Apple iPhone 6

  • Odgovora: 8

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Apple iPhone 6
« poslato: 23:18:26, 09.Sep.2014. »
Apple predstavio iPhone 6

Apple je na današnjoj konferenciji predstavio dugoočekivane iPhone uređaje, tačnije, dva uređaja – jedan sa većim i jedan sa manjim ekranom – iPhone 6 i iPhone 6 Plus.



iPhone 6 ne poseduje jasne ivice a staklo se savija oko oboda kako bi se sastao sa aluminijumskim kućištem.

Oba uređaja poseduju novi Retina HD displej koji krasi 4.7-inčne (1.334 x 750p) i 5.5-inčne (1.920 x 1.080) ekrane telefona.

iPhone 6 poseduje debljinu od 6.9 mm dok je iPhone 6 Plus debeo 7.1 mm - u pitanju su najtanji uređaji koje je Apple do sada napravio.

Kompanija je sa novim telefonima predstavila i novi čip – A8 (dual core 1.4GHz). U pitanju je druga generacija 64-bitnog čipa A7 predstavljenim sa modelom iPhone 5S. iPhone 6 poseduje 1GB RAM-a, dok će 6 Plus dolaziti sa 2GB RAM-a.

A8 čip je do 25 odsto brži kada je brzina procesiranja u pitanju i nudi 50 odsto bržu grafiku, pritom donoseći energetsku efikasnost koja je za 50 odsto bolja u odnosu na prethodnika. Sve ovo znači da je novi iPhone 50 odsto brži od svog prethodnika, dok je grafika 84 puta brža.

Sve ovo će napajati baterije od 1.810 i 2.915 mAh.

Kompanija je predstavila i obavljanje glasovnih poziva uz pomoć WiFi mreže u slučajevima kada je internet bežični signal bolji od signala telefona.

Kada je kamera u pitanju, iPhone poseduje 8MP iSight kameru sa ƒ/2.2 blendom i potpuno novim senzorom, kao i Focus Pixel – tehnologiju koja je do sada mogla da se nađe isključivo na profesionalnim DSLR aparatima.

Oba uređaja mogu da snimaju 1080p video sa 30 i 60 frejmova po sekundi, kao i usporeni video sa 120 i 240 frejmova po sekundi.

iPhone 6 poseduje digitalnu stabilizaciju slike, dok iPhone 6 Plus ima optičku stabilizaciju.

Kada je cena u pitanju, iPhone 6 će koštati 199 dolara (16GB), 299 dolara (64GB) i 399 dolara (128GB) uz dvogodišnji ugovor, dok će iPhone 6 Plus koštati 100 dolara više u svakoj konfiguraciji. Isporuke počinju 19. septembra.

Kada je iOS 8 u pitanju, svi vlasnici modela 4S i novijih moći će da ga skinu od 17. septembra.

Kompanija je predstavila i Apple Pay, potpuno nov sistem plaćanja putem mobilnog uređaja. Sve što je potrebno da bi se kupio proizvod jeste prelazak prsta preko čitača otiska prstiju.

Apple je potvrdio i postojanje NFC-a, ali i novog čipa nazvanog Secure Element koji vrši enkripciju svih podataka.

B92



 


*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Apple iPhone 6
« Odgovor #1 poslato: 23:20:29, 09.Sep.2014. »
Mocno  (e*e)
Strah me čini jačim i boljim.
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: Apple iPhone 6
« Odgovor #2 poslato: 00:06:35, 10.Sep.2014. »
Stvarno je moćan, nema šta...
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Apple iPhone 6
« Odgovor #3 poslato: 00:08:28, 10.Sep.2014. »
Ne pise koliko je radioaktivan  ;D
Strah me čini jačim i boljim.
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: Apple iPhone 6
« Odgovor #4 poslato: 00:10:36, 10.Sep.2014. »
Ma nema veze, nabudžili su mu sad ono za selfie znaš, da se Stanija bolje blicka... ;D
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Apple iPhone 6
« Odgovor #5 poslato: 00:12:09, 10.Sep.2014. »
Da li mi se cini ili je iphone uvek ispred konkurencije?  (rzm)
Strah me čini jačim i boljim.
 


*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: Apple iPhone 6
« Odgovor #6 poslato: 00:14:33, 10.Sep.2014. »
Ne znam, ali drugarice koje imaju iPhone kažu da je vrh, nema bolje...
 

*

Van mreže kobayashi

  • ***
  • 1 504
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 46
  • Pol: Muško
Odg: Apple iPhone 6
« Odgovor #7 poslato: 05:25:36, 10.Sep.2014. »
Ma nema veze, nabudžili su mu sad ono za selfie znaš, da se Stanija bolje blicka... ;D

 :smehotres:
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: Apple iPhone 6
« Odgovor #8 poslato: 20:23:30, 24.Dec.2014. »
Nema dovoljno iPhone-a 6, a Apple već radi na Sedmici

I dok div iz Kupertina radi kako bi zadovoljio potražnju aktuelnog iPhone-a pred predstojeće praznike, polako se zahuktava rad na nasledniku popularnog modela.



Kompanija Samsung je za Apple već počela da proizvodi nove A9 procesore koji će se nalaziti unutar iPhone-a 7. Ovi čipovi će biti efikasniji, brži i trošiće manje od aktuelnih A8 koji se nalaze unutar novih perjanica, iPhone-a 6 i 6 Plus.

Novi modeli su veoma traženi svugde u svetu, i veoma ih je teško pronaći u prodavnicama. Analitičari su pratili stanje obe verzije novih iPhone-a, i izračunali da ima samo 56 odsto uređaja na stanju. Očekivalo se da će Apple uspeti da podigne proizvodnju i omogući dostupnost uređaja od 80 odsto svojim korisnicima.

I dok div iz Kupertina radi kako bi zadovoljio potražnju aktuelnog iPhone-a pred predstojeće praznike, polako se zahuktava rad na nasledniku popularnom modelu. Samsung je u svojoj fabrici u Teksasu već počeo da proizvodi prve komade procesora koji će se nalaziti unutar novog čeda kompanije Apple. iPhone 7 će se verovatno pojaviti na jesen sledeće godine.

http://www.telegraf.rs/hi-tech/
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
635 Pregleda
Najnovije: 11:26:52, 09.Jul.2014.
maraja
0 Odgovora
882 Pregleda
Najnovije: 15:29:44, 23.Okt.2014.
Ch
1 Odgovora
717 Pregleda
Najnovije: 12:56:42, 22.Maj.2016.
filozof