WTCC

  • Odgovora: 0

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
WTCC
« poslato: 11:35:16, 27.Okt.2014. »
Dušan Borković ušao u istoriju, drugi na Suzuki

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković zauzeo je drugo mesto na trci u Japanu u Svetskom šampionatu turing automobila i postao prvi Srbin koji se popeo na pobedničko postolje u tom sportu.

Vozač NIS Petrol Kampos Rejsing tima je na legendarnoj stazi Suzuka prvu trku završio na osmom mestu, u drugoj je zauzeo drugu poziciju, što mu je donelo nova 22 boda.

Prvo mesto zauzeo je Gabrijele Tarkvini, dok je treći bio Norbert Mihelis.

"Bilo je fenomenalno, pobedio sam jer sam imao ogromnu podršku svoje supruge Andrijane, porodice, tima i svih navijača. Video sam u prvoj trci da mogu da stignem sve, jer sam bio brži od Monteira. U drugoj trci sam imao taktiku da ne napinjem gume i da pokušam i Tarkvinija da preteknem, ali kada me je Mihelic udario, izgubio sam malo vremena. Srećom sam uspeo da održim drugo mesto i ostanem bez oštećenja usled borbe" rekao je Borković posle trke.



Borković u generalnom plasmanu zauzima 14. mesto sa 41 bodom, dok je na prvoj pozijiciji Hoze Marija Lopez sa 422 boda, koji je posle trke u Japanu obezbedio šampionsku titulu.

Sezona WTCC završava se na stazi Guja u Makau, gde će se voziti od 13. do 16. novembra.

http://www.rts.rs/page/sport/Suzuka.html


 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000