Da li muskarci i zene vole isto?

• Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže mayyci

• *
  • 47
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Da li muskarci i zene vole isto?
« poslato: 18:15:15, 12.Dec.2008. »
Jasmina Mihajlovic:  "LJUBAV SA RECNIKOM NEPOZNATOG"

U cemu je sustinska razlika izmedju muske i zenske ljubavi? Na koji nacin vole zene,a na koji muskarci? Cini se da muskarci zele apsolutno da poseduju nase telo,mi,pak hocemo potpuni posed nad njihovom dusom.Prastara prica o dusi i telu.Tu, na materijalno-duhovnom nivou pocinju razlike i nesporazumi. Pocinje i vecni ljubavni rat izmedju polova,zato sto se svaki rat vodi sa idejom i ciljem da nesto treba zaposesti,imati,raspolagati,pokoriti…..

Ona misli: “Zelela bih da On sve svoje vreme i misli posveti iskljucivo meni,uvek i zauvek,da mi se divi,da me obozava,a ja cu,kao ohola carica,dopustati da me tako voli samo kad se meni prohte. Po mom dnevnom hormonskom kalendaru.Jednog dana na primer od 12 do 14 sati,I mozda izmedju 23:15 I 23:25h!

On misli: “ Zeleo bih da ona celo svoje telo,sve svoje vreme posveti iskljucivo meni,uvek i zauvek,da mi se divi,da me obozava,da mi kuva,da me tesi da me razume,pruzi mi oslonac….(O ostalom muskarci ne razmishljaju,pa je glupo da navodim ono o cemu mi razmishljamo da oni mozda razmishljaju a zapravo ne razmishljaju!)

Ovako izgledaju tajne projekcije nasih baznih ljubavnih misli koje gotovo nikada ne izgovaramo jedni drugima,a Boga mi,retko ih kazemo I sebi u sebi.Zasto ih ne izgovaramo?Pa,zato sto u njima lezi teznja za sopstvenim gospodarenjem I tudjim ropstvom,a to nekako ne lici na ljubav koja bi trebalo da podrazumeva
toleranciju,uzajamnost,prozimanje,ravnopravnost,najlepsa osecanja….i jos ceo niz tako bajnih,uzvisenih stvari. Ne moramo,zapravo,zagledati samo musko-zenske odnose.Dete ocekuje da budete njegov rob,vi ocekujete da dete bude vas rob,a onda vremenom pristajete da vam bude gospodar.Zato vas jedino kucici vole onako kako treba-ropski I bezuslovno!
Ma,da se ne lazemo cekujemo da nas klima,priroda,planeta I Bog vole bez zadrske,onako kako mi zamishljamo da treba,s` minimalno davanja I maksimalno uzimanja. Da li je normalan sebicluk u ljubavi? Mislim da u ovoj fazi humanoidne evolucije-jeste!
Svakog dana se iskreno trudim da budem bolja,da uzrastem I prerastem sebe,pa,ipak kad je rec o ljubavi sebicna sam i tacka.Zelim je celu za sebe I patim ako nije tako. Iako je ima puno,ljubavi opet nikad dovoljno. I kao za baksuz nikad dovoljno bas od onog do kojeg nam je najvise stalo.Tesim se,ipak,da je ravnodusnost gora od sebicnosti.Zamislite situaciju u kojoj posle ogromnih napora dizete ruke od svoje ljubavi,priznajete poraz,pa nadalje tiho govorite o umrloj ljubavi,zatvorenoj vezi,sahranjenom braku. Svako na svom brdascetu sa udolinom izmedju,preko koje nema mosta.Bolje da taj most,makar I vecno,bude pod rekonstrukcijom nego da ga uopste nema.(Da se razumemo,istinski mrtve ljubavi ne treba ozivljavati,njima nikakva reanimacija ne pomaze,one su dobrodosla kolateralna steta u nasim zivotima utoliko sto ih ne treba smatrati nesrecom nego lestvicom vise u zivotnom iskustvu.)
Zdrava ljubav se neprestano klacka izmedju nesaglasja u zenskoj u muskoj osecajnosti.Mi bismo da uzmemo njihovu dusu skroz,neka nam budu emotivni I finansijski oslonac,ali neka se ne bave nicim drugim do nama.Oni bi I nase telo i nasu dusu u nase vreme smatrajuci da im to pripada po nekom prirodnom pravu muskosti. Mislim da u ovom uzajamno musko-zenskom ljubavnom sebicluku ipak gore prolaze zene,zato sto one i svoje realno I svoje misaono vreme posvecuju muskarcima :)
« Najnovija izmena:: 00:48:51, 13.Dec.2008. * Charobnjak * »

*

Van mreže rada

• **
  • 163
  • 0
Odg: Da li muskarci i zene vole isto?
« Odgovor #1 poslato: 12:35:50, 15.Dec.2008. »
definitivno postoje razlike  8)

*

Van mreže okica

• **
  • 124
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 18:01:46, 30.Dec.2008. »
Ja tu ne bih pravila razliku...Toliko se govori o tim razlikama,muske i zenske stvari,da ljudi vec moraju da se ponasaju po tim principima.Moj burazer vec gradi svemirski brod....cuo da su muskarci vanzemaljci :DDD
Znam puno npr. muskih osoba koji su zenstveniji,da tako kazem,od nekih mojih drugarica.I sto se tice osecanja...isti slucaj.
Ljubav ne bira pol.Samo zavisi od osobe koliko moze da voli,kako voli i da li je osoba sa kojom je prava ili nije.
Mislim da npr u vezi...jedan mora da voli vise a jedan manje...sto ne zavisi koji je pol u pitanju

« Odgovor #3 poslato: 17:34:54, 19.Jan.2009. »
naravno da ne .....   Muskarci vole zene, Zene vole muskarce ...  ko ne misli tako mora da je ZNAS VEC :)
alfa zove

*

Van mreže raskoljnikov

• *
  • 40
  • 0
  • Pol: Muško
« Odgovor #4 poslato: 22:38:39, 21.Avg.2009. »
zena voli drugacije od muskarca i obrnuto :D
posluzicu se nasim najvecim piscem 'jovanom ducicem'
ljubav zenina je istinska u osecaju,one jednostavno vole.zena ce primiti sa praga svoga muskarca kome drugi ne bi pruzili ruku.zene ne mogu da vole platonski,one vole ili ne
jedna zena za muskarca moze mnogo da ucini,zenska dobrota ce nas odvesti tamo gde bi samo mogli snovi i masta
muskarac voli logicki,voli zbog necega. zene on trazi razlog pa dajte mu ga.covek se zaljubljuje gledajuci zene slusajuci.muskarac kada voli istinski on u ljubavi svojoj moze daleko da dogura,cak da isplanira vas zajednicki zivot do penzije u maloj lepoj i romanticnoj kucici
nikada necemo voleti isto,zato smo 'suprotni polovi'
drugaciji nas razlozi i teznje motivisu,cak i kada imamo puno toga zajednickog
za sada toliko od mene kisssssssssss
« Najnovija izmena:: 00:02:54, 22.Avg.2009. Nale 83 »

*

Van mreže SnowLady

• **
  • 339
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 1
« Odgovor #5 poslato: 10:22:36, 22.Avg.2009. »
Ne vole isto, zato sto su muskarci racionalniji a zene emotivnije! To je vazilo prije. E sada, uz svu emancipaciju zena, okrece se kolo, pa se zene sve manje ponasaju zenstveno, preuzele su inicijativu, pa se zamalo ponasaju muski...To se polako izjednacuje, nema vise pravila. Svi bi da budu voljeni i da im se pruzi paznja, a veoma malo je njih koji to mogu da pruze ili uzvrate. Valjda zbog tempa zivota i sto sve vise postajemo hladni i indiferentni ne samo prema suprotnom polu, vec i prema covjeku uopste!
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #6 poslato: 20:05:38, 22.Avg.2009. »

Ne vole isto, zato sto su muskarci racionalniji a zene emotivnije!

Slazem se!

Citat
E sada, uz svu emancipaciju zena, okrece se kolo, pa se zene sve manje ponasaju zenstveno, preuzele su inicijativu, pa se zamalo ponasaju muski...

Na zalost, i ovo je tacno! Jesam za emancipaciju zena ali ipak mora da se zna ko je musko a ko zensko, a ne da se uloge zamenjuju ;)

*

Van mreže Vesna psy

• *
  • 72
  • 1
« Odgovor #7 poslato: 09:10:25, 28.Sep.2014. »
Definitivno nismo isti! A to je dobro, zato se odlicno "dopunjujemo"! :p

*

Van mreže zaza

• **
  • 143
  • 2
« Odgovor #8 poslato: 12:47:35, 02.Dec.2014. »
zene u ljubavi prate vise svoje srce, a muskarci nesto drugo, recimo razum :)

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000