Bogati će postati kiborzi i živeće večno?

  • Odgovora: 0

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Bogati će postati kiborzi i živeće večno?
« poslato: 18:49:04, 25.Maj.2015. »
Poslednjih godina sve se više govori o tome kako će napredak tehnologije uticati na razvoj ljudske vrste i napredak, ili kako se neki boje, uništenje čovečanstva.

Do sada smo od brojnih naučnika i tehnoloških stručnjaka čuli brojne potencijalne scenarije – od onoga u kojem će nam roboti i veštačka  inteligencija "ukrasti" poslove i na kraju postati toliko moćni da će pobiti ljude i zavladati svetom do onih pozitivnih u kojem će nam, kako veruje šef Googa Leri Pejdž, tehnologija omogućiti rano otkrivanje bolesti, njihovu bolju prevenciju i uspešno lečenje. Neki veruju i da će nam tehnologija nam omogućiti mnogo duži život – možda čak i večni.

Tako razmišlja  i izraelski profesor sa Univerziteta u Jerusalimu Juval Noah Harari koji je za britanski "Telegraf" ispričao svoju viziju razvoja tehnologije i čovečastva.

Prema njemu, u budućnosti je neizbežno stapanje ljudi i tehnologije, pa će  za oko 200 godina (možda i manje), planetom šetati kiborzi, odnosno ljudi koji će imati neke mehaničke delove.

On kaže kako su ljudi uopšte "programirani" da budu nezadovoljni i zbog tog nezadovoljstva uvek žele nešto veće i bolje, žele da nadograde vrstu i postanu božanska bića, a to će u budućnosti moći da naprave biološkim manipulacijama, genetičkim inženjeringom ili stapanjem s tehnologijom.

"Biće to najveća evolucija u biologiji još od nastanka života" , rekao je Harari i dodao kako će se tada ljudi od današnjih ljudi razlikovati na sličan način na koji se mi danas razlikujemo od šimpanzi.

Međutim, ova evolucija će biti dostupna samo bogatašima koji će tako nešto moći sebi da prišušte.  Harari zaključuje kako će se razlika između bogatih i siromašnih sve više povećavati,  pa će u budućnosti "bogati moći žive večno, dok će siromašni izumreti."

On je izneo i zanimljiva razmišljanja o veri i društvu pa kaže kako je najvažniji izum čovečanstva u istoriji religija koja je tokom vekova "držala društva na okupu" pa su se ljudi na taj način mogli kontrolisati, ali kako ljudi postaju sve moćniji, više im ne treba Bog, već im samo treba tehnologija.

http://mondo.rs/a797758/Info/Svet/Ljudi-ce-postati-kiborzi.html


Strah me čini jačim i boljim.
 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
38 Odgovora
10617 Pregleda
Najnovije: 14:06:00, 05.Dec.2012.
elenica
1 Odgovora
1341 Pregleda
Najnovije: 13:54:47, 15.Jan.2015.
web manijak
2 Odgovora
1025 Pregleda
Najnovije: 16:02:22, 01.Maj.2016.
Miloš Mi.