Diskus hernija

  • Odgovora: 1

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže mister5

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Muško
Diskus hernija
« poslato: 23:04:40, 07.Okt.2013. »
                                                                           Diskus hernija

 ...moze stvoriti velike probleme i tegobe a moze se leciti dosta uspesno ali treba biti uporan i probati razne metode.Sve sto tvrdim licno sam probao.
 Imam nekoliko DH,u lumbalnom delu a i u vratnom.Bilo je pogorsanja da sam jedva hodao,misam mogao biti na nogama duze od minuta...Trpeo sam bolove...

 -Primao sam injekcije kortikosteroida (ima raznih,neke su veoma dobre),bilo je bitnih poboljsanja,posle 2 inekcije koje sam dobio za 10-ak dana ,problem je nestao na neko vreme.Injekcije se mogu davati direktno na obolelo mesto ili u "debelo meso".Cuo sam da neki ljudi svakih nekoliko meseci dobijaju(posto se ne sme mnogo davati)dobijaju i ima rezultata.
 -Kiroprakticari su mi ponekad pomogli,ali treba biti oprezan i odabrati strucnog
 -"Najdanovi krugovi" su mi malo pomogli,a cuo sam od nekih da su se izlecili na neko vreme...Jedan momak mi je rekao da je izbegao operaciju.Treba ici u "krugove" po odredjenom rasporedu.

                                                                                Sta mi je pomoglo?

                                        Da li je moguce "popraviti" ostecenu hrskavicu izmedju prsljenova?



 Skoro svi lekari kazu da ne moze,samo neki kazu mozda moze malo.To malo moze biti veoma bitno da se coveku normalizuje zivot.
 1.Uzimao sam razne kapsule za obnavljanje hrskavice,ima ih jeftinijih i skupljih,zivotinjskog i biljnog porekla.Probao sam svasta,neke su dale rezultate.I sada ih koristim
 2.Koristio sam i koristim magnetni pojas.Ima ih raznih,treba uzeti originalne a ne sve i svasta.
 3.Koristio sam bodljikave uloske za tabane sa magnetima.Oni direktno ne uticu puno ali mogu mozda malo popraviti drzanje tela,olaksati hodanje...
 4.Ono sto je VEOMA VAZNO su VEZBE!
 5.Ponekad i obicno grejanje(termofor ili vruca voda u plasticnoj boci) moze dati veoma dobre rezultate,ali treba biti oprezan jer ne valja uvek grejati,kada je upala i sl.

 Treba biti veoma uporan,jer kod DH uglavnom lecenje traje dugo.Desava se da prolaze meseci i meseci bez poboljsanja tako da ljudi prestanu da uzimaju kapsule,ne nose pojas,a narocito se lako prestaje
 sa vezbama.Meni je bilo za nijansu bolje posle 3-5 meseci.Nisam prekidao nego sam nastavio.Vezbe radim uglavnom svaki dan, i kad mi je dobro ...

 Postoje odredjene vezbe koje sam naucio od lekara a neke sam sam smislio. Ako nekog zanima neka mi se obrati ,svakom cu dati sve informacije o vezbama,ordinacijama i poliklinikama,kapsulama(ima ih u apotekama),injekcijama,
 pojasevima itd.

                                                         Sledece metode lecenja nisam probao...

                                            ....ali po iskustvima mnogih ljudi,rezultati su veoma dobri.


 1.Postoje jos neke terapije,magneti odredjene jacine se stvaljaju neko vreme ne odgoverajuce mesto.Dr. Dusanka,ordinacija je u BG,dobila je mnogo nagrada u inostranstvu.
 2.Nov metod lecenja ne samo DH vec i drigih bolesti na poliklinici ".Izvadi se mala kolicina krvi,"miksuje" se,obradjuje i ubrizgava na odredjeno mesto,podstice regeneraciju.Vec 10-ak godina se primenjuje u svetu a od skora i kod nas
 Lečenje bolova u zglobovima zbog osteoartritlsa (I - III stepena ) bolova u leđima, kao i povreda tetiva, ligamenata i mišića, u kombinaciji sa ili bez operativnog tretmana"


 


*

Van mreže elenica

  • *****
    Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Odg: Diskus hernija
« Odgovor #1 poslato: 19:49:52, 09.Okt.2013. »
Vidi se da imas prob sa ovim, ima smisla sve napisano...Na brzinu cu sada...Za injekcije posebno posto je jedan poznanik pre cetiri god imao prob, davali su mu injekcije, lecili ga 2-3 nedelje i posle toga do dan danas nije imao prob.A jos plus sto je otezavajuca okolnost kod ovog prob, je sto je covek prof fizickog u skoli.Kazu da pomaze i zelatin (koga i prave od ziv hrskavice) dosta.Onda ver i ove pohtije koje su vecini "bljak fuj" imaju koristi kod ovog prob
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000