Mesi dobio zlatnu loptu

  • Odgovora: 4

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Mesi dobio zlatnu loptu
« poslato: 09:37:56, 15.Jul.2014. »
Mesi najbolji igrač SP

Reprezentativac Argentine Lionel Mesi proglašen je za najboljeg igrača fudbalskog prvenstva sveta koje je večeras završeno u Brazilu



Zvezda Barselone i četvorostruki osvajač priznanja za fudbalera godine u izboru FIFA bio je ključni igrač Argentine na putu do finala ovogodišnjeg Mundijala u Brazilu.

Argentina je u finalnoj utakmici u Rio de Žaneiru poražena od Nemačke posle pdodužetaka rezultatom 1:0, nakon što je pogodak za trijumf "pancera" postigao Mario Gece u 113. minutu, a Mesi je na turniru postigao četiri gola.

Najbolji strelac Mundijala je Kolumbijac Hames Rodrigez sa šest golova. Kolumbija je eliminisana u četvrtfinalu porazom od domaćina Brazila (2:1), ali Rodrigezovi glavni konkurenti, Nemac Tomas Miler, Mesi i Holanđanin Robin van Persi nisu uspeli da ga prestignu.

Za najboljeg golmana proglašen je Nemac Manuel Nojer, najbolji mladi igrač je Francuz Pol Pogba, a reprezentacija Kolumbije dobila je posebnu nagradu FIFA za fer-plej.

Lista najboljih strelaca na Mundijalu u Brazilu: Rodrigez (Kolumbija, 6 golova), Miler (Nemačka, 5), Mesi (Argentina 4), Van Persi (Holandija, 4), Benzema (Francuska, 3), Roben (Holandija, 3), Šaćiri (Švajcarska, 3), E.Valensija (Ekvador, 3), Širle (Nemačka, 3).


 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Mesi dobio zlatnu loptu
« Odgovor #1 poslato: 09:38:59, 15.Jul.2014. »
Maradona, otvoreno: Mesi nije zaslužio "Zlatnu loptu"!

Legendarni argentinski fudbaler Dijego Maradona rekao je da Lionel Mesi nije zaslužio nagradu za najboljeg igrača Svetskog prvenstva u Brazilu.
"Mesi? Ja bih mu dao raj da je to moguće. Ali, nije u redu da neko osvoji nešto što je osvojio samo zbog nekog marketinškog plana", rekao je Maradona televiziji Telesur.

 
 

*

Van mreže pallmall

  • ***
  • 1 536
  • 22
  • Pol: Muško
Odg: Mesi dobio zlatnu loptu
« Odgovor #2 poslato: 16:56:01, 15.Jul.2014. »
Video sam danas tu izjavu. Isto kaže i Oliver Kan, samo je Murinjo rekao da je Messi zaslužio zlatnu loptu. Po meni mali Rodrigez (Kolumbija) je trebao da dobije zlatnu loptu i mislim da bi mu dali da nije najbolji strelac prvenstva. Lotar Mateus kaže da je Messi bio dobar na startu prvenstva ali da se u završnici nije video. Dodao je da je Miler trebao da dobije zlatnu loptu. Evo čitam svi su osuli paljbu na FIFA-u. Od '98 do ovog prvenstva dodeljuju zlatnu loptu igraču a da je nije zaslužio... (*o*)
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Mesi dobio zlatnu loptu
« Odgovor #3 poslato: 21:05:29, 15.Jul.2014. »
Njegov kvalitet je neosporan, ali eto mogla je zlatna lopta i nekom drugom da bude dodeljena...
 

*

Van mreže pallmall

  • ***
  • 1 536
  • 22
  • Pol: Muško
Odg: Mesi dobio zlatnu loptu
« Odgovor #4 poslato: 21:20:28, 15.Jul.2014. »
Slažem se, strašan igrač. Pa i sam Messi je rekao da se iznenadio. FIFA i njena tehnička komisija misle drugo. Ko zna Founder druže šta je tu u pitanju, neki kažu za "ranije zasluge"...
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
12 Odgovora
4731 Pregleda
Najnovije: 11:54:36, 23.Sep.2009.
mikijev-zabavnik
0 Odgovora
852 Pregleda
Najnovije: 14:14:05, 17.Avg.2009.
Bigi Bong