Knjige vise nisu u modi

• Odgovora: 20
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Knjige vise nisu u modi
« poslato: 13:26:34, 30.Okt.2012. »
Knjige vise nisu u modi

Roditelji sve ređe čitaju svojim mališanima, a deca sve više vremena provode pred ekranima. Dolaze generacije koje ne smatraju da čitanje predstavlja nešto pozitivno i bilo bi ih sramota da ih neko vidi s knjigom
Priče i bajke za laku noć lagano postaju stvar prošlosti. Najnovije istraživanje pokazuje kako se deca sve teže uživljavaju u njih. Sposobnost dece da se usredsrede je u opadanju, pa se tako smanjuje i sam užitak u čitanju. Do ovih saznanja naučnici su došli u ispitivanju koje su sproveli među roditeljima i nastavnicima.

Svaki četvrti roditelj priznao je da nikada ne čita priče deci ili to ne radi češće od dva puta godišnje. Roditelji, takođe, uočavaju kako su njihovi klinci sve više zainteresovani za aktivnosti koje uključuju ekrane, bilo za gledanje televizije, kompjuterske igrice ili surfovanje internetom.

Ceo tekst: http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/386132-knjige-vise-nisu-u-modi-danasnja-deca-sve-manje-citaju

Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

*

Van mreže olishka

• 705
  • 1
Odg: Knjige vise nisu u modi
« Odgovor #1 poslato: 20:45:13, 30.Okt.2012. »
Za mene je ovo porazavajuce.  Nije ni cudo sto se, kod danasnje omladine, fond reci svodi na minimum.  Znam da postoje knjige i na kompjuteru i da se mogu citati, samo sto se to ne moze uporediti sa citanjem knjige i osecaj spokojstva i mira koje cini taj cin.  Strasno!  Vidim i da pismenost mladih bas nije na nekom nivou.  Tuzno. Prosto ostah bez teksta i pitanjem, gde ide ovaj svet?  (rzm) :00:

*

Van mreže web manijak

• 1 841
  • 31
  • Pol: Muško
  • Neka ostane licno
« Odgovor #2 poslato: 23:54:44, 30.Okt.2012. »
Katastrofaaaaaaa   :dash:

Off: @olishka, mladi samo na onu stvar misle  ;D

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 34
« Odgovor #3 poslato: 08:05:54, 31.Okt.2012. »
Nijesu se ni moji roditelji pretrgli čitajući mi, to jednostavno sam osjetiš i stvori se navika. Nikad više nije bilo knjiga nego danas. Ljubitelj knjiga će uvijek moći da nađe i pročita sve što ga interesuje.  Ne mislim da se nešto više čitalo u prošlosti.

*

Van mreže olishka

• 705
  • 1
« Odgovor #4 poslato: 17:57:53, 31.Okt.2012. »
Bogami, citalo se.  To sto tvoji roditelji nisu, nje merilo. 

*

Van mreže olishka

• 705
  • 1
« Odgovor #5 poslato: 18:00:25, 31.Okt.2012. »
Katastrofaaaaaaa   :dash:

Off: @olishka, mladi samo na onu stvar misle  ;D

:D  Izgleda.  Sta ce da rade kad im i to dosadi?  Mladi su danas kratkog daha. 

Eto vidis, ja batalila sex i sada se bavim samo intelektualnim radom  ;D :157:

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 832
  • 68
    • Facebook
« Odgovor #6 poslato: 18:55:24, 31.Okt.2012. »
Ipak je ovaj tekst tacan. Drugacije mladi zive i imaju druge preokupacije a ko voli da cita citace uvek  (mah:mah)

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • 34
« Odgovor #7 poslato: 08:00:37, 01.Nov.2012. »
Bogami, citalo se.  To sto tvoji roditelji nisu, nje merilo.

Nijesam rekla da mi uopšte nijesu čitali, nego da se nijesu pretrgli, više su mi kupovali da ih sama čitam. S druge strane opet mislim da to čitanje u predškolskom uzrastu, dok još uvijek djeca ne umiju da čitaju, i ne pomaže toliko koliko se misli, s razloga što većina djece i ne razumije šta im se čita, već samo sluša zvukove koji ih uspavljuju. Ljudi uvijek misle da je prošlost bolja od sadašnjosti i da su se tada djeca pravilnije vaspitavala, što po meni nije tačno. Sada je sve dostupnije i javnije zbog interneta i mobilnih telefona, teže je djecu danas vaspitavati, na drugi način se uči, svako vrijeme ima nešto specifično, i dobro i loše, ali to ne znači da je prošlost zacijelo bila bolja.
« Najnovija izmena:: 08:27:45, 01.Nov.2012. bielenda »

*

Van mreže web manijak

• 1 841
  • 31
  • Pol: Muško
  • Neka ostane licno
« Odgovor #8 poslato: 13:36:35, 08.Nov.2012. »
:D  Izgleda.  Sta ce da rade kad im i to dosadi?  Mladi su danas kratkog daha. 

Eto vidis, ja batalila sex i sada se bavim samo intelektualnim radom  ;D :157:

Knjiga moze da dosadi a sex nikako  ;D

*

Van mreže TallMocha

• *
  • 2
  • 0
« Odgovor #9 poslato: 04:37:12, 03.Dec.2012. »
Ja bih rekla da sve zavisi od osobe, prijatelja (ako su zainteresovani za knjige), dostupnosti knjiga. Ja sam poslednjih deset godina u Kanadi i moj utisak je da se ovde posvecuje ogromna paznja da deca citaju knjige, da roditelji citaju sa decom i naravno ima toliko foruma, online biblioteka da su knjige pristupacnije. Kao dete nisam imala iskustvo da mi moji citaju vec se zaljubav za knjige nekako sama pojavila. Pocelo je od bajki, posle sam krenula da trazim koje knjige imamo u kucnoj biblioteci, i na kraju sam se uclanila u biblioteku jer u to vreme nije bilo para za knjiga. Na zalost cena knjiga je vislja nego sto bi trebalo da bude tako da to isto otezava situaciju. Elektronske knjige su mnogo jeftinije tako da ko ima mogucnosti moze da predje na tu vrstu citanja. Isto sam primetila da ima mnogo nasih na stranim forumima koji su posvecni knjigama.

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000