Da li duga veza ikada preraste u brak?

  • Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže -mila-

  • *
  • 30
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Da li duga veza ikada preraste u brak?
« poslato: 10:16:26, 04.Mar.2018. »
Pošto sam u dosta dugoj vezi (6 godina), razmišljala sam da li takve veze (ikada) prerastu u "nešto više" ili je ipak u pitanju navika a ne ljubav. Stekla sam mišljenje da što ste duže u vezi, to ste dalji braku. Moje iskustvo tako pokazuje. Smatram da je to jer partneri naviknu na vezu, na takav odnos i nisu spremni i nemaju želju za dubljim odnosom-brakom. Čitala sam a i čula takođe, da ljudi budu u veoma dugim vezama a onda se venčaju i za kratko vreme razvedu. Šta mislite o svemu tome?  (rzm) (rzm) (rzm)


Beautiful things don't ask for attention.
 


*

Van mreže Lutkica

  • *
  • 1
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Da li duga veza ikada preraste u brak?
« Odgovor #1 poslato: 10:42:48, 04.Mar.2018. »
Ćao, ta tema je poprlično složena. Ljudi funkcionišu dosta komplikovano. Neki se vere/venčaju posle par meseci, nekima trebaju godine. Jednostavno nekome se poklope životni stadijumi, nekome ne. I svi imaju taj problem da posle neke dve godine jednostavno želiš više, dosadi ti smucanje po gradu, blejanje po stanovima, posle čega svako ode svojoj kući.
Sećam se da smo se smejali jednoj u srednjoj kada se verila sa 18 i udala sa 20. Bilo je kao - gde žuri. Onda sa 22,23 već pola generacije gura kolica ili stomake, a vas dvoje gurate faks i jurite karijeru. Onda kako se bliži 24. počneš da kapiraš da su vam svi prijatelji vereni ili venčani, a vi to niste. Onda opet pomisliš da je problem u tebi, što ne pokrećeš te teme. Muškarci su nam se "osavremenili", ali na pogrešan način. Svi očekuju od žena sve, sad i odmah.
Te duge veze koliko su dobre, jer se upoznate, toliko mogu biti kobne, jer se čini ponekad da ne vode nikuda. Zato mislim da treba biti dovoljno jak da se suočiš sam sa sobom i partnerom i vidiš čemu sve vodi.
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Da li duga veza ikada preraste u brak?
« Odgovor #2 poslato: 12:51:39, 04.Mar.2018. »
-mila- najbolji odgovor bi nam dao Founder samo ako hoće on ima rešenje za sve  :D  :girlblush:

Moje mišljenje je da ne treba brzo da se donesu odluke ni za brak ni za raskid...  treba pustiti vreme da pokaže neke stvari  :flowers:

Šta ako se prebrzo donese odluka?  (*o*)

 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Da li duga veza ikada preraste u brak?
« Odgovor #3 poslato: 13:19:37, 04.Mar.2018. »
Pošto sam u dosta dugoj vezi (6 godina), razmišljala sam da li takve veze (ikada) prerastu u "nešto više" ili je ipak u pitanju navika a ne ljubav. Stekla sam mišljenje da što ste duže u vezi, to ste dalji braku. Moje iskustvo tako pokazuje. Smatram da je to jer partneri naviknu na vezu, na takav odnos i nisu spremni i nemaju želju za dubljim odnosom-brakom. Čitala sam a i čula takođe, da ljudi budu u veoma dugim vezama a onda se venčaju i za kratko vreme razvedu. Šta mislite o svemu tome?  (rzm) (rzm) (rzm)

U braku sam, moja veza je od prvog dana do današnjeg izgledala kao jedan opušten dogovorni odnos. Iz prva nisam bio toga svestan taman dok sam shvatio da je super jer su svima popucale veze,a moja ne. Kao da nismo zajedno, a ustvari jesmo. Sad koliko šta koliko kome odgovara..  možda smo ja i ona slični, našli smo se i to tako ide.

Nismo vezani kao crevca   :157:
Strah me čini jačim i boljim.
 

*

Van mreže -mila-

  • *
  • 30
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Da li duga veza ikada preraste u brak?
« Odgovor #4 poslato: 14:06:06, 04.Mar.2018. »
Ćao, ta tema je poprlično složena. Ljudi funkcionišu dosta komplikovano. Neki se vere/venčaju posle par meseci, nekima trebaju godine. Jednostavno nekome se poklope životni stadijumi, nekome ne. I svi imaju taj problem da posle neke dve godine jednostavno želiš više, dosadi ti smucanje po gradu, blejanje po stanovima, posle čega svako ode svojoj kući.
Sećam se da smo se smejali jednoj u srednjoj kada se verila sa 18 i udala sa 20. Bilo je kao - gde žuri. Onda sa 22,23 već pola generacije gura kolica ili stomake, a vas dvoje gurate faks i jurite karijeru. Onda kako se bliži 24. počneš da kapiraš da su vam svi prijatelji vereni ili venčani, a vi to niste. Onda opet pomisliš da je problem u tebi, što ne pokrećeš te teme. Muškarci su nam se "osavremenili", ali na pogrešan način. Svi očekuju od žena sve, sad i odmah.
Te duge veze koliko su dobre, jer se upoznate, toliko mogu biti kobne, jer se čini ponekad da ne vode nikuda. Zato mislim da treba biti dovoljno jak da se suočiš sam sa sobom i partnerom i vidiš čemu sve vodi.

Slažem se sa tobom. Ali opet postoji pitanje, šta ćemo sa onim vezama koje smo započeli kao klinci. Sve je tako počelo iz zabave, i preraslo u ozbiljnu vezu s godinama, ali ne dovoljno ozbiljnu... Vremenom se ljudi vežu, a onda u tom istom periodu shvate da nisu jedno za drugo. Odrasli zajedno, ako tako smem reći, i onda niti da se raziđu, niti da idu dalje, jer kao što kažeš, takva veza ne vodi braku.
A što se tiče današnjih momaka, očekuju sve od lepše polovine jer smo se mi, kao naučene da tako treba u današnje vreme, osnažile i želimo ravnopravnost.
Zašto bi oni morali da se potrude ako vide da smo i same sposobne...?   ;D


-mila- najbolji odgovor bi nam dao Founder samo ako hoće on ima rešenje za sve  :D  :girlblush:

Moje mišljenje je da ne treba brzo da se donesu odluke ni za brak ni za raskid...  treba pustiti vreme da pokaže neke stvari  :flowers:

Šta ako se prebrzo donese odluka?  (*o*)



Hahaha...
Draga, ponekad vreme ne pokaže ništa. A i ako pokaže, postoje ljudi koji se opiru. Ne žele da kažu da je kraj iako su i sami svesni rasula.
Ja bih to nazvala oblikom mazohizma, mada surovo zvuči. Mučenje za rad navike je glupost. Verovatno ću za koju godinu uspeti i da primenim ove reči na sebi, još sam mlada, dajem si oduška  :girlblush: ;D

U braku sam, moja veza je od prvog dana do današnjeg izgledala kao jedan opušten dogovorni odnos. Iz prva nisam bio toga svestan taman dok sam shvatio da je super jer su svima popucale veze,a moja ne. Kao da nismo zajedno, a ustvari jesmo. Sad koliko šta koliko kome odgovara..  možda smo ja i ona slični, našli smo se i to tako ide.

Nismo vezani kao crevca   :157:

To je sve individualno, ko je kakva osoba. Vi ste se očito našli kao srodne duše a moja gde je ostala, verovatno zaglavljena u nekom liftu... haha  (*o*)
Beautiful things don't ask for attention.
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Da li duga veza ikada preraste u brak?
« Odgovor #5 poslato: 14:13:07, 04.Mar.2018. »
Zar 6 godina nije izuzetno duga veza? A ne samo duga. Duga i treba da se kruniše brakom, neće valjda kratka  ;D

To je sve individualno, ko je kakva osoba. Vi ste se očito našli kao srodne duše a moja gde je ostala, verovatno zaglavljena u nekom liftu... haha  (*o*)


Možda smo slični. Nismo isti. I što je najvažnije nismo isti kao što smo bili pre 10 godina, menjali smo se  (rzm)

Strah me čini jačim i boljim.
 


*

Van mreže -mila-

  • *
  • 30
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Da li duga veza ikada preraste u brak?
« Odgovor #6 poslato: 14:29:53, 04.Mar.2018. »
Zar 6 godina nije izuzetno duga veza? A ne samo duga. Duga i treba da se kruniše brakom, neće valjda kratka  ;D
 

Možda smo slični. Nismo isti. I što je najvažnije nismo isti kao što smo bili pre 10 godina, menjali smo se  (rzm)



Uh, to je baš diskutabilna tema. Ponekad kratka veza koja se kruniše brakom uspe, a ova duga ni ne dodje dotle. I na  kraju dođoh do zaključka da ako se ljudi slažu i lepo im je, imaju budućnost. A mi, drugi, koji se baš i ne slažemo, izgleda da smo samo zbog navike zajedno. Kao što rekoh gore, mazohizam i čista glupost...   :pijani: :vestica:
Beautiful things don't ask for attention.
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Da li duga veza ikada preraste u brak?
« Odgovor #7 poslato: 21:57:46, 04.Mar.2018. »
Hahaha...
Draga, ponekad vreme ne pokaže ništa. A i ako pokaže, postoje ljudi koji se opiru. Ne žele da kažu da je kraj iako su i sami svesni rasula.
Ja bih to nazvala oblikom mazohizma, mada surovo zvuči.
Mislila sam na vreme u smislu da možeš ti da se opireš koliko hoćeš, ali se menjaju životne prilike i onda samo po sebi dodje kraj tom opiranju. A za mazohizam i slično treba da budeš taj tip koji sve to može da izdrži i živi sa tim.

Ima još jedna stvar bitna. Ljudi ne shvataju da je zaljubljenost samo faza. Znači biramo pre svega dobru osobu pored sebe a tek onda i fizički privlačnu.  :flowers:
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Da li duga veza ikada preraste u brak?
« Odgovor #8 poslato: 09:27:06, 05.Mar.2018. »
Uh, to je baš diskutabilna tema. Ponekad kratka veza koja se kruniše brakom uspe, a ova duga ni ne dodje dotle. I na  kraju dođoh do zaključka da ako se ljudi slažu i lepo im je, imaju budućnost. A mi, drugi, koji se baš i ne slažemo, izgleda da smo samo zbog navike zajedno. Kao što rekoh gore, mazohizam i čista glupost...   :pijani: :vestica:

I onda si ti mišljenja da brže sklopljen brak neće kasnije biti odnos koji je većim delom iz navike? Pa hoće ako se partneri ne trude da obogate svoj život. Opušten odnos je zlato  :flowers:
Strah me čini jačim i boljim.
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
42 Odgovora
12038 Pregleda
Najnovije: 16:27:51, 05.Apr.2018.
pg crna gora
0 Odgovora
946 Pregleda
Najnovije: 20:45:20, 29.Avg.2011.
Nale 83
3 Odgovora
1474 Pregleda
Najnovije: 21:36:15, 01.Dec.2014.
Bojan-