Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)

  • Odgovora: 39
Stranice: « 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #20 poslato: 22:21:02, 09.Okt.2009. »
super tema i odlican vodic za ljubitelje knjiga  (e*e)
 


*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #21 poslato: 22:21:28, 09.Okt.2009. »
Soba ljubavnika
Stiven Kerol

Soba ljubavnika će zauvek ostati njihova i nosiće je sa sobom kud god da odu.

Prilikom savezničke okupacije Japana krajem Drugog svetskog rata rađa se ljubav između Australijanca Alena „Spina“ Boulera, prevodioca Britanske vojske, i Momoko, žene čija mirnoća i dostojanstvo zaklanjaju umor i poraz koje trpi.
U tihom svetilištu Momokine sobe Spin postepeno otkriva svoje stidljivo, knjiško biće i njihova ljubav cveta. Međutim, izdaja koja će se odigrati imaće razorne posledice i zauvek promeniti tok njihovih života.
Snažna, upečatljiva priča o nađenoj i izgubljenoj ljubavi, o poverenju i strasti, o tajnama i ljubomori, Soba ljubavnika je ništa manje do nezaboravna.

„Ako je, kao što kažu, prošlost neka druga, nepoznata zemlja, onda je Kerol idealan vodič.“
Sidney morning herald

Izvor i izdavač:Laguna
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #22 poslato: 22:24:05, 09.Okt.2009. »
Gijom Muso
Zato što te volim

Petogodišnja Lajla nestala je u jednom tržnom centru u Los Anđelesu. Duboko potreseni ovom tragedijom, njeni roditelji na kraju se razilaze. Pet godina kasnije, Lajla se pojavljuje na istom onom mestu na kojem joj se izgubio svaki trag. Živa je, ali iz nekog nepoznatog razloga, ne progovara. Svi su srećni zbog njenog povratka, ali javljaju se i neizbežna pitanja. Gde je Lajla provela sve ovo vreme? Sa kim? Ali pre svega, zašto se vratila? Ova dirljiva, ljudska drama zapravo je čarobna ljubavna priča koja vas uvlači u misteriju i drži vas u neizvesnosti, priča čiji završetak nećete tako lako zaboraviti.

Gijom Muso
Samo budi ovde

Kao osmogodišnjak, Nejtan je, na trenutak mrtav, prošao kroz svetlosni tunel. Skočivši u jezero kako bi spasao jednu devojčicu, utopio se.
Prestanak rada srca, klinička smrt.
A zatim, ponovo, život.
Dvadeset godina kasnije, Nejtan je postao jedan od najuspešnijih advokata u Njujorku. Zaboravio je na taj događaj iz detinjstva. Čak se i oženio Melori, devojčicom sa jezera. Melori, koja ga je napustila, ali koja mu nedostaje kao i prvog dana...
Međutim, Nejtan ne zna da oni koji se vrate više nisu isti kao što su bili. Danas, kada je uspešan i slavan, otkriće zbog čega se vratio. Da li je on i dalje čovek kao i svi drugi?
Nezaboravna priča o ljubavi… Napeto putovanje u nepoznate sfere koje se iščekuje sa knedlom u grlu.  
  
Izvor i izdavač:Alnari
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #23 poslato: 22:27:02, 09.Okt.2009. »
Salman Ruždi
Čarobnica iz Firence

Visoki, žutokosi mladi evropski putnik koji sebe naziva Mogor del Amore, mogul ljubavi, pristiže na dvor pravog velikog mogula, cara Akbara, s pričom koja počinje da opseda čitavu carsku prestonicu. Stranac tvrdi da je dete izgubljene mogulske princeze, najmlađe sestre Akbarovog dede Babura: Qare Köz, gospe Crnooke, velike lepotice za koju se verovalo da poseduje moći mađijanja i čarobnjaštva, i koju je prvo zarobio uzbečki vojskovođa, a zatim persijski šah, da bi na kraju postala ljubavnica izvesnog Argalije, firentinskog plaćenika, zapovednika vojske osmanskog sultana. Kada se Argalija bude vratio kući s mogulskom ljubavnicom, grad će biti hipnotisan njenom pojavom, nakon čega će uslediti mnoge nevolje.
Čarobnica iz Firence priča je o ženi koja pokušava da upravlja sopstvenom sudbinom u muškom svetu. Ona spaja dva grada koji jedva da znaju jedan za drugi – hedonističku mogulsku prestonicu u kojoj se briljantni car svakodnevno bori s pitanjima vere, želje i izdaje sinova, i jednako senzualni firentinski svet moćnih kurtizana, humanističke filozofije i nehumanog mučenja, u kom Argalijin drug iz detinjstva Il Makija – Nikolo Makijaveli – na teži način uči o pravoj brutalnosti moći. Ispostavlja se da su ta dva, tako daleka sveta neobjašnjivo slična i da ženske čarolije vladaju i jednim i drugim.
Ali, da li je Mogorova priča istinita? I ako jeste, šta se desilo sa izgubljenom princezom? A ako je on lažov, da li mora umreti?

Izvor i izdavač:Alnari
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #24 poslato: 00:31:22, 20.Okt.2009. »
Marko Vidojkovic

Hoću da mi se nešto lepo desi odmah


’’...Opet pro­me­na vre­me­na. I to opet u ne­de­lju. Ne­mam poj­ma da li se ovo de­ša­va svi­ma ili sa­mo me­ni. Kod ća­le­ta na ruč­ku sam se raz­bio kao svi­nja i do­šav­ši ku­ći, le­gao sam u kre­vet i spu­stio ro­let­ne. I to je to. Sa­mo sam drh­tao u kre­ve­tu i nju­šio je­sen, ko­ja je tre­ba­lo da poč­ne se­dam da­na ka­sni­je. U među­vre­me­nu sam to­li­ko za­vo­leo sva go­di­šnja do­ba, da smo na kra­ju po­če­li da se je­be­mo. Tač­ni­je, go­di­šnja do­ba po­če­la su da je­bu me­ne. I re­dov­no me ra­na je­sen ba­ci pra­vo u sred­nju ško­lu i ja se skvr­čim i tre­sem na kre­ve­tu dok me ši­ba­ju uspo­me­ne po­me­ša­ne sa uspo­me­na­ma ko­je su se do­godi­le ka­sni­je, po­me­ša­ne sa uspo­me­na­ma ko­je su se do­go­di­le ra­ni­je, sve to za­jed­no, udru­že­nim sna­ga­ma, sva ta por­no-kli­mat­ska ar­mi­ja se­æa­nja je­be me pa me ras­tu­ra. Vi­še se i ne se­ćam ne­kih kon­kret­nih do­ga­đa­ja. Ot­ka­ko sam na­pi­sao Ples sit­nih de­mo­na ni­sam vi­še si­gu­ran ni šta se za­i­sta de­si­lo, a šta sam iz­mi­slio. Sa­mo se uklju­čim u ne­ko ble­ja­nje na ne­kom ste­pe­ni­štu, sa­mo od­jed­nom se­be za­tek­nem ka­ko sam po­be­gao sa ča­sa, sa­mo od­jed­nom se­be za­tek­nem ka­ko pu­štam plo­če i cmi­zdrim, i sve to, sva­ki put pro­ži­vim...’’

Marko Vidojković

Izvor i izdavač:Samizdat B92
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #25 poslato: 00:38:57, 20.Okt.2009. »
DRVO JANIČARA
Džejson Gudvin


Jedna naložnica zadavljena je u sultanovom haremu, a mladi kadet pronađen je iskasapljen na ulicama Istanbula. Kopajući duboko po krivudavim uličicama grada, i još dublje po njegovoj burnoj prošlosti, evnuh Jašim otkriva da su neki ljudi spremni na sve da bi sačuvali tradiciju Otomanskog carstva. Brilijantno prikazujući Istanbul tridesetih godina devetnaestog veka Drvo janičara je krvav, dosetljiv i brz književni triler sa zanosnim likovima.

„Savršen triler za bekstvo iz stvarnosti.”
Njujork tajms

Verodostojnost koju Drvetu janičara pruža bogatstvo detalja što opisuju period združena je sa zabavnim humorom i herojem dovoljno neobičnim da može da se poredi s Erastom Fandorinom, Borisa Akunjina.

Tajms

ZMIJSKI STUB
Džejson Gudvin


Jedan sasvim drugačiji detektiv."
Independent on Sunday

 Od autora bestselera Drvo janičara
Istanbul, 1838. U svojoj evropskoj palati na Bosforu, sultan Mahmud II, tvorac reforme Otomanskog carstva, umire a grad se uskomešao od glasina i strepnji.

Neočekivani dolazak francuskog arheologa, rešenog da pronađe izgubljeno vizantijsko blago, unosi zbrku u grčku zajednicu. Jašim Togalu, koji je tako izvanredno rešio misteriozna ubistva u Drvetu janičara, ponovo istražuje. Ali kada je arheologovo unakaženo telo otkriveno ispred francuske ambasade, ispostavlja se da postoji samo jedan osumnjičeni: Jašim lično.

Kako broj žrtava raste, tako Jašim ulazi u trku s vremenom s ciljem da otkrije zastrašujuću istinu o tajnom društvu posvećenom oživljavanju Vizantijskog carstva, susrećući se s tako živopisnim likovima kao što je lekar Lorda Bajrona i sultanova majka, sultana, poreklom sa Devičanskih ostrva.

Veoma oštroumno i s neodoljivim darom, Džejson Gudvin nas vodi u svet gde su ulozi visoki, izdaja donosi smrt - a zadovoljstvo čitalaca je neizmerno.

Izvor i izdavač:Laguna
 


*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #26 poslato: 00:42:45, 20.Okt.2009. »
GRADONAČELNIKOVA KĆI
Andrea Vitali


U Belanu vlada veliko uzbuđenje. Agostino Meča, autoritarni gradonačelnik varošice na obali jezera, odlučio je da sprovede jedan prilično moderan i ambiciozan plan: uspostavljanje hidroavionske linije koja će povezivati Komo, Belano i Lugano, biti dika i ponos njegove opštine i naterati okolne gradiće da puknu od zavisti. Te mirne i izrazito fašističke 1931. godine sve, čini se, ide kao po loju. Iako postoji jedan problem: to će biti ogromna investicija za kasu jedne male opštine, a i hidroavion mora da bude propisno isproban. Osim toga, tu je i Renata, gradonačelnikova kći: koliko juče bila je devojčica, a odjednom je postala tako čudna. Da se iza toga ne skriva neki njen novi hir?
Sa sebi svojstvenim umećem Andrea Vitali piše još jednu epizodu sage o Belanu: priča o životu u varošici, sa njenim ljubavima i skandalima, karijerama i dinastijama, ali i tračevima koji se prenose iz pokolenja u pokolenje; kroz taj mikrokosmos on istražuje i istoriju Italije, njene snove o modernosti i njenu inertnost, njene mane i vrline, već decenijama gotovo nepromenjene. Ali romani Andree Vitalija predstavljaju, pre svega, zadovoljstvo za čitaoca, zahvaljujući njegovoj sposobnosti da prikaže i oživi likove i pojedine krajeve, znalačkom građenju zapleta i pripovedačkom ritmu koji je uvek razigran i prijatan.

MODISKINJA
Andrea Vitali


Jedne noći lopovi su pokušali da opljačkaju opštinu, ali čuvar Firmato Bičikli nije ništa video. Kada se nekolicina znatiželjnika okupila ispred gradske većnice, prišla im je Ana Montani, u lakoj pamučnoj haljini, ispod koje su se nazirale obline od kojih čoveku pođe voda na usta. To nije promaklo naredniku Akadiju.
Od tog dana Bičiklija je proganjala jedna jedina misao: mora da uhvati lopove koji su od njega napravili budalu i koji su i dalje neometano radili šta su hteli. I narednika Akadija, koji je odnedavno postavljen za komandira mesne stanice karabinijera, od tog trenutka proganja samo jedna misao. Međutim, oko lepe modiskinje obleću i drugi udvarači: pre svih, Romeo Gargasa, koji se u ratu obogatio od krijumčarenja i koji se i dalje bavi sumnjivim poslovima, ali i mladi Euđenio Pokeca, naslednik bogate gospođe Eutriče i dopisnik lista Provinča iz Belana.
U svojim romanima – koji su zabavni i inteligentni i u kojima se uživa – Andrea Vitali na maestralan način oživljava italijansku komediju: tako, i po rečima samih Italijana, uspeva da dočara pravu, istinsku sliku zemlje, kroz neprekidni vatromet ljudskih naravi i iznenađenja.

Izvor i izdavač:Laguna
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #27 poslato: 00:47:00, 20.Okt.2009. »
HVALA ZA USPOMENE
Sesilija Ahern


Nečiji život možda upravo sada zavisi od tebe...
 
Ovo je rečenica koja je ubedila Džastina Hičkoka da dâ krv, a ovaj nesebičan gest mu je zauvek promenio život.

Posle oporavka od strašne nesreće i propalog braka, Džojs iznenada preplavljuje osećanje da ne živi svoj život. Danju se seća nečega što nikada nije videla – popločanih ulica Pariza koje nije posetila – a noću sanja nepoznatu plavokosu devojčicu.
Džojs je uverena da polako gubi razum... sve dok je niz slučajnosti ne povede na putovanje i ne upozna jedinu osobu koja će joj dati odgovor koji traži.

„U romanima Sesilije Ahern ima i više od nagoveštaja bajke.“ Glamour

„Izvanredno... dirljivo i ohrabrujuće.“ Express

Izvor i izdavač:Laguna
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #28 poslato: 00:56:43, 20.Okt.2009. »
Okorela zemlja čuda i Kraj sveta
Haruki Murakami


Okorela zemlja čuda i Kraj sveta je zadivljujući spoj sajber-panka, kafkijanske fantazije, detektivskih romana i mitske građe. Ovaj neumorno dovitljivi roman, koji tako lako navodi aktivnu pažnju čitalaca celim svojim fantazmagoričnim tokom, napisao je zasluženo najpopularniji japanski književnik i za njega dobio uglednu nagradu Tanizaki. U romanu se, po poglavljima, naizmenično smenjuju dve precizno konstruisane paralelne priče sa elementima sf-a. Uz majstorski oslikane likove Kalkulusa, Čitača Snova i Senke, sredstvima koja kao da su primerenija drugim medijima, filmu i stripu, Murakami gradi likove luckastvog i genijalnog profesora, njegove bucmaste privlačne sedamnaestogodišnje unuke opsednute pink odećom i sklone razgovorima o seksu, podzemnih čudovišta, bibliotekarke, a među njima smešta i Boba Dilana, Lorin Bekol, kao i čitavu plejadu književnika, muzičara i filmskih stvaralaca kojima autor u ovom roman pravi svojevrstan omaž.

Murakami na vrlo osoben način zapravo istražuje prirodu ličnosti i ispituje da li smo potpuno definisani svojim iskustvima i sećanjima od kojih se sastoji naša svest. Ako bismo uklonili sve sećanje, kakva bismo osoba bili? Kako bi ličnost mogla da poseduje bilo kakve osobenosti sopstvenog individualiteta bez prizivanja događaja koji su usmerili i odredili njen razvoj? Ova neodoljiva igra u predvorju uma prava je poslastica za one koji tumače moć unutarnjih svetova.

"Tajanstven, nadnaravan i zabavan... fantastični svet ovog dela dostojan je jednog Kafke."

Philadelphia Enquirer

"Prepun akcije, neizvesnosti, čudnih likova, neočekivanih okolnosti... provokativno delo."

Los Angeles Times Review of Books

Izvor i izdavač:Geopoetika
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Prezentacija knjige (novih knjizevnih dela)
« Odgovor #29 poslato: 00:58:12, 20.Okt.2009. »
Zamak u Pirinejima
Justejn Gorder


Stejn i Sulrun su bili mladi i zaljubljeni i pet intenzivnih godina bili su par, a onda su se iznenada razišli. U leto 2007. godine, više od trideset godina kasnije, opet se sreću u starom planinskom hotelu od drveta uz koji ih vezuju snažne uspomene i jedna nerešena misterija. Da li je njihov susret baš na tom mestu, i baš tada, slučajnost?

Najnoviji roman Justejna Gordera Zamak u Pirinejima sačinjen je od elektronskih pisama koje razmenjuju Stejn i Sulrun posle sudbonosnog susreta u hotelu. Gorder, veliki majstor pripovedanja i kompozicije, vešto nas vodi kroz napetost otkrivanja misterije davnih događaja. No, daleko je važnije što glavni likovi različitim tumačenjem tajni iz prošlosti zapravo iznose dva osnovna pristupa u tumačenju nastanka i postojanja sveta i čoveka u njemu. I dok On ushićeno veruje u naučnu sliku sveta, zakone fizike i matematike i ne veruje da postoje više sile koje upravljaju svetom i našim životom, dotle se Ona prepušta natprirodnim pojavama, telepatiji, duhovima, vidovitosti, Bogu i snovima.

U ovoj elektronskoj struji misli konačni odgovor naravno ne postoji niti ga može biti, ali nas Gorder i u ovom romanu vraća večitoj filozofskoj upitanosti - ko smo, kako smo nastali, odakle potičemo. Zagledan u beskrajni svemir poziva nas da uživamo u tome što smo samim postojanjem deo najveće misterije, ali i opominje da čuvamo svet, jer time čuvamo i čoveka (sebe) u njemu.

Izvor i izdavač:Geopoetika
 


Stranice: « 1 2 3 4 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
1213 Pregleda
Najnovije: 12:06:15, 31.Avg.2009.
Nale 83
0 Odgovora
1479 Pregleda
Najnovije: 19:42:21, 18.Dec.2009.
skorpijica-vodolija
0 Odgovora
732 Pregleda
Najnovije: 14:51:03, 27.Feb.2014.
Miloš Mi.