Putovanje na Mars

  • Odgovora: 0

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže toto moto

  • *
  • 82
  • 2
  • Pol: Muško
Putovanje na Mars
« poslato: 12:57:20, 08.Okt.2015. »
To je ono sto nas ocekuje u buducnosti, da li ste spremni?

Citat
Put na Mars: Srpkinja prošla u sledeći krug
Beograđanka Ljubinka Nikolić prošla je u treći krug takmičenja “Mars One” čiji je krajnji cilj slanje ljudi na Mars
"Verujem da je sve moguće. Ja sam zavisnik od vesti i knjiga. Imam dve master diplome, iz geografije i unutrašnjeg dizajna. Prvu sam stekla na Hanter koledžu u Njujorku, a drugu na Akademiji u Firenci. Takođe imam diplomu inženjera geologije sa Univerziteta u Beogradu. Na Marsu bih ispitivala bih stene i njihovo poreklo. Veliki sam obožavalac naučne fantastike i iskreno verujem da nismo sami u univerzumu. Crvena planeta će biti naredni dom ljudske populacije, a nadam se da ćemo ovog puta uspeti da prođemo bez ratova", navela je Ljubinka u svojoj prijavi za projekat "Mars One".

Nekoliko hiljada ljudi apliciralo je 2013. godine za ovaj projekat, a sto najkompetentnijih odabrano je nakon intervjua sa jednim od šefova misije Norbertom Kraftom.

- Biti najbolji individualac ne znači i automatski mesto u šatlu za Mars. Nama trebaju timski igrači, i mogu reći da se izuzetno radujem budućem radu sa njima - izjavio je Kraft.



 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
22 Odgovora
5870 Pregleda
Najnovije: 15:14:23, 17.Apr.2010.
narcisa zec
8 Odgovora
2823 Pregleda
Najnovije: 19:27:48, 02.Jun.2009.
sunshine_Dijana
2 Odgovora
1208 Pregleda
Najnovije: 08:58:43, 05.Jun.2009.
Antina