Problem sa jezikom, pola foruma mi se ne vidi sad

• Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže ul71m0

• *
  • 1
  • 0
  • Pol: Muško
Problem sa jezikom, pola foruma mi se ne vidi sad
« poslato: 00:13:35, 17.Mar.2012. »
Pozdrav, drugarica me pitala da joj na SMF forumu vratim engleski jezik umesto srpskog koji je imala! Bila su instalirana neka 3 srpska jezika, i engleski! Kad sam stavio na engleski izgubio sam podrsku za ova nase "kukice" vratim ja na srpski ono opet se negde vidi negde ne vidi! Obrisem ta 3 srpska i skinem nove sa SMF-a 2.0.2 verzije ono isto sve! Uradim backup( malo kasno ) i konterujem bazu u UTF-8 iako mislim da je bila takva, instaliram ponovo jezike opet isto! Povrh svega mi se pojavi dole u footeru copyright is missing i cas ga ima cas nema 

Sad imam forum na kome je pola latinica pola hijeroglifi, ajde oni koji pisu latinicom i nekako da se vide ali cirilica apsolutno se nista ne vidi...

Zna li neko resenje? Forum je 2.0 rcc5

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Problem sa jezikom, pola foruma mi se ne vidi sad
« Odgovor #1 poslato: 02:45:26, 17.Mar.2012. »
Da li je forum instaliran iz control panela ili rucno preko ftp programa?

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • Zahvaljeno: 25 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Problem sa jezikom, pola foruma mi se ne vidi sad
« Odgovor #2 poslato: 16:12:22, 17.Mar.2012. »
Ukoliko je instaliran iz C-panela očekujte da ćete morati više puta da sredjujete ovaj problem.
Ako je sve regularno instalirano preko FTP programa onda problem treba tražiti na drugom mestu.

Prvo proveriti unicode, onda u bazi proverite collation, a pre svega ako ste radili konverziju vratite u predjašnje stanje. Ukoliko je sve to kako treba, a "kvačice i motike" još uvek imate na forumu predložio bih vam sledeće.

Skinite bazu preko phpmyadmin-a u vaš računar i otvorite je u nekom tekst editoru (npr notepad ++) i pogledajte da li je tamo ista stvar.
Sačuvajte tu bazu pa pokušajte preko opcije replace all da zamenite znake i tu ispravljenu bazu da vratite na server. Nakon toga javite kako stoje stvari.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000