Opera pretrazivac

• Odgovora: 31
Stranice: « 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Blade

• **
  • 306
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Opera pretrazivac
« Odgovor #10 poslato: 14:01:08, 29.Apr.2009. »
Skini .64

*

Van mreže emperor

• *
  • 50
  • 0
« Odgovor #11 poslato: 17:48:00, 21.Jul.2009. »
Ja sam imao probleme sa cookies i to se tesko resavalo,odustao od opere,sad na Google Chrome.. :)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #12 poslato: 17:57:40, 21.Jul.2009. »

Ja sam imao probleme sa cookies i to se tesko resavalo,odustao od opere,sad na Google Chrome.. :)

Samo nadji putanju i bice ok ali ako ti chrome vise odgovara onda ga ne treba menjati.
Jedino sto ne preporucujem drugima to je Internet explorer zbog toga sto je to ziva "rupa" za net gamad...

*

Van mreže emperor

• *
  • 50
  • 0
« Odgovor #13 poslato: 18:06:04, 21.Jul.2009. »

Samo nadji putanju i bice ok ali ako ti chrome vise odgovara onda ga ne treba menjati.
Jedino sto ne preporucujem drugima to je Internet explorer zbog toga sto je to ziva "rupa" za net gamad...

slazem se,Chrom mi odgovara zato sto je jednostavam i brz,mada da ima neke bolje "dodatke" bio bi savrsen :) Samo ne znam kako da uklonim one stranice koje najvise posecujem na pocetku zato sto imam neki materijal koji nije za svacije oci... :D

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #14 poslato: 18:29:03, 16.Avg.2009. »
Opera 10 beta 3

Približavajući se sve više konačnoj verziji Opera Software je izdala treći beta build Opera 10 desktop pretraživača. Prema navodima kompanije nova beta verzija donosi veću brzinu i bolju stabilnost, pri čemu je karakteriše više vizuelnih tab opcija, Opera Turbo unapređenja, poboljšanja korisničkog interfejsa, te integrisani crash logger i podrška za ne manje od 38 jezika. Iz Opera-e navode da je veliki uspeh za ovu kompaniju kada više od milion ljudi preuzme beta verziju softvera i dovoljno su uzbuđeni onim što ona donosi a to su povratne informacije proizvođaču o utiscima od strane korisnika. Najnovija beta verzija radi odlično i približava kompaniju izdavanju konačne verzije.

Izvor: IT svet

*

Van mreže Dibidus41

• *
    Banovan sa foruma
  • 103
  • 0
« Odgovor #15 poslato: 20:02:22, 16.Avg.2009. »
Koristim sva tri najpopularnija browser-a, mada mi Opera nekako najviše "leži",
ali sam imao pun očin primedbi na nju...do ove verzije 10.00 Beta 3!!

Negde od verzije 7.54 su počeli da lutaju i eksperimentišu, pa je zato i bilo gomilu
problema, da bi, bar kod mene, sve kulminiralo verzijom 9.64.
Nisam mogao da otvorim mail-ove na Inbox-u, Gmail-u i Yahoo-u, čak sam na nekim
sajtovima odakle sam skidao .RAR fajlove, morao ići desni klik i Save Cont....
inače sam dobijao editovan hijeroglifični sadržaj  :D!!

Ne menjajući ama baš ništa, instalirao sam posebno Betu 3, i podigao zajedno sa 9.64
i Firefox-om. Koliko god je FF ubijao 9.64 sa korišćenjem ram-a, toliko Beta razvaljuje FF.
Ovo i nije toliko bitno onome ko ima malo više ram-a, ali bitno u svoj ovoj priči je,
nestali su na volšeban način, svi oni problemi oko mail-ova i download-a.

Još samo da otkrijem na koji način im funkcioniše Speed Dial, pošto neće za par sajtEva
da izbaci sliku, iako uredno ide na njih (to moraju da prebace sa 9.64  :D)!!

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
« Odgovor #16 poslato: 21:56:11, 28.Avg.2009. »
Opera 10
Opera je odredila prvi dan narednog meseca kao datum zvaničnog objavljivanja novog Opera 10 Web pretraživača. Ova kompanija je predstavila novi Release Candidate početkom ove nedelje kada je i najavljeno objavljivanje finalne verzije. Jan Standal, potpredsednik desktop proizvoda pri Opera-i navodi da je ovaj put posebna pažnja posvećena mail klijentu koji je jedna od najizdržljivijih i najpopularnijih karakteristika. On takođe navodi da će najnoviju verziju odlikovati veliki broj novih karakteristika među kojima je i sistem koji je poznat pod nazivom Turbo boost koji je dizajniran da ubrza performanse sporih internet konekcija.

Itsvet
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #17 poslato: 16:09:33, 05.Sep.2009. »
Opera 10 dodaje Web turbo poboljšanje
Opera software je nakon nekoliko beta verzija izdala konačnu verziju Opera 10 pretraživača. Najznačajnije unapređenje nove verzije pretraživača je, kao što se i očekivalo Opera Turbo, nova tehnologija kompesije za spore konekcije za koju kompanija tvrdi da omogućava brže surfovanje trenutnim kompresovanjem stranica. Opera navodi da prema njenim studijskim testovima Turbo karakteristika obezbeđuje do osam puta više brzine. Takođe, dostupan je i novi interfejs – elegantan i svež kako ga kompanija opisuje kao i novi sistem tabova. Bar sa tabovima je izmenjen a tu je i opcija Speed Dial (slična onoj koja postoji kod Google Chrome pretraživača).

IT svet

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
« Odgovor #18 poslato: 19:22:16, 10.Sep.2009. »
Opera 10 preuzeta 10 miliona puta
Opera Software je objavila da je najnovija verzija pretraživača Opera 10 preuzeta 10 miliona puta tokom prve nedelje po objavljivanju zajedno sa „rekordnim“ brojem novih instalacija - korisnika koji prvi put instaliraju ovaj pretraživač. Kompanija tvrdi da sada 40 miliona aktivnih desktop korisnika koristi Opera 10 i ranije verzije pretraživača. Norveška kompanija tvrdi da je Opera 10 privlačna korisnicima zbog Turbo karakteristike koja je namenjena mobilnim korisnicima koji pristup internetu ostvaruju preko sporih konekcija. Interfejs Opera pretraživača je takođe izmenjen tako da je sada sličniji interfejsu Firefox-a 3.7 koji se očekuje sledeće godine.

itsvet
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #19 poslato: 21:31:55, 24.Sep.2009. »
Nova verzija Opere
Opera Software je izdala novi Opera Unite build za sve očekivane operativne sisteme – Windows Mac i Linux. Ova ažurirana verzija ima Unite Services koji je preimenovan u Unite Applications i takođe uključuje popravljene određene slabe tačke u korisničkom interfejsu, zatim tu su popravke koje se odnose na krah plug-in-ova, kao i neznatna promena u podešavanju u kojem Opera proverava update-ove. Kada je u pitanju Opera Unite tu je novi dizajn za servise, različite male popravke za unapređenje stabilnosti, popravljen bug koji je stvarao krah prilikom otvaranja sesije sa tabovima koji se odnose na Unite servise koji više ne postoje.

IT svet

Stranice: « 1 2 3 4 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000