FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari

  • Odgovora: 37
Stranice: « 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #20 poslato: 14:02:35, 05.Avg.2014. »
Eklston za 100 miliona evra izbegao zatvor

Prvi čovek Formule 1 Berni Eklston ponudio je 100 miliona evra za nagodbu sudu u Minhenu, gde mu se sudi zbog davanja mita.

Državni tužioci objavili su da su prihvatiti nagodbu, što znači da će Eklston ostati na čelu Formule 1.

83-godišnjem Eklstonu se sudi od aprila zbog optužbi da je podmitio bivšeg nemačkog bankara prilikom njegove prodaje akcija Formule 1 kompaniji CVC pre osam godina.

Državni tužilac je sudu rekao da je odluka o prihvatanju nagodbe doneta zbog Eklstonovih godina, ali i drugih okolnosti.

Britanski milijarder je u slučaju da je osuđen mogao da završi u zatvoru na deset godina, a takođe bi morao da odstupi sa čela Formule 1, na kojem se nalazi već nekoliko decenija.

Prema nemačkom zakonu, sudije, tužioci i advokati odbrane mogu da se dogovore da odustanu od slučaja ili da se nadobe, ali su uslovi striktno definisani.
 


*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #21 poslato: 22:23:05, 09.Avg.2014. »
Ricciardo: Na stazi životinja





Naravno, u pitanju je Danijel Rikardo, koji je ove sezone potpuno u senku bacio svog timskog kolegu Sebastijana Fetela, inače četvorostrukog svetskog šampiona.

25-godišnji Australijanac je u ekskluzivnom intervjuu za B92 pričao o svojoj karijeri, navikavanju na Formulu 1, šta bi bio da nije vozač, a otkrio je i još mnogo zanimljivih detalja…

Rikardo je prvi vozač iz Zapadne Australije u Formuli 1, a kako sam kaže, odrastao je gledajući trke, tako da je bilo nemoguće da njegov poziv bude drugačiji.

„Mislim da sam već sa četiri godine već znao čime želim da se bavim. Uvek sam na televiziji gledao razne trke. Voleo sam sve kategorije auto-moto sporta, od Formule 1, Moto GP šampionata do Naskara, sve sam gledao. To sam voleo više nego išta drugo i tada sam već sanjao da postanem vozač“.

Da nije toliko sanjao o Formuli 1 sada bismo ga verovatno gledali sa suprotne strane mreže Novaka Đokovića, Rodžera Federera ili Rafaela Nadala. Ili...

„Kada sam bio mlađi igrao sam tenis i zaista sam uživao u tom sportu. Tenis bi, realno gledano, bio moj drugi izbor, posle auto-moto sporta, ali vrlo je lako moglo da se desi da se odlučim i za motore i završim u Moto GP šampionatu“.

kompletan intervju ekskluzivno za B92
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #22 poslato: 18:35:52, 17.Avg.2014. »
Fettel-u 31,7 miliona dolara

Prema navodima Business Book 2014 koja je objavila zarade vozača Formule 1 u ovom šampionatu, svaki poen koji je u dosadašnjem delu sezone osvojio četvorostruki prvak sveta Sebastian Vettel njegov tim Red Bull košta tačno 360.000 dolara! Istovremeno svaki bod kojeg je osvojio Vettel-ov klupski kolega, Australijanac Daniel Ricciardo, austrijsku ekipu košta 8.396 dolara!

Računica je jasna: Vettel ima platu od 31,7 miliona dolara i osvojio je tek 88, a Ricciardo je sakupio 131 poen uz godišnju platu od 1,1 milion dolara.

Mladi australijski vozač je ubedljivo najisplativiji vozač u karavanu F1 2014. Uz njega jako su "isplativi" Valtteri Bottas, kojem Williams plaća 15.000 dolara po bodu i McLaren-ov Kevin Magnussen sa 39.000 dolara po bodu!

Pogled na rang-listu najplaćenijih vozača pokazuje da je, uz četvorostrukog uzastopnog šampiona Vettel-a, u vrhu i, ove sezone veoma bledi tandem Ferrari-ja Fernando Alonso i Kimi Raikkonen sa istom platom od 31,7 miliona dolara!

Njih trojica imaju zajedno manji učinak u ovoj sezoni od Lewis Hamilton-a koji će na kraju godine zaraditi "svega" 28,8 miliona dolara zelembaća.

Zato nikoga i ne čudi što je Hamilton nedavno objavio da za novi dvogodišnji ugovor sa Mrcedesom traži 70 miliona dolara!

Šta tek reći za "mizernu" platu vodećeg u generalnom plasmanu šampionata Nica Rosberga koji je slabije plaćen i od Jensona Buttona - 17,3 miliona dolara!

Plate vozača Formule 1 u 2014 godini:

 Vettel                31.700.000 $
 Alonso               31.700.000 $
 Raikkonen         31.700.000 $
 Hamilton            28.000.000 $
 Button               23.000.000 $
 Rosberg            17.300.000 $
 Massa                 5.800.000 $
 Hulkenberg         5.800.000 $
 Grosjean             4.300.000 $
 Maldonado          4.300.000 $
 Perez                  4.300.000 $
 Sutil                    2.900.000 $
 Magnussen         1.400.000 $
 Botas                  1.400.000 $
 Ricciardo            1.100.000 $
 Vergne                1.100.000 $
 Bianchi                   720.000 $
 Gutierrez               577.000 $
 Kvyat                     360.000 $
 Chilton                   290.000 $
 Ericsson                 216.000 $
 Kobayashi              216.000 $  ;D

Business Book 2014, Novosti
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #23 poslato: 22:23:53, 19.Avg.2014. »
Piero Ferrari: Voleo bih da Alonso ostane u Ferrari-ju do kraja karijere

Piero Ferrari sin legendarnog Enzo Ferrari-a, izjavio je da bi voleo da Fernando Alonso ostane u Ferrari-ju do kraja svoje karijere, preneo je Corriere dello Sport.

Prema nekim nezvaničnim, saznanjima tokom cele sezone "šuškalo se" da je Alonso u pregovorima sa McLaren-om, tim za koji je popularni Nando vozio 2007 godine. Alonso je nedavno izjavio da nije pregovarao ni sa jednim timom i da ostaje u Ferrari-ju, što je izazvalo oduševljenje među navijačima "prokletog konjića"


Fernando Alonso

Inače ovog vikenda vozi se po mnogima najlepša staza u Formuli 1 - Spa Francorchamps u Belgiji. A dok bolidi ne zabruje da pogledamo istoriski duel izmedju Mike Hakkinena i Michael Schumacher-a u Belgiji iz 2000 godine.. Mnogi smatraju da je manevar koji je Finac izveo pri brzini od preko 315 km/h jedan od najboljih i najhrabrijih koji je ikad viđen u auto-moto sportu.


 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #24 poslato: 16:41:06, 24.Avg.2014. »
Ricciardo pobedio u Belgiji

Vozač Red Bull-a Daniel Ricciardo pobedio je na 12-oj trci u sezoni održanoj u Belgiji. Sjajnom taktikom tima i dobrom vožnjom Ricciardo je ostvario drugi trijumf zaredom. Drugi je bio Rosberg a treći Botas.

Plasman vozača koji su završili u bodovima:

  1. Daniel Ricciardo            Red Bull

  2. Nico Rosberg                Mercedes

  3. Valtteri Bottas              Williams

  4. Kimi Räikkönen             Ferrari

  5. Sebastian Vettel          Red Bull

  6. Kevin Magnussen         McLaren

  7. Jenson Button              McLaren

  8. Fernando Alonso          Ferrari

  9. Sergio Perez                Force India

10. Daniil Kvyat                  STR-Renault

Rosberga izviždala publika na podijumu

Nico Rosberg je u drugom krugu trke prilikom napada na Lewisa Hamiltona udario prednjim krilom (koje seče pneumatik kao žiletom) u desni pneumatik Hamiltonovog bolida dok je Lewis branio prvo mesto. Pneumatik se raspao a Hamilton izgubio svaku šansu da se domogne bodova jer je posle promene završio na začelju. Hamilton je završio trku 10 krugova pre kraja verovatno jer se oštetio pod bolida (saopšteno preko radio veze) koji je Hamilton bukvalno vukao po stazi. Prilikom dodele pehara publika je sve vreme zviždala Rosbergu zbog "nesportskog" poteza, tako da je čak i Edi Džordan morao da umiruje publiku koja i pored Džordanove molbe nije prestala da zviždi Rosbergu.

U ovom trenutku oglasili su se čelnici Mercedesa Niki Lauda i Toto Volf. Lauda je rekao da to što je uradio Rosberg je neprihvatljivo za tim posebno ne u drugom krugu. Razumeo bih da je neka sredina trke ili 5-6 krugova do kraja, ali u drugom krugu je potpuno neprihvatljivo, kratko je izjavio Lauda za RTL.

Biće zanimljivo u garažama Mercedesa...
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #25 poslato: 00:36:52, 27.Avg.2014. »
Rat izmedju Hamiltona i Rosberga: Hamilton: Namerno me udario! Rosberg: Nije bilo namere

Pravi "rat" vodi se izmedju vozača Mercedesa Lewis Hamiltona i Nica Rosberga posle incidenta koji se dogodio pre dva dana na trci za Veliku nagradu Belgije na stazi Spa.

Lewis Hamilton je u razgovoru sa novinarima rekao da ga je Rosberg namerno udario u drugom krugu.
Nico Rosberg je izjavio danas da mu je žao što Hamilton misli tako i da nije bilo nikakve "namere". - Žao mi je što Lewis ima takvo vidjenje onoga što se desilo u Belgiji- izjavio je pomalo "diplomatski" Rosberg.

Incident se dogodio u drugom krugu, kada je Rosberg u borbi za prvo mesto napao Hamiltona i udario ga prednjim krilom koje je Hamiltonu pocepao levi zadnji pneumatik. Lewis je završio na začelju, a 5 krugova pre kraja završio je trku zbog oštećenja poda bolida koji se "vukao" po pisti do boksa posle oštećenja.
PREDNJI SPOJLER (KRILO) BOLIDA SEČE PNEUMATIK KAO ŽILETOM

Inače šefovi Mercedesa naredili su obojici da spuste loptu na zemlju, ali se prepucavanje preko medija i dalje nastavlja.


« Najnovija izmena:: 19:11:35, 17.Sep.2014. Bojan- »
 


*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #26 poslato: 17:38:30, 04.Sep.2014. »
Rosberg: Priznajem, moja krivica

Vozač Mercedesa Niko Rozberg priznao je krivicu za kontakt sa Luisom Hamilton na Velikoj nagradi Belgije.



Nemac je na stazi “Spa Frankoršamp” kao drugoplasirani prošao kroz cilj, dok je Hamilton zbog tog kontakta ostao bez šanse za dobar plasman.

Zahvaljujući takvom razvoju događaja, Rozberg je povećao svoju prednost u generalnom plasmanu na 29 bodova, a posle razgovora sa Hamiltonom i timom izvinio se zbog svojih postupaka.

Analizirao sam celu situaciju do detalja i doneo sam zaključak da moram da prihvatim odgovornost za ono što se desilo. To je bila moja greška”, napisao je Rozberg u svojoj kolumni u Dejli mejlu, Nije važno šta je bilo dobro ili loše, činjenica je da se to desilo i da ja nisam uradio dovoljno dobar posao da izbegnem kontakt

Rozbergova reakcija stiže deset dana pošto je Hamilton posle trke i sastanka sa timom izjavio da je Nemac namerno izazvao kontakt. Britanac svakako ima sve manje vremena, do kraja sezone je ostalo još sedam trka, a razlika je 29 bodova između vozača Mercedesa.

Ovog vikenda vozi se trka svih trka u auto-moto sportu: Hram brzine - MONZA
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #27 poslato: 22:03:37, 07.Sep.2014. »
Hamilton kao vetar, Rosbergu opet zviždala publika

Vozači Mercedesa nastavljaju da terorišu konkurenciju. Hamilton je trku krenuo sa pol pozicije i završio je sa vremenom od 1:19:10.236 sata, što mu je šesta pobeda u ovoj sezoni, a 28. u karijeri



Drugo mesto osvojio je Hamiltonov timski kolega Niko Rozberg sa tri sekunde zaostatka, dok je na trećem mestu završio Felipe Masa iz Vilijamsa. Branilac titule Sebastijan Fetel iz Red Bula stazu je završio na šestom mestu, dok je miljenik publike Fernando Alonso parkirao prokletog konjica zbog kvara.

Alan Prost, koji je bio domaćin na pobedničkom postolju pitao je Hamiltona, da li ste još uvek prijatelji, aludirajući na Rosberga: - Naravno, mi smo timske kolege, izjavio je šampion sveta iz 2008.

Rosbergu je ponovo zviždala publika, iako se publici obratio na tečnom italijanskom jeziku, dok je trećeplasirani Felipe Massa bivši vozač Ferrari-ja, a sada Williamsa dočekan ovacijama.

Plasman vozača koji su završili u bodovima:

1. Luis Hamilton (Velika Britanija, Mercedes)

2. Niko Rozberg (Nemačka, Mercedes)

3. Felipe Masa (Brazil, Vilijams)

4. Valteri Botas (Finska, Vilijams)

5. Danijel Rikardo (Australija, Red Bul)

6. Sebastijan Fetel (Nemačka, Red Bul)

7. Serhio Perez (Meksiko, Fors Indija)

8. Dženson Baton (Velika Britanija, Meklaren)

9. Kimi Raikonen (Finska, Ferari)

10. Kevin Magnusen (Danska, Meklaren)

Naredna trka će se održati 21. septembra u Singapuru.

 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #28 poslato: 19:10:38, 17.Sep.2014. »
Hamilton i Rozberg kao neprijatelji

Direktor Mercedesa Toto Volf opisao je borbu za titulu vozača svog tima Luisa Hamiltona i Nike Rozberga kao "neprijateljsku".



Do kraja sezone Formule 1 ostalo je još šest trka, a Rozberg na prvom mestu ima 22 boda više od Hamiltona, pred noćnu trku za Veliku nagradu Singapura.

- Sve je od ljubazne veze tokom sezone preraslo u intenzivan odnos, gde se kao dvojica neprijatelja bore za titulu. To je sve proces sazrevanja. Momci su ceo život učeni da im je prioritet da pobede u F1 - rekao je Volf.

Volf na sve gledao kao prirodan odnos koji će za jednog biti lepo, a za drugog teško iskustvo.

- U istom su bolidu, bore se jedan protiv drugog za trofej, jedan će da slavi, drugi da omane. To je novo iskustvo za obojicu. U F1 su 22 momka i svaki od njih je nemilosrdan. Znaju šta žele i pokušaće to da ostvare. Niko je uvek bio ovakav, ne znam zašto je bilo ko mislio da je "gospodin dobrica". Luis zna svoj put, impresivno se razvio, nije mu potrebna kontrola. Nema smisla pokušavati menjati njihove ličnosti- rekao je Volf.

VN Singapura vozi se u nedelju od 14 časova.
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FORMULA 1 - Rezultati, Vesti, Komentari
« Odgovor #29 poslato: 18:50:49, 21.Sep.2014. »
Hamiltonu pobeda i vrh

Vozač Mercedesa Luis Hamilton trijumfovao je na Velikoj nagradi Singapura, 14. trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1.



Britanac je pod reflektorima na stazi „Marina bej“ slavio u vremenu od 2:00:04.785 sata i tako ostvario sedmu pobedu ove sezone, a 29. u karijeri.

Hamilton je na kraju imao 13,5 sekundi prednosti u odnosu na branioca titule Sebastijana Fetela, a njima dvojici se na podijumu pridružio drugi vozač Red Bula Danijel Rikardo.

Do trke u Singapuru vodeći u generalnom plasmanu Niko Rozberg je imao trku za zaborav, pošto je zbog kvara menjača startovao iz boksa, a vrlo brzo je morao da se parkira u garaži. Na taj način, Hamilton je preuzeo čelo generalnog plasmana šampionata i pet trka pre kraja sezone ima tri boda više od svog timskog kolege.

Hamilton je u Singapuru slavio po drugi put i posle maestralne vožnje tokom dva sata. Britanac je od samog starta vodio i održavao prednost, ali je izlazak bezbednosnog vozila to ugrozio, zbog čega su u Mercedesu pristupili drugačijoj taktici. Šampion sveta iz 2008. godine je morao još jednom u boks, za razliku od rivala, pa je po nastavku trke vozio najbolje što je mogao da bi ostvario dovoljnu prednost da bi na kraju imao šansu za trijumf.

Britanac je to i učinio, iako je ostao duže nego što je želeo na stazi, na kraju je imao dovoljnu prednost da se vrati na stazu između Fetela i Rikarda. Zahvaljujući novim pneumaticima i sjajnom ritmu, aktuelnog šampiona je brzo ostavio iza sebe i rutinski priveo trku kraju. Iza njega, Fetel, Rikardo i Fernando Alonso u Ferariju su vodili veliku borbu, iz koje je dvojac Red Bula izašao kao pobednik.

Alonso je na kraju morao da se zadovolji četvrtim mestom, ispred Felipea Mase u Vilijamsu, vozača ekipe Toro Roso Žan-Erika Vernja i Serhija Peresa, zbog čijih oštećenja na bolidu je i izašlo bezbednosno vozilo na stazu. Prvu desetoricu, odnosno osvajače bodova, kompletirali su drugi vozač Ferarija Kimi Raikonen, Niko Hilkenberg u bolidu Fors Indije i vozač Meklarena Kevin Magnusen.



Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Japana na legendarnoj pisti u Japanu Suzuka 5. oktobra.
 


Stranice: « 1 2 3 4 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
734 Odgovora
106577 Pregleda
Najnovije: 00:15:52, 17.Dec.2016.
Bojan-
54 Odgovora
11150 Pregleda
Najnovije: 12:24:52, 17.Nov.2014.
Bojan-
10 Odgovora
3926 Pregleda
Najnovije: 17:15:39, 04.Dec.2014.
Bojan-