Hrvatska je ušla u EU

  • Odgovora: 12
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Hrvatska je ušla u EU
« poslato: 23:43:47, 01.Jul.2013. »
Hrvatska je postala punopravni član Evropske Unije.

" Ulazak Hrvatske u EU podržava 72,4 odsto građana Srbije, među kojima najviše stanovnici Vojvodine, a najmanje stanovnici Beograda, pokazuju istraživanja.


Nešto više od 50 odsto srpskih građana smatra da će Hrvatska kao nova članica EU ubrzati pristupanje Srbije, rezultati su najnovijih istraživanja.

Na pitanje da li podržavaju ulazak Hrvatske u EU, 72,4 odsto ispitanika odgovorilo je potvrdno, dok je 27,6 njih dalo negativan odgovor.

Istraživanje je pokazalo da muškarci u većem broju nego žene podržavaju prijem Hrvatske u EU, a podrška toj zemlji kao novoj članici evropskog kluba primetno je veća sa porastom stepena stručne spreme ispitanika.

Među ispitanicima, 51,4 odsto njih smatra da će Hrvatska ubrzavati ulazak Srbije u EU, dok 48,6 veruje da će ova nova članica EU usporavati proces pridruživanja naše zemlje.

Interesantan je podatak da je veći broj muškaraca u odnosu na žene među onima koji smatraju da će Hrvatska usporiti ulazak Srbije u EU.

Ispitanici mlađi od 44 godine u najvećem broju smatraju da će Hrvatska ubrzati ulazak Srbije u EU, dok su stariji od tog uzrasta pretežno suprotnog mišljenja, pokazuje istraživanje agencije Ninamedia i TV Prva.

Nastavak na http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=07&dd=01&nav_category=12&nav_id=728254

****

Šta vi mislite o ulasku Hrvatske u EU? Da li to može ubrzati ili usporiti ulazak Srbije u EU?



Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Hrvatska je ušla u EU
« Odgovor #1 poslato: 23:05:01, 03.Jul.2013. »
Svaka čast njima, verovatno da su po tim EU standardima ispred nas.
Lično mislim da njen ulazak neće mnogo značiti za Srbiju. Srbija ima još mnogo do unije. Ima ovde još puno posla kojim moramo da se bavimo svi zajedno kao narod. Kada se promene mnoge stvari, EU će na naše prostore doći sama po sebi, nećemo morati da jurcamo za njom. Iako se tada možda više neće zvati EU, ko zna.
 

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Hrvatska je ušla u EU
« Odgovor #2 poslato: 00:06:28, 04.Jul.2013. »
Posmatrajući zemlje u okruženju koje su već dugo u EU, i koje imaju brojne ekonomske probleme, mislim da ne treba da jurimo tamo-u EU. Ne znam kako će Hrvatima biti u EU. Znam iz razgovora sa nekim poznanicima da Slovenija nije zadovoljna. Tamo se npr kvadrat stana kreće oko 3000 eura, što je previše.

Videćemo, vreme će sve pokazati.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 

*

Van mreže dvostruka djevica

  • ***
  • 848
  • 44
  • Pol: Žensko
  • I reč je dodir.. ako znaš..
Odg: Hrvatska je ušla u EU
« Odgovor #3 poslato: 00:20:06, 04.Jul.2013. »
Ako mogu da ubacim, nije cilj ući, već opstati, ekonomija je samo jedna slaba tačka,
prvo srediti stvari u svom dvorištu i kao što reče Faunder EU će doći po nas..
 

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Hrvatska je ušla u EU
« Odgovor #4 poslato: 01:44:18, 04.Jul.2013. »
Da, slažem se djevice sa tobom. Treba i opstati u EU, kada se, i ako se uđe...pitanje je koliko godina će proći do ulaska Srbije u EU, i šta će tada biti sa EU, da li će postojati, u kom sastavu..
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Hrvatska je ušla u EU
« Odgovor #5 poslato: 17:09:53, 04.Jul.2013. »
Znam iz razgovora sa nekim poznanicima da Slovenija nije zadovoljna. Tamo se npr kvadrat stana kreće oko 3000 eura, što je previše.
Kreće se, ali je stopa nezaposlenosti 11,1% (izvor), prosečna plata 1000 evra (izvor), građani Slovenije za hranu i piće izdvajaju između 20 i 25 odsto zarade... dok kod nas 100%.

Onaj ostatak od 75% mogu da usmere gde žele, a da ne pričamo o tome da su poslednjih godina još bolje živeli pa su i imali šta da uštede.
Kod nas to nije slučaj. Ljudi su iscrpli sve rezerve, slamarice i ostalo. Nama je potreban novi ekonomski program koji će ovde nešto da promeni.
Standardi EU jesu nešto čemu treba da se teži, ali oni nisu rešenje za nagomilane probleme.

Što se Hrvata tiče, neće oni mnogo prosperirati sad jer ni kod njih situacija nije sjajna po mnogim pitanjima.
Svakako ulazak u EU je napredak koji će da ih vuče napred.
 


*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Hrvatska je ušla u EU
« Odgovor #6 poslato: 19:03:41, 06.Jul.2013. »
Ulazak u eu i nije neki veliki napredak, Grcka je svedok  :)
 

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Hrvatska je ušla u EU
« Odgovor #7 poslato: 14:10:36, 09.Jul.2013. »
@Founder, a zašto onda Slovenci toliko kukaju? Znam da žive bolje od nas. Ne znam šta kukanjem žele da postignu.

---

Grčka je svedok "sjajne ekonomije" u EU. Lično se plašim grčkog scenarija kad mi uđemo u EU.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Hrvatska je ušla u EU
« Odgovor #8 poslato: 15:14:18, 09.Jul.2013. »
Kako god okrenemo mi smo 10god iza Hrvatske.
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Hrvatska je ušla u EU
« Odgovor #9 poslato: 18:09:31, 09.Jul.2013. »
@Founder, a zašto onda Slovenci toliko kukaju? Znam da žive bolje od nas. Ne znam šta kukanjem žele da postignu.
Svi mi želimo bolje od boljeg, to je priroda čoveka ~ društva.
Oni su imali odličan tranzicioni period, najboji od svih bivših SFRJ republika.

Jedno je sigurno, da sa njima nećemo moći da se uporedjujemo još dosta dugo.
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
20 Odgovora
5943 Pregleda
Najnovije: 17:56:12, 03.Feb.2009.
Ch