/-na sam, da će zbog moguće lažne izjave moja molba za vizu biti odbijena odnosno da će već izdata viza biti ukinuta, teda sam zbog toga moguće kazneno prognan/a u skladu sa zakonodavstvom Republike Slovenije. Svestan/a sam da ću napustiti teritoriju Republike Slovenije do isteka važnosti, ako mi bude izdata viza. Svestan/-na sam da je izdaja vize samo jedan od preduslova za ulazak na teritoriju Republike Slovenije. Ako mi ulazak ne bude dozvoljen, odričem se svih zahteva za nadoknadu štete.
45. Adresa molioca:
46. Telefon:
47. Mesto in datum:
48. Potpis (za maloletne potpis staraoca):



Dokument mozete preuzeti ovde.

** Fotografija za vizu:
Uz zahtev za vizu predaje se jedna fotografija koja mora da ispunjava sledeće uslove:

ne sme da bude starija od šest meseci,
mora da bude u boji,
mora da bude dimenzirana kao za isprave (širina 35 - 40 mm),
mora da bude oštra, jasna i odgovarajućeg kvaliteta,
mora da se vidi lice u potpunosti (pokazujući glavu u potpunosti i gornji deo ramena),
pozadina mora da bude svetla,
lice podnosioca zahteva ne sme da bude prekriveno, izuzev iz verskih razloga,
podnosilac zahteva mora da gleda pravo u foto-aparat.

Fotografisanje sa naočarima je dozvoljeno, ukoliko se oči jasno vide i nema odraza svetlosti na staklima naočara.

Fotografisanje lica uz nošenje marame, kape ili šešira se dozvoljava isključivo iz verskih razloga, ukoliko je lice u potpunosti jasno vidljivo i navedeni odevni predmeti ne prave nikakvu senku na licu.

Fotografija koja se predaje uz zahtev za vizu mora odgovarati gore navedenim uslovima. U slučaju da se navedeni uslovi ne zadovolje, podnosilac zahteva će biti zamoljen da priloži odgovarajuću novu fotografiju.
izvor
« Najnovija izmena:: 20:59:31, 21.Mar.2009. *Mew - S.w.E.e.T* »


...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...
 


*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

  • ***
  • 1 113
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
Odg: Zahtev za izdavanje vize
« Odgovor #1 poslato: 20:59:07, 21.Mar.2009. »
Formulari

Molba za boravišnu dozvolu radi lečenja
Molba za boravišnu dozvolu sa službenim ciljem 
Molba za boravišnu dozvolu radi obavljanja delatnosti za sticanje prihoda 
Molba za boravišnu dozvolu sa ciljem posete
Molba za boravišnu dozvolu sa ciljem školovanja
Molba za boravišnu dozvolu sa istraživačkim ciljem
Molba za boravišnu dozvolu sa ostalim ciljem
Molba za boravišnu dozvolu sa službenim ciljem
Molba za boravišnu dozvolu radi obezbeđivanja zajedničkog življenja porodice

Ovde mozete preuzeti formulare.

Napomena: Ovo su samo primeri. Predlazemo da se za vise informacija obratite zeljenim ambasadama.
...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
9164 Pregleda
Najnovije: 14:19:49, 22.Mar.2009.
*Mew - S.w.E.e.T*
13 Odgovora
5228 Pregleda
Najnovije: 14:13:39, 12.Nov.2009.
Ch
20 Odgovora
5028 Pregleda
Najnovije: 13:38:53, 11.Dec.2011.
Ch