Kakva je razlika izmedju Kompozit i Dejvison horoskopa?

• Odgovora: 17
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Kakva je razlika izmedju Kompozit i Dejvison horoskopa?
« poslato: 00:52:14, 10.Mar.2009. »
Malo sam zbunjena, da li je Kompozit i Davison chart isto  :-[ ?

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Kakva je razlika izmedju Kompozit i Dejvison horoskopa?
« Odgovor #1 poslato: 17:47:00, 10.Mar.2009. »
Dejvison horoskop je horoskop odnosa koji postoji u prostoru i vremenu. Polozaj astroloskih tela u dejvison horoskopu je uzet iz efemerida.

Kompozit horoskop je horoskop odnosa koji ne postoji u vremenu i prostoru jer je on vestacka tvorevina. Polozaj astroloskih tela nije uzet iz efemerida vec se matematickim putem dobija midpoint svakog pojedinacnog astroloskog faktora. Nalazenjem njihove sredine dobijamo nove polozaje astroloskih faktora a tim i novu natalnu kartu tj kompozit kartu za odredjene osobe.

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 14:36:42, 11.Mar.2009. »
Koji je po tebi mjerodavniji?Jesi li vec "provjerio" koji bolje odslikava odnos???

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #3 poslato: 18:43:40, 17.Mar.2009. »

Takve ocene necu davati, svako mora da koristi ono sto misli da mu moze pomoci u tumacenju.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #4 poslato: 17:08:52, 18.Mar.2009. »
Hvala ti na objasnjenju  :) .
Znaci Davison je horoskop sam za sebe (kao neka natalna) i on zivi u prostoru i vremenu. Znaci zato na njega deluju tranziti, bar su takva moja dosadasnja zapazanja.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #5 poslato: 12:16:44, 19.Mar.2009. »
I dejvison i kompozit predstavljaju horoskop za sebe  :)

Ne znam sta tu moze biti nejasno?  (*o*)
Jos jednom, dejvison se dobija na taj nacin sto se uzima srednji datum, vreme izmedju dva datuma i za taj datum se uzimaju polozaji planeta. Kompozit uzima midpoint izmedju svakog astroloskog faktora i na taj nacin dobijas nove polozaje koje fakticki nikad nisu postojali u efemeridama nego smo ih proracunom dobili.

« Najnovija izmena:: 13:08:21, 25.Apr.2009. * Charobnjak * »

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 15:39:43, 19.Mar.2009. »
Sada cu pomno pratiti da li zaista i kod mene "rade'' tranziti i u njima.Tek onda cu vam "javiti".Iako nisam "presrecna" kako ispadose ni davison ni kompozit,ali sta se moze...zivot ide dalje 8)

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #7 poslato: 14:08:04, 21.Mar.2009. »
Charobnjak, ma jasno je sve, kako nije :) hvala!

Sada cu pomno pratiti da li zaista i kod mene "rade'' tranziti i u njima.Tek onda cu vam "javiti".Iako nisam "presrecna" kako ispadose ni davison ni kompozit,ali sta se moze...zivot ide dalje 8)

Hajde prati pa javi da li "deluju" tranziti :)

*

Van mreže antonia1974

• *
  • 87
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
« Odgovor #8 poslato: 20:22:43, 29.Nov.2009. »
kakav je onaj partner horoskop na astrodienstu?jel se moze sta preko njega vidjet?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
« Odgovor #9 poslato: 11:12:53, 30.Nov.2009. »
» sinastrija : uporedjujemo natalne planete jednog partnera sa natalnim planetama ~ primera radi - njegov Mars je na 26° Strelca, moj Mars je na 25° Blizanaca, to je 180° što nam pokazuje da ćemo na različite načine da prilazimo rešavanju bilo kojih problema, pa je najverovatnije da ćemo se svadjati često oko mnogo stvari. Sinastrijski čart reaguje naravno na tranzite, jer u stvari posmatramo natalne planete koje inače reaguju na tranzite.

» kompozitni : kao što je *Č* rekao, to je središnja tačka izmedju na primer njegovog Sunca na 26° Jarca i mog Sunca na 09° Vage, pa dobijamo da je kompozitno Sunce na 03° Strelca, pa se tako radi i za sve ostale pozicije ostalih natalnih planeta, kao i za vrhove polja. Kompozitni čart reaguje samo na tranzite, jer je on statičan, fixan, ne može da se odradi ni progresija ni direkcija.

» dejvison : to je središnja tačka koja se dobija matematičkim izračunavanjem središnjeg datuma izmedju dva datuma : na primer ~ on je 17,01,1975 ja sam 03,10,1975 ~ pa je središnji datum 26,05,1975. Dejvison čart pak za razliku od predjašnja dva čarta reaguje na sve ~ tranziti, progresije, direkcije, tercijare ~ jer u neku ruku predstavlja "treću osobu" koja "spaja" dve osobe u ljubavni odnos, pa nam omogućava da pratimo vrlo detaljno razvoj dogadjaja izmedju te dve osobe.

» što se tiče čartova koji se dobijaju na "klik" opciju preko http://www.astro.com/ tj. "astrodienst" oni su odlični jer štede vreme prilikom izračunavanja svih ovih čartova  :)
« Najnovija izmena:: 11:15:12, 30.Nov.2009. Šmišonja »
•○• natal •○•
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000