Dogadjaji u Ukrajini

• Odgovora: 116
Stranice: « 1 ... 10 11 12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Dogadjaji u Ukrajini
« Odgovor #110 poslato: 16:27:48, 05.Okt.2014. »
Štab za sprovođenje antiterorističke operacije na istoku Ukrajine saopštio je danas da su dva pripadnika ukrajinskih snaga poginula u oblasti aerodroma Donjeck "koji je pod kontrolom ukrajinske vojske".

Ukrajinska vojska i proruske snage i juče su razmenjivale vatru na istoku Ukrajine u gradu Donjecku, a dve strane okrivljuju jedna drugu za smrt radnika Međunarodnog komiteta Crvenog krsta (MKCK), javila je agencija Frans pres

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 075
  • Zahvaljeno: 39 puta
  • 185
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #111 poslato: 14:33:07, 25.Okt.2014. »
 (Beta) - Veći deo Ukrajine u nedelju glasa na prevremenim parlamentarnim izborima na kojima će, prema anketama, najveći broj glasova odneti blok predsednika Petra Porošenka, mada je ulog veći od sastava buduće vlade - sam opstanak te države.

Rusija nikad nije dovodila u pitanje mogućnost Ukrajine da razvija partnerske odnose sa EU, već je upozorila na ekonomske rizike koju ti odnosi povlače za sobom, rekao je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.

Politika Rusije prema Ukrajini predstavlja pretnju za samo postojanje Evrope, izjavio je milijarder Džordž Soros u autorskom tekstu “Evropo".

NATO tvrdi: Rusija još ima vojnike na istoku Ukrajine i zadražala je veoma ozbiljnu silu u pograničnom području.

Ujedinjene nacije saopštile su da je konflikt u Ukrajini prisilio više od 800 000 ljudi da napuste svoje domove. Oko 95 posto raseljnih ljudi stiže sa istoka Ukrajine, regija u kojima se vladine trupe bore protiv proruskih separtista.
Strah me čini jačim i boljim.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 075
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #112 poslato: 10:11:15, 17.Nov.2014. »
Ukrajinski predsednik Petro Porošenko izjavio je da se Ukrajina "priprema za opšti rat" i da se "ne plaši rata sa ruskim snagama".

"Ako Rusija hitno ne promeni stav prema Ukrajini, suočiće se s još oštrijim sankcijama", najavila je Angela Merkel.[/i]

*

Van mreže Strahinja

• 652
  • 26
« Odgovor #113 poslato: 16:26:37, 04.Dec.2014. »
Ovome nema kraja  :(

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 075
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #114 poslato: 21:47:36, 03.Feb.2015. »
Ukrajinski predsednik Petro Porošenko izjavio je danas da nema sumnje da će Sjedinjene Američke Države (SAD) dati oružje Ukrajini za borbu protiv proruskih snaga, pošto je Vašington nagovestio da je možda spreman na tako rizičan potez.

"Ne sumnjam da će odluka o mogućoj isporuci oružja Ukrajini biti odobrena od strane SAD-a i naših drugih partnera. Mi (Kijev) moramo da imamo sredstva da se branimo", rekao je Porošenko novinarima u istočnom gradu Harkovu, pošto je saopšteno da je ubijeno najmanje 19 civila i pet priadnika ukrajinskih snaga u borbi sa proruskim snagama u prethodnih 24 časa, prenela je agencija AFP.

*

Van mreže toto moto

• *
  • 81
  • 2
« Odgovor #115 poslato: 13:56:27, 25.Avg.2015. »
Međunarodni kreditori Ukrajine složili su se da restrukturišu dug toj zemlji tako što će otpisati 20 odsto ukupnih dužničkih obaveza Kijeva, objavio je Fajnenšl tajms (FT) na svom sajtu.

Nemačka kancelarka Angela Merkel pozvala je danas zapadne lidere da reše nesuglasice sa Rusijom oko Ukrajine, ističući da su kontakti sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom po tom pitanju neophodni.

Pet osoba je poginulo u poslednja 24 sata u borbama na istoku Ukrajine, koji je pod kontrolom proruskih pobunjenika, saopštila je danas ukrajinska vojska.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 075
  • 185
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #116 poslato: 16:06:36, 29.Avg.2015. »
Američki potpredsednik Džo Bajden kritikovao je proruske snage u Ukrajini zbog njihovih pretnji o zauzimanju još teritorija i održavanju sopstvenih izbora. Bajden je to rekao u telefonskom razgovoru sa ukrajinskim liderom Petrom Porošenkom, saopštila je Bela kuća, javio je AP.

Ukrajina predlaže Rusiji da otpiše 20 odsto duga Kijevu po kreditu od tri milijarde dolara, objavila je agencija "Blumberg", pozivajući sa na izjavu ministra finansija Ukrajine, Natalije Jaresko.

Portparol ukrajinske vojske saopštio je da je sedam vojnika ubijeno a 13 ranjeno u sukobima sa proruskim separatistima u posljednja 24 sata. Ovo su najveći dnevni gubicu ukrajinske vojske od polovine jula, dok novi talas sukoba testira šestomjesečni prekid vatre dogovoren polovinom februara ...

Stranice: « 1 ... 10 11 12

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000