Korišćenje baterije za Lap-Top

  • Odgovora: 11
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže pallmall

  • ***
  • 1 536
  • 22
  • Pol: Muško
Korišćenje baterije za Lap-Top
« poslato: 17:25:22, 29.Okt.2013. »
Dobro veče! Prošlog oktobra su mi uvažili reklamaciju i dali su mi novu bateriju za Asus Lap-Top. E sada ja Lap-Top koristim preko punjača, a bateriju sam zadnji put koristio u junu. Potrošim je, napunim je i onda je izvadim i eno stoji mi u celofanu. Molim za savet kako da je održavam. Pozdrav Čarobnjaci...


 


*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Korišćenje baterije za Lap-Top
« Odgovor #1 poslato: 21:52:40, 29.Okt.2013. »
Zasto je ne bi drzao u laptopu nego u celofanu?
Nada je san budnih.
Aristotel
 

*

Van mreže pallmall

  • ***
  • 1 536
  • 22
  • Pol: Muško
Odg: Korišćenje baterije za Lap-Top
« Odgovor #2 poslato: 16:18:00, 30.Okt.2013. »
 Pozdrav ! Tako sam držao onu prethodnu, pa je "odsvirala" svoje posle 7 meseci. E sada jedan mi kaže ovako drugi onako, pa re'ko najbolje je da pitam Čarobnjake...
 

*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Korišćenje baterije za Lap-Top
« Odgovor #3 poslato: 19:21:34, 30.Okt.2013. »
Pa zavisi od mnogo toga, ti mozes da je drzis u celofanu (ali obavezno napunjenu pre toga) ona ce se sama od sebe prazniti i slabiti joj celije vremenom kao i kad je u laptopu.
Isti je slucaj i kad je koristis u laptopu, umereno koriscenje nije problem dok forsiranje i cesto punjenje, praznjenje smanjuje joj vek.

Stvar je da i u jednom i drugom slucaju mozes da je "stedis", isto tako strucnjaci smatraju da je malo duzi vek ako je ne drzis stalno na punjacu.
Najbitnije je da je da je ne ostavis praznu duzi vremenski period jer mogu da joj crknu neke celije koje posle toga ne mozes da punis.
One imaju garantni rok i prosecno trajanje od - do -. Ja moju korisitm 4 godine i ne primecujem da je oslabila, nisam je vadio, nisam forsirao  :smesko:
« Najnovija izmena:: 19:28:00, 30.Okt.2013. filozof »
Nada je san budnih.
Aristotel
 

*

Van mreže pallmall

  • ***
  • 1 536
  • 22
  • Pol: Muško
Odg: Korišćenje baterije za Lap-Top
« Odgovor #4 poslato: 20:47:34, 30.Okt.2013. »
Uh, ja sam onu prvu baš, ali baš preforsirao, posebno jer sam "skidao" serije od po 8-9 GB, i filmove narvno. A da jesu osetljive, jesu mnogo, mada zavisi i od proizvodjača. Verujem da je kod jačih Lap-Top-ova bolje stanje. A moram da kažem da mi je malo "neobično" da je garancija na bateriju 12, a na LT 24 meseci. Ali dobro, hvala puno na savetu, veliki pozdrav i svako dobro gospodine Filozof. Hvala puno. Živeli... :)
 

*

Van mreže Programer

  • *
  • 41
  • 1
  • Pol: Muško
Odg: Korišćenje baterije za Lap-Top
« Odgovor #5 poslato: 19:23:31, 01.Nov.2013. »
Sta te briga kolika je garancija ako ti oni u tom roku zamene bateriju
 


*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Korišćenje baterije za Lap-Top
« Odgovor #6 poslato: 16:23:32, 07.Nov.2013. »
Da dodam, ali njih boli uvo posle te garancije zato ne pravi sam sebi problem .
Nada je san budnih.
Aristotel
 

*

Van mreže pallmall

  • ***
  • 1 536
  • 22
  • Pol: Muško
Odg: Korišćenje baterije za Lap-Top
« Odgovor #7 poslato: 17:47:52, 08.Nov.2013. »
Znam sve, u pravu si. Evo sada mi blokira kopm kompletno i čuje se ispod tastature, ovako nekako: zzuk...zzuk...zzuk blokira načisto i samo na prekid energije, dali baterija ili punjač, moram da izvučem punjač ili ako je na bateriji i proradi opet. Snimio sam klip, doduše zvuk, tu odmah blizu mene ima servis za računare idečko mi kaže nosi ga odmah, verovatno je otišao hard disc, nije siguran 100% jer proradi posle toga. Garancija mi važi još nekih mesec i po dana, nosim pa da vidim šta će da kažu...
 

*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Korišćenje baterije za Lap-Top
« Odgovor #8 poslato: 23:57:25, 08.Nov.2013. »
Proveri, nista te ne kosta posto je pod garancijom.
Meni deluje kao da je punjac problem.
Nada je san budnih.
Aristotel
 

*

Van mreže pallmall

  • ***
  • 1 536
  • 22
  • Pol: Muško
Odg: Korišćenje baterije za Lap-Top
« Odgovor #9 poslato: 23:21:35, 20.Nov.2013. »
Evo me konačno. Nosio sam da ga pogledaju, kačili su ga na neke aparate, merili pritisak, temperaturu sve što ide uz to i kažu da HDD radi k'o sat. Pustio sam im onaj audio klip, kako se čuje kada blokira i objasnili da se dešava ali da je HD u redu skroz. Onda mi urade reinstalaciju kompletno i radi super. E sada me buni ovaj "operating system" pre reinstalacije bio je na 64-bit a sada je na 32-bit, jer moj HD koji je došao uz Lap Top kada sam ga kupio je isključivo za 64-bit. Malo me buni sada to sa 64 na 32...
Intel Dual Core B800, 1.5 GHz, Memory 2GB, HDD 320 GB
ODD DVD Sup.MTI. Operating Siystem 64-bit...Tako je bilo sada je na 32-bit...
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
731 Pregleda
Najnovije: 14:51:03, 27.Feb.2014.
Miloš Mi.
0 Odgovora
792 Pregleda
Najnovije: 17:14:35, 22.Okt.2015.
Miloš Mi.
2 Odgovora
1024 Pregleda
Najnovije: 16:02:22, 01.Maj.2016.
Miloš Mi.