Vracanje na staru ljubav

• Odgovora: 13
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Vracanje na staru ljubav
« poslato: 17:42:30, 28.Feb.2009. »
Vraćanje na staru ljubav

Pametniji od nas umeli su da kažu: "Gde je tanko, tu se kida..." Shodno tome, postavlja se pitanje smislenosti ponovnog sastavljanja pokidanog, konkretnije, u ovom slučaju povratka na staru ljubav, iliti u staru vezu. Bez ikakvih predubeđenja i predrasuda, svako od nas se sigurno bar jednom u dobroj nameri zapitao šta tu ima dobro, a šta loše. Za neke razloge presudan je razum, a za neke nije... Pitanje je samo šta koga vodi i u kom pravcu usmerava. Stare misli ipak ne treba gubiti iz vida. I Englezi imaju jednu dobu: "Old flames are dead matches". Ipak, da li je baš sasvim tako?

Ako je već sam život krug u kojem se pre ili kasnije sve ponovi, zbog čega bi u ljubavi bilo drugačije? Zašto bi istovetan princip bio loš recept za nju? Zar su istraživači bez razloga gubili glave dokazujući da je Zemlja okrugla i da sve započinje i završava se u istoj tački? Daleko od toga da je raskid uvek i bez rezervi najpametnije rešenje. Za njim često idu i kajanje i svest o brzopletosti. Šta je onda, osim povratka na staro, jedini lek? Moda je retro, muzika takođe ume da bude, prizivamo neke stare životne vrednosti da nam se vrate... Ne daje li sve to i ljubavi pravo na zasluženu reprizu? Da li se obradujete kada posle izvesnog vremena nađete sitnicu za koju ste verovali da je davno izgubljena, a kojoj i posle toliko pokušaja niste uspeli da pronađete adekvatnu zamenu? Činjenica da se dobro poznajete sa svojom starom devojkom ili starim momkom jeste osnov na kojem možete valjano da zidate dalje.

A ipak, često se takvi pokušaji završavaju bezličnim raskusuravanjem i svođenjem računa. Na teži način ćete shvatiti da to više nije ista osoba koju ste nekada voleli. Vremena se menjaju, menjaju se i ljudi. Puka samoća posebno ume da prizove sećanja i da nas njima uceni da učinimo korak koji nas vraća na staru ljubav. U tom trenutku verujemo da je baš to ono što će nas vratiti u život. Ipak, realnost je to da u slomljen pa lepljen sud ne može da se natoči voda. U dva treptaja oka počeće da curi na sve strane.

Krstarica

*

Van mreže Lea

• **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Vracanje na staru ljubav
« Odgovor #1 poslato: 21:58:21, 28.Feb.2009. »
Potpuno se slazem ali nazalost kada srce diktira covjek se opet uvuce i u to sto nije uspjelo ni prvi put.Svako bi ustedio bar vrijeme da se nikada ne vrati na staro...ali opet kao i svako pravilo i tu ima izuzetaka.Moja kona je u mladosti imala neuspjesnu vezu od 2 godine,nakon cega se udala za drugog,a taj njen bivsi ozenio drugu.Nakon 10ak godina braka,dvoje izrodjene djece i ona i on dozivljavaju razvode.Sada su u braku bez zajednicke djece nekih 17 godina i ona kaze da je to-to.Opet dokaz da se sudbine igraju sa nama,ali pustaju nas da mislimo da mi odlucujemo...

*

Van mreže Little_dress

• **
  • 326
  • 1
« Odgovor #2 poslato: 15:28:57, 31.Maj.2009. »
Casa koja se jednom razbije, nikada se ponovo ne moze zakrpiti.
Moja Natalna karta
 ...Sanovnik s jasnim slovima lako je to sa snovima nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #3 poslato: 15:04:35, 11.Jan.2013. »
Na teži način ćete shvatiti da to više nije ista osoba koju ste nekada voleli. Vremena se menjaju, menjaju se i ljudi. Puka samoća posebno ume da prizove sećanja i da nas njima uceni da učinimo korak koji nas vraća na staru ljubav. U tom trenutku verujemo da je baš to ono što će nas vratiti u život. Ipak, realnost je to da u slomljen pa lepljen sud ne može da se natoči voda. U dva treptaja oka počeće da curi na sve strane.

Lepo je ovo neko napisao, posebno ovaj deo teksta

*

Van mreže delhaj

• **
  • 298
  • 11
« Odgovor #4 poslato: 11:31:08, 13.Jan.2013. »

Uvjerio sam se da prijašnje veze ne idu ponovo, na svom jednom slučaju, ALI.
Isto tako sam svjedok jednog para, koji se razišao radi prevare. On ju je skrivio i on je bio moj dobar poznanik, nju sam upoznao preko njega. Družili su se nekih tri godine prije toga.
     Četiri godine su živjeli svaki svojim životima, imali veze i sve ostalo. Dok ih nisu igrom slučaja spojili jedni svatovi u koje su bili pozvani oboje. Da napomenem da te 4 godine nisu ni razgovarali makar su se ponekad i vidjeli. Pošto oboje vole plesati,on je u jednom trenutku ju zamolio za ples i pristala je.
   Od onda su u braku nekih 15- 16 godina. Nevidim se s njim svaki dan, ali kad se sretnemo odemo na kavu i popričamo. Par puta sam sreo sve troje, imaju sina 7-8 godina, kažu da su sretni. Da uživaju jedno u drugom više nego dok su bili cura i dečko.
    Želim reči da je sve ponekad sve moguče, da se život igra s nama.
Vrijeme koje nismo proveli u ljubavi, izgubljeno je vrijeme.

*

Van mreže mila91

• 1 555
  • 11
« Odgovor #5 poslato: 12:46:51, 13.Jan.2013. »
Citat
Želim reči da je sve ponekad sve moguče, da se život igra s nama.

slažem se sa tobom 100%

pa da ne ponavljam fraze, sinonime, za to što si lepo rekao  (mah:mah)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #6 poslato: 17:02:34, 13.Jan.2013. »
Hah, kad covek cuje neke dogodovstine po ovom pitanju pomisli da je sve moguce

*

Van mreže delhaj

• **
  • 298
  • 11
« Odgovor #7 poslato: 22:25:23, 11.Feb.2013. »

Pu svašta je moguće.
 Mada ja iz svog iskustva mogu reći da mi nije baš polazilo za rukom obnavljati stare ljubavi. Ne znam zašto nije išlo, ali nije ni jednom potrajalo duže vrijeme., susret-dva i gotovo.
    I koliko me sječanje pamti većinom su muškarci ti koji bi probali ponovo. Zato stjećem dojam da žene to ne vole baš. Možda se to meni čini samo da je tako.
    Ali ima i drukčijih slučajeva, što mi je osobno drago, jer su mi poznanici i to dragi.

*

Van mreže univerzums

• **
  • 202
  • 6
« Odgovor #8 poslato: 23:44:22, 11.Feb.2013. »
ja sam licno protiv vracanja,da je bilo dobro ne bi se prekidalo...al nikad se ne zna....nisam iskljuciva....

*

Van mreže delhaj

• **
  • 298
  • 11
« Odgovor #9 poslato: 00:10:48, 12.Feb.2013. »

Da tu se slažem "da je valjalo ne bi puklo". Ali dolazi do raskida iz mnogo razloga.

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000