Novi forumi ~ opsta pitanja

  • Odgovora: 11
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Black Dragon

  • *******
    Forum developer
  • 316
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 9
  • Pol: Muško
  • Black Dragon attacks silently...
Novi forumi ~ opsta pitanja
« poslato: 13:42:27, 03.Apr.2012. »
Pokrecete ili ste pokrenuli novi forum, treba vam savet, sugestija, uputstvo u vezi administriranja...
Pitajte nas sve sto vas zanima jer mi imamo velikog iskustva!
  :smesko:


Svako želi biti "neko"; niko ne želi raditi na tome.     
Johann Wolfgang Goethe
 


*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Novi forumi ~ opsta pitanja
« Odgovor #1 poslato: 21:53:59, 06.Apr.2012. »
      Sjajna tema. Interesuje me da li neko zna da ispravi grešku u ADK Portal paketu? Potkrala se greška kod mene na Forumu još u Februaru, koja je na trenutak blokirala Forum, morao da se radi bek-ap, pa je sve vraćeno u normalu, al ta greška i dalje je tamo u tom paketu ADK Portala i naravano, povremeno pravi problem, a i sam settings za ADK Portal je nedostupan i dalje, a pošto toliko se ne razumem u sve to, treba mi pomoć oko toga, ja kao laik bih deinstalirala taj paket, pa bi ga ponovo ubacila, al se plašim da ne dodje opet do pada Foruma kao u Februaru, jer i kada sam pokušala up-date ostalih paketa koji su instalirani, došlo je do pada Foruma, pa je opet morao da se radi bek-up. Hvala unapred na svakom savetu  ::)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Novi forumi ~ opsta pitanja
« Odgovor #2 poslato: 00:01:23, 07.Apr.2012. »
Da li si razmišljala da predješ na simple portal koji je mnogo stabilniji?

Ok je ADK, ali svi koji su ga koristili iskusili su minimum jedan problem. Ja i ovde i na drugim forumima ubacujem simple portal i do sada nisam imao nijedan problem. Svakako taj paket mora napolje jer očigledno da ne radi kako treba. Svaka greška se da ispraviti. Radi stalno backup fajlova i backup baze da slučajno ne dodje do pada.
Tamo kad kreneš da deinstaliraš pojave se stavke u fajlovima gde je test uspeo i gde nije, tamo gde nije moralo bi ručno da se izmeni kod.

A koja tačno greška ti se javlja u error logu tj. dnevniku grešaka?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Novi forumi ~ opsta pitanja
« Odgovor #3 poslato: 19:39:06, 10.Apr.2012. »
     Jesam, probala simple portal i moj ovaj SMF 2,0,2 nije hteo nešto da ga "prihvati" uz tvrdnju da nije kompatibilan sa njim (a preuzela paketić sa SMF i to baš piše da je paketić za 2,0,2 verziju)

     Posle ovog velikog pada u Februaru, dnevnik grešaka mi ništa ne registruje, a ja ne smem ništa više da čačkam od ondak, iz straha da ne "pokvarim" nešto. Bekap se svaki dan radi u ponoć (to webhosting od kojeg sam preuzela sam sajt radi automatski i oni su mi već 2 puta tako i spasili forum da ne propadne sve)

     Sad poslednji put kada sam probala da deinstaliram jedan paketić srušio se forum, pa je webhost opet morao da radi bekap (pad je bio oko 17h, a sve bekap info su bile od ponoći, a tog dana od ponoći do 17h se baš nešto svi raspisali po forumu, pa smi izgubili bome jedno 50-70 postova) tako da ne smem ni tu ništa da diram :(
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Novi forumi ~ opsta pitanja
« Odgovor #4 poslato: 22:49:19, 10.Apr.2012. »
To što se tiče verzije moda nije problem, da se izmeniti, taj mod koliko vidiš perfektno radi na ovom forumu.  :smesko:

Bekap moraš i ti sama da radiš tj. tvoj developer ili glavni administrator jer ja se nikad ne bih oslanjao na host.
Što se tiče radova na forumu, uvek se bekap uradi pre samih radova tako da se ništa ne gubi...
Gubi se jedino kada dodje do nepredvidjenih problema, problem sa serverom, hakovanje itd.
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Novi forumi ~ opsta pitanja
« Odgovor #5 poslato: 23:26:18, 10.Apr.2012. »
     Aha, znači i ja bih trebalo realno svako veče da odradim bekap? Ok, ćem' ondak da krenem sa tim od večeras. Ja sam se nadala da će http://www.dreamwebhosting.net/ sve to da vodi računa  (*o*) ja imam onaj paketić "standard hosting".
« Najnovija izmena:: 23:34:55, 10.Apr.2012. Čarobnjak »
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Novi forumi ~ opsta pitanja
« Odgovor #6 poslato: 23:36:16, 10.Apr.2012. »
Uglavnom oni odrade, ali najbolje da nakon 3-4 dana odradiš i sama bekap.
Radiš bekap fajlova i bekap baze.
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Novi forumi ~ opsta pitanja
« Odgovor #7 poslato: 00:16:35, 11.Apr.2012. »
     Aha, znači i ne mora baš svaki dan. Ok. Hvala  (e*e)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Novi forumi ~ opsta pitanja
« Odgovor #8 poslato: 00:21:43, 11.Apr.2012. »
Većina fajlove bekapuje kada radi neke izmene, modifikacije ili ubacivanje novih paketa (neko na 5, neko na 10, neko na mesec dana, a baza se bekapuje češće jer su ti tu poruke, teme i ostali sadržaj sa foruma...
 

*

Van mreže cybergirl

  • *
  • 7
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Novi forumi ~ opsta pitanja
« Odgovor #9 poslato: 21:12:53, 20.Nov.2012. »
Koja je ovo verzija chat-a sto imate sa strane i da li je moguce naci istu ili slicnu za smf 2.0.2? (e*e)
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
2626 Pregleda
Najnovije: 17:17:15, 11.Feb.2009.
Ch
23 Odgovora
9426 Pregleda
Najnovije: 13:01:52, 02.Mar.2013.
faith
1 Odgovora
1735 Pregleda
Najnovije: 12:56:53, 03.Jul.2009.
Ch