Šta nam donosi windows 9?

  • Odgovora: 14
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Šta nam donosi windows 9?
« poslato: 20:51:36, 03.Jun.2014. »
U windows 9 biće vraćen start meni

Prema izvorima Mashable portala Start meni se vraća u Windows, ali ne u avgustu, kako je ranije ZDNet portal objavio, nego tek 2015. godine. Povratak će se najverovatnije poklopiti sa dolaskom Windows 9 operativnog sistema, koji neće stići pre proleća sledeće godine.
Na osnovu ranijih informacija znamo da će Start meni sadržati set klasičnih Windows prečica, uključujući i dugme za gašenje računara, kao i Live tiles, odnosno pločice, koje će biti aktivirane u zavisnosti od pokrenutih aplikacija.


 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Šta nam donosi windows 9?
« Odgovor #1 poslato: 21:16:30, 03.Jun.2014. »
Windows 9 u alfa fazi

Navodno će Windows 9 na tržište izaći u toku drugog ili trećeg kvartala sledeće godine, ali kao preview, što znači da će finalna verzija izaći nekoliko meseci kasnije.
Ovaj operativni sistem se trenutno nalazi u alfa fazi razvoja.
Od karakteristika na dokumentu se spominje Metro UI, Windows Defender, OneDrive kao i poboljšan sistem aktivacije samog OS-a. Osim toga, u planovima je i Cortana, personalni pomoćnik do sada viđen samo na Windows Phone platformi.
Što se tiče Office 2015 paketa, Microsoft je već stigao do Consumer Preview 1 faze i uskoro bi trebalo da postane dostupan, piše Blic.
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Šta nam donosi windows 9?
« Odgovor #2 poslato: 11:53:33, 05.Jun.2014. »
Windows 9 će ujediniti sve OS
Čelnici kompanije Microsoft smatraju da će njihova nova platforma ujediniti sve operativne sisteme – za PC, za Xbox, za telefone i tablet uređaje, a čelnici ove kompanije tvrde da je u pitanju najveći softverski projekat u istoriji. Windows 9 podrazumeva kombinaciju operativnih sistema najmanje pet platformi, cloud servisa i velikog broja softverskih projekata u jedan softverski paket. Microsoft naglašava da je u pitanju impresivna vizija i to ona koja bi mogla da izmeni čitavu industriju. Pored kompanije Microsoft, i Apple i Google idu u istom pravcu ali nijedna od njih nije dogurala tako daleko kao Microsoft.

dailytech.com
Strah me čini jačim i boljim.
 

*

Van mreže mentolcina

  • *
  • 34
  • 1
  • Pol: Muško
Odg: Šta nam donosi windows 9?
« Odgovor #3 poslato: 23:34:25, 07.Jul.2014. »
Da li se zna koje ce hardverske potrebe da budu za windows 9?
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Šta nam donosi windows 9?
« Odgovor #4 poslato: 12:43:41, 08.Jul.2014. »
Ono što se do sada spominjalo vezano za potrebne hardverske resurse windows 9 jeste rang win viste, win 7 i win 8...
 

*

Van mreže mentolcina

  • *
  • 34
  • 1
  • Pol: Muško
Odg: Šta nam donosi windows 9?
« Odgovor #5 poslato: 18:07:50, 08.Jul.2014. »
Windows 9 će se prilagođavati uređaju na kome je pokrenut

Sve je više informacija o Microsoftovom narednom operativnom sistemu, što sugeriše i da je on sve bliži lansiranju. Operativni sistem nosi kodno ime Threshold, a poznatiji je kao Windows 9. Najverovatnije će biti lansiran u tri izdanja - za desktop, tablet i mobilne uređaje, a ono što će ga odlikovati jeste mogućnost prepoznavanja hardvera na kome je pokrenut. Na ovaj način će operativni sistem moći da se prilagođava i svoje korisničko iskustvo prezentuje korisniku.
 Live-tile Start screen meni bi se mogao vratiti i korisnicima koji koriste touch-bazirane uređaje kao što su laptopovi i tableti, s tim što će postojati opcija prelaženja iz okruženja u okruženje ukoliko Threshold detektuje tastaturu. Do ovih informacija stigla je Meri Džo Foli, poznata po procurelim informacijama iz Windows sveta. Njeni izvori takođe ističu da bi "public preview" Windowsa 9 trebalo da se pojavi već ove jeseni.

Izvor: Engadget
 


*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Šta nam donosi windows 9?
« Odgovor #6 poslato: 21:51:38, 14.Jul.2014. »
Videli da osmicu koristi 1% ljudi na desktop racunarima.
Nada je san budnih.
Aristotel
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Šta nam donosi windows 9?
« Odgovor #7 poslato: 23:00:28, 14.Jul.2014. »
Start meni u windows 9

 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Šta nam donosi windows 9?
« Odgovor #8 poslato: 14:26:34, 25.Jul.2014. »
Jedan Windows za sve uređaje
Izvršni direktor kompanije Microsoft je afirmisao strategiju da sve verzije Windowsa će biti integrisane u jedan operativni sistem za sve uređaje. Kompanija ima za cilj da uobliči narednu verziju operativnog sistema tako da tri različita operativna sistema koji su sada dostupni budu smanjeni u jedan koji bi odgovarao ekranima različitih veličina, rekao je Satya Nadella tokom kompanijine konferencije na kojoj su predstavljeni rezultati poslovanja u četvrtom kvartalu. Kompanija planira da objedini svoje prodavnice te reklamne i razvojne platforme da obezbede koherentniji korisnički doživljaj i šire prilike za programere.

Cnet
Strah me čini jačim i boljim.
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: Šta nam donosi windows 9?
« Odgovor #9 poslato: 02:26:36, 26.Jul.2014. »
Carski...
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
1069 Pregleda
Najnovije: 17:27:34, 04.Avg.2009.
sunshine_Dijana
3 Odgovora
3333 Pregleda
Najnovije: 22:23:49, 22.Okt.2009.
mica88
0 Odgovora
1018 Pregleda
Najnovije: 19:24:11, 25.Nov.2009.
Ch