Vuciceve ekonomske mere

  • Odgovora: 46
Stranice: 1 2 3 ... 5 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Vuciceve ekonomske mere
« poslato: 10:34:08, 19.Sep.2014. »
Pre objavljivanja odluka Vučić je za “Blic” izneo neke od ključnih mera štednje, prevasodno onih koji građane najviše zanimaju, a to je su plate u javnom sektoru i penzije.

- Reč je o sveobuhvatnim merama štednje koje bi u narednih godinu dana trebalo da dovedu do uštede od oko 700 miliona evra. Oni sa najmanjim prihodima biće potpuno zaštićeni, ove mere se neće odnositi za njih. Plate zaposlenih u javnom sektoru neće biti smanjena svima čija je zarada do 25.000 dinara, a takvih je 113.000 građana - rekao je Vučić za “Blic”.

  Kada je reč o penzijama, od mera štedenje biće zaštićemo čak 60,2 odsto najstarijih.
- U Srbiji 1.038.000 ljudi ima penziju manju od 25.000 dinara i svi oni će biti izuzeti od ovih mera. Ostalima koji primaju više od 25.000, penzija će se smanjivati progresivno. Recimo, onom sa penzijom od 26.000, smanjenje je 220 dinara, oni sa 27.000 ubuduće će imati 26.560, dok će penzija od 30.000 biti umanjena za 1.100 dinara. Onima čije su penzije veće od 100.000 umanjenje će biti 15 do 16 odsto - objasnio je sinoć premijer Vučić, uz opasku da će tačna formula umanjenja biti poznata nakon razgovora sa MMF. Samo na smanjenju plata i penzija ušteda iznosi 400 miliona evra.

Premijer je istakao i da će merama štednje biti obuhvaćena javna preduzeća, da će biti smanjene subvenciji železnici i drugim firmama, da neće više biti ni subvencija u agraru za velike posede.
- Ako uspemo s planiranim merama odmah na početku 2016. tražiću povećanje i penzija i plata zaposlenih u prosveti, zdravstvu... A ako ne uspemo, uvek se može napraviti neka nova većina da vodi zemlju - rekao je Vučić za “Blic”.

Evropska banka za razvoj saoštila je juče procenu da će Srbija 2014. verovatno skliznuti u recesiju s padom privrednih aktivnosti od 0,5 odsto umesto prognoziranog rasta od jednog procenta. Vučić je uveren da će 2016. rast privrede biti dupliran u odnosu na projekcije međunarodnih institucija od 1,35 odsto godišnje.

Penzije
    do 25.000 – bez umanjenja - zaštićeno 1.038.000 ljudi
    od 25.000 do 35.000 – umanjenje 3,1 %
    od 35.000 do 40.000 – umanjenje 6,2 %
    od 40.000 do 60.000 – umanjenje 9 %
    preko 60.000 – umanjenje 15-16%

PLATE
    do 25.000 – bez umanjenja - zaštićeno 113.000 zaposlenih
    od 25.000 do 100.000 - umanjenje 10 do 10,5 %
    preko 100.000 – umanjenje 15-16%

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/496236/VUCICEVE-MERE-Sada-stednja-2016-trazicu-povecanje-plata-i-penzija


Strah me čini jačim i boljim.
 


*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Vuciceve ekonomske mere
« Odgovor #1 poslato: 22:35:30, 20.Sep.2014. »
Blago nama!
Nada je san budnih.
Aristotel
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Vuciceve ekonomske mere
« Odgovor #2 poslato: 00:07:28, 21.Sep.2014. »
Mozda nece da bude blago nama trenutno,ali jednom od nekud mora da se krene da bi se nas narod doveo u red i naucio disciplini.
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Vuciceve ekonomske mere
« Odgovor #3 poslato: 02:47:43, 21.Sep.2014. »
što je narod kriv za nesposobnost političara, a alternativa praktično ne postoji..sramotno je skidati 10% plate nekome ko ima 30.000 ej kao da je to neka plata, a neko 90.000 i pod istu kategoriju podvedeni, sramota!
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Vuciceve ekonomske mere
« Odgovor #4 poslato: 10:40:11, 21.Sep.2014. »
A sta mislis kako zive oni sto imaju manje od 25 000,a takvih je mnogo. Zasto neko za njih ne kaze jadni oni od cega i kako zive,nego jadni ovi od  90 000 sto ce malo da im  se smanje plate.
Nije narod kriv za nesposobnost politicara,ali ova drzava i jesmo mi,a ne samo politicari,a ni Vucic nije madjionicar pa da zamahne carobnim stapicem i da nama bude sve super.
Nesto cemo morati i da istrpimo,a ne da gomila njih po javnim sektorima prima platu a nema ni radno mesto.
I treba pojedinima da se smanje plate,a ne vecina njih je jedva osnovnu skolu zavrsila a plata 90 000,a vi koji se skolujete odlazite iz zewmlje da bi bili adekvatno placeni
A kao drugo nije isto smanjenje od 10 posto na 25 000 i na 90 000
Trebalo je malo da gledate emisiju pre neko vece a ne da na osnovu ovog kratkog teksta tako komentarisete  :flowers:
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Vuciceve ekonomske mere
« Odgovor #5 poslato: 12:04:46, 21.Sep.2014. »
elena, ajde ne pričaj koješta, zar stvarno misliš da dajem komentar samo na osnovu ovog teksta i da ne znam da izračunam udeo od 10% na različite iznose novca..osim toga nisam ni rekao jadan ovaj ili jadan onaj, to nije moj načun gledanja na stvar jer većinu ljudi ne žalim, ali pogrešna politika nije krivica nekog seljaka koji pošteno radi, a mi što se školujemo zaslužujemo još kvalitetniji život u skladu sa odricanjima i trudom decenijskim, to je smešno i komentarisati  :flowers:
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 


*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Vuciceve ekonomske mere
« Odgovor #6 poslato: 12:59:08, 21.Sep.2014. »
Ni taj Vucic nije kriv sto su nam svi prethodni politicari unistili zemlju,a neko ocigledno mora da ispasta da bi se nas narod,politicari,uopste cela drzava dovela u red. Ocigledno je to nasa generacija
Ni meni nije bas sve ovo po volji,ali mi je zato drago sto za pocetak po javnim sektorima vise nece moci da radi bilo ko vec ce ostati oni koji stvarno znaju i hoce da rade svoj posao,i da budu ljubazni prema klijentima. A ne da ja odem da overim knjizicu ili u opstinu po neki dokument a oni tamo da se deru na mene ili me ostave da cekam sat vremena iako pre mene nema nikog. E zbog takvih mi je drago,pa neka misle posle kad ostanu bez posla  a do sad su primali plate da ispijanje kafa.

         
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Vuciceve ekonomske mere
« Odgovor #7 poslato: 14:31:39, 21.Sep.2014. »
Neki privatnici su se obogatili proteklih godina i to niko ne spominje  (*o*)

Sta su ti krivi radnici koji su pili kafe? Gde je njihov sef i direktor bio dok su to radili? Ima i onih koji su mnogo radili i njima se smanjuje plata koja je smesna (*o*)
Strah me čini jačim i boljim.
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Vuciceve ekonomske mere
« Odgovor #8 poslato: 15:02:35, 21.Sep.2014. »
I ti privatnici ce da dodju na red,polako samo. Bar ovde kod mene po ceo dan ima inspekcije,ne smeju vise ni privatnici da rade sta hoce. To sto oni jos uvek pokusavaju da se izvuku je nesto drugo,ukapirace polako da ne moze vise...
Kako ne bi bili krivi,ako ja odem i pitam sta mi od dokumenata treba npr.za knjizicu a oni se tamo izderu na mene i izbace me napolje ili odem da overim neki dokument i cekam sat vremena a oni kad im nije vreme ispijaju kafe,a za to vreme ja sam izasla sa posla,i meni se odbija od plate zbog njihove nesposobnosti i lenjosti. Zauzimaju tamo mesta ljudima koji bi stvarno radili i zaradili te plate koje primaju
Treba malo svi da se trgnu i ukapiraju da nisu taj Vucic i ostali politicari drzava,nego mi. I da ne moze on sam preko noci da ucini da nam bude bolje,da ispravi nesto sto su drugi unistavali poslednjih 30 god. E sad odakle god da krene nama ne odgovara,a odnekud mora da se pocne.

Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Vuciceve ekonomske mere
« Odgovor #9 poslato: 15:12:42, 21.Sep.2014. »
I u svakom slucaju mnogo manje ima tih kojima treba da se smanji ta smesna plata nego onih koji za jos smesniju rade,samo sto se van BG-a ne ne obraca mnogo paznje na to,na zalost. Ja sam se zaprepastila kada mi je devojka koja radi u kineskoj radnji pricala da jeste kod njih prijavljena naravno na minimalac koliki je sad,i da oni te pare uredno njoj uplate na racun,a onda ona njima od tih para mora da vrati razliku jer joj je plata nezvanicno 13 000,a mora da trpi jer nema bas nekog izbora gde da se zaposli. E to vam je smesna plata. Nadam se samo da ce i ovi kinezi polako doci na red,od njih mi je tek muka i od takvog ponasanja prema nasem narodu


Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 


Stranice: 1 2 3 ... 5 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
1246 Pregleda
Najnovije: 22:38:18, 27.Avg.2009.
Nale 83
5 Odgovora
2066 Pregleda
Najnovije: 21:27:51, 22.Okt.2013.
mikan