Preparirane zivotinje

• Odgovora: 6

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Preparirane zivotinje
« poslato: 20:24:50, 03.Mar.2012. »
Bruklin: Akademija morbidnih umetnosti

Prepariranje životinja koje su posle služile kao ukras bilo je hit u 19. veku, a danas je mahom nepoznata disciplina. Jedna Njujorčanka odlučila je da svetu pokaže koliko je "zabavno" pretvoriti mrtvog miša u umetničko delo
"Da li neko za ovim stolom želi velikog miša", počinje svoj čas Su Dževein.Njeni studenti u Akademiji morbidnih umetnosti u Bruklinu deru i pune mrtve miševe i potom ih postavljaju u neobičnim pozama.Dževein objašnjava da je taksidermija u stvari vraćanje mrtvih životinja u život i da svoje korene vuce još iz viktorijanskog doba kada je prepariranje iz hobija preraslo u umetnost.
"Bilo je korišćeno kao satira. Ne možete da govorite protiv kralja ili pape ali možete da napravite malu vinjetu u kojoj je lisica zli papa i da zbog toga ne upadnete u nepriliku", objasnila je ona AFP-u.Prepariranje ipak nije za svakoga i studentima je neophodan čvrst želudac."Jednostavno isključim svoja osećanja", objašnjava grafički dizajner Sara Strijevski.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.288.html:368608-Bruklin-Akademija-morbidnih-umetnosti

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
Odg: Preparirane zivotinje
« Odgovor #1 poslato: 19:50:16, 04.Mar.2012. »
Moj ujak je lovac i ima prostorij u kojo drzi trofeje iz lova i, izmedju ostalog, par prepariranih ptica (mislim da su u pitanju fazan, divlja patka i jos nesto). I kao maloj, a i sada, bas mi se ne mili da ulazim u tu sobu. Preparirane zivotinje su mi jezive i ne znam kako neko moze da uziva u toj vrsti ukrasa    (*o*) No, o ukusima se ne raspravlja.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #2 poslato: 20:52:04, 04.Mar.2012. »
Eeee Nale, ali ujak je lovac, pa i da ga covek razume  :smesko:
Meni ostade u secanju jedna preparirana pticurina kod jedne drugarice.Imali su je pre jedno vreme, cini mi se da je vise nemaju  :D
Pitala sam se uvek sta ce im kada nema nikakvu estetsku draz u stanu  :D (po mojim nekim kriterijumima :smesko:)
« Najnovija izmena:: 20:58:40, 04.Mar.2012. elenica »

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
    • Facebook
« Odgovor #3 poslato: 17:56:06, 05.Mar.2012. »
Deluje jezivo  :;
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #4 poslato: 21:15:52, 05.Mar.2012. »
Potpuno jezivo!
Secam se da su preparirane sove jedno vreme bile pravi hit  :-\ Krasile su mnoge enterijere. Hvala Bogu pa moji roditelji nikada nisu imali tendenciju da dom ukrasavaju takvim grozotama inace ko zna kakve bih traume vukla iz detinjstva  :D

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
« Odgovor #5 poslato: 16:38:16, 19.Maj.2014. »
drugo je ovo što ta umetnica radi, jer su u ptanju već mrtve životinje, često pregažene i slično, ali ubiti životinju i preparirati je kao trofej je užasno  >:(
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže vetvet

• *
  • 1
  • 0
  • Pol: Muško
« Odgovor #6 poslato: 19:42:46, 13.Okt.2014. »
Kao što neko reče sve je stvar ukusa i namene.
U prirodnjačkom muzeju ima više prepariranih životinja i one imaju svoj smisao i zadatak. Ne deluju lezivo uopšte.
 :)
Uvek je Uvek.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000