Zloupotrebi sredstava Fonda za zaštitu životne sredine

• Odgovora: 9

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Zloupotrebi sredstava Fonda za zaštitu životne sredine
« poslato: 14:06:36, 01.Okt.2012. »
Nekadašnji ministar za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine Oliver Dulić negirao je večeras sve optužbe o nenamenskom trošenju sredstava Fonda za zaštitu životne sredine, navodeći da nikada nije svesno prekršio zakon, niti počinio bilo kakvu zloupotrebu.

"Nisam ni od koga uzeo novac i spreman sam da svakome odgovaram", kazao je Dulić

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
Odg: Zloupotrebi sredstava Fonda za zaštitu životne sredine
« Odgovor #1 poslato: 14:08:26, 01.Okt.2012. »
Dačić potvrdio: Dulić pod istragom!
Premijer i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je u toku istraga koja se tiče bivšeg ministra zaštite životne sredine i prostornog planiranja Olivera Dulića i jednog od preduzeća koja se nalaze na listi sumnjivih privatizacija.
Dačić, međutim, nije mogao da iznosi detalje, i, na pitanje novinara da li je tužilaštvo Slovenije uključeno u slucaj, samo kratko rekao da je proces "u toku i da se traže infomacije iz Slovenije zbog firme u toj zemlji".

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #2 poslato: 14:11:36, 01.Okt.2012. »
Dulić: Državni organi da ispitaju navode o meni!
Bivši ministar zaštite životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić danas je pozvao nadležne državne organe da ispitaju sve tvrdnje o njegovom navodnom nezakonitom postupanju koje proteklih dana objavljuju neki tabloidni mediji.

"Srećan sam što se najzad i država uključila u razrešenje neviđene harange i hajke koja se vodi protiv bivših ministara i funkcionera Demokratske stranke. Radujem se što će neko najzad da utvrdi šta je tačno u svemu onome što tabloidi pišu o meni", izjavio je Dulić

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #3 poslato: 14:14:07, 01.Okt.2012. »
Dulić: Zamerio sam se bogatašima iz kriminalnog okruženja
Bivši ministar za zaštitu životne sredine, rudarstvo i prostorno planiranje Oliver Dulić izjavio je da se protiv njega vodi medijska hajka, jer se, dok je bio na toj funkciji, zamerio bogatim ljudima iz kriminalnog okruženja.

"Iza medijske hajke protiv mene stoje veoma bogati ljudi iz kriminalnog okruženja koji su imali problem sa mojim radom i zakonima koji su doneti dok sam bio ministar", rekao je Dulić

On je ukazao da su u vreme njegovog ministarskog mandata doneti zakoni i propisi kojima su iz džepova moćnika "izbijene stotine miliona evra".
Dulić je precizirao da, pre svega, misli na zakon kojim je određeno da se plati konverzija prava korišćenja zemljišta privatizovanih preduzeća u pravo svojine, kao i na projekat stanogradnje, odnosno angažovanja države u izgradnji više od 6.000 stanova po nižim cenama.

"Sve su to razlozi zbog kojih neko hoće da se osveti i najbolje to radi kroz nekoliko medija koje može da plaća. Možete da zamislite koliko košta naslovna ili dve ili tri cele stranice nedeljama i nedeljama u nekim medijima", rekao je Dulić.

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #4 poslato: 14:17:48, 01.Okt.2012. »
Dulić traži pomoć od međunarodnih organizacija, ugrožena mu i porodica
Bivši ministar za zaštitu životne sredine Oliver Dulić izjavio je da će zatražiti pomoć međunarodnih organizacija zaduženih za zastitu ljudskih prava i predstavništava stranih zemalja, jer mu je, kako tvdi, ugroženja bezbednost.
Dulić tvdi da mu je ugrožena bezbednost zbog medijske kampanje jednog beogradskog lista protiv njega i njegovoj porodici i najavio da će zatražiti zaštitu međunarodnih organizacija.

"Podmetanja i falsifikati koji se nedeljama unazad iznose imaju za cilj da me kriminalizuju i predstave kao prebogatog korumpiranog političara. Što je najgore u toj kampanji nije pošteđena ni moja porodica, zbog čega nam je ugrozena bezbednost", naveo je Dulić u pisanoj izjavi.
On je podstio da poslednjih 20 dana nijedan broj jednog dnevnog lista nije izašao bez njegove slike na naslovnoj strani, i napomenuo da agraesivna kampanja ne prestaje, iako je protiv tog lista podneo niz tužbi zbog iznetih neistina.
"Budući da tokom trajanja ovog procesa nisam dobio adekvatnu zastitu nadležnih državnih organa, prinuđen sam da pomoć i zaštitu zatražim kod međunarodnih organizacija zaduženih za zastitu ljudskih prava i predstavništava stranih zemalja u Beogradu", naglasio je Dulić.

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #5 poslato: 13:12:13, 05.Okt.2012. »
Dulić na Tviteru rešio da se obračuna sa "Kurirom" i "Informerom"
Bivši ministar i poslanik Demokratske stranke Oliver Dulić rešio je da reaguje na brojne optužbe koje protiv njega stižu sa stranica lista "Kurir" i "Informer".

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #6 poslato: 20:18:43, 08.Okt.2012. »
Duliću ukinut poslanički imunitet
Skupština Srbije ukinula je danas imunitet poslaniku DS Oliveru Duliću. Tužilaštvo za organizovani kriminal pozvaće Dulića radi saslušanja povodom krivične prijave od 7. oktobra, saopštio je tužilac Miljko Radisavljević.

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #7 poslato: 20:20:10, 08.Okt.2012. »
Afera "kabl": Milioni "Nuba investa" završili na računima of šor kompanija
Prema policijskim podacima, 5,6 milona evra kompamnije "Nuba invest" završilo na računima of šor kompanija na Kipru i Sejšelima umesto u posao postavljanja optičkih kablova.

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #8 poslato: 20:21:43, 08.Okt.2012. »
Dulićev otac u predinfraktnom stanju: Završio u bolnici
Ivan Dulić (69), otac bivšeg ministra životne sredine i prostornog planiranja, primljen je danas u koronarnu jedinicu u subotičkoj Opštoj bolnici. Izvor blizak porodici kaže da Dulići naglo pogoršanje zdravstvenog stanja pripisuju hajci i medijskom linču tokom kojeg je porodica najviše trpela.

Izvor

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #9 poslato: 20:26:41, 08.Okt.2012. »
Dulić u Skupštini: Ako me zadrže u pritvoru, to je dodatni dokaz da je ovo politički proces!
Skupština Srbije raspravlja o ukidanju imuniteta poslaniku DS Oliveru Duliću, koga Tužilaštvo za organizovani kriminal tereti za zloupotrebu službenog položaja. - Nisam kriv i niko od mojih saradnika nije kriv i to ćemo dokazati, izjavio je Dulić danas u Skupštini Srbije pred novinarima.

Izvor

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000