Nasilje u porodici...

  • Odgovora: 24
Stranice: « 1 2 3 »

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #10 poslato: 19:00:38, 16.Mar.2009. »

Ima za neke stvari su nam shturi zakoni ali pazi...  razliciti su zakoni u mnogim drzavama ali je npr stopa zlostavljanih ista tako da i mentalitet utice...
 


*

Van mreže Dorijana

  • **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #11 poslato: 13:02:27, 27.Apr.2009. »

Zene obicno trpe nasilje od svojih supruga jer su tako naucene

Daj molim te, od koga naucene? Samo je potrebno da malo razmisle.
Uh..od koga naucene? Naucene tako sto su gledale kako tata bije mamu, naucene tako sto su same bile zrtve nasilja u porodici...i to kad kazem nasilja, ne mislim na ono nasilje koje stigne do novina i o kome se cita. Dovoljno je kroz detinjstvo nekome govoriti da ne vredi nista i omalovazavati ga, da bi u trenutku kada neko do koga mu je stalo, a koga je najverovatnije birao po uzoru na roditelja, digne ruku na njega...kaze, ok...bolje ne zasluzujem.


Ne verujem da  se zakon nije pobrinuo i za to ...ljudi su sami krivi sto trpe nasilje.  A deca najvise ispastaju.

Zakon postoji ali za takve stvari treba da bude verovatno stroziji jer je to sve cesca pojava   >:(

A sto se zakona tice...tu sam malo skepticna. Bojim se da to jos uvek nije regulisano na zadovoljavajuci nacin, kao i vecina zakona ovde naravno. Po prijavi porodicnog nasilja, nasilnik bi trebalo da bude udaljen iz porodice i stana...a ovde se to koliko sam ja upucena u materiju ne desava. Vrhunac je da zena sa decom pobegne kod familije ili u neku sigurnu kucu...

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke
 

*

Van mreže Maestro

  • ****
  • 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #12 poslato: 18:02:36, 27.Apr.2009. »

Ima istine ali ako su to prozivele u porodici ne znaci da je i normalno.   ???

U svakom slucaju stroziji zakon.
 

*

Van mreže Dorijana

  • **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #13 poslato: 22:54:14, 27.Apr.2009. »
Nisam rekla da je normalno, ali isto tako to znaju oni koji nisu prosli kroz ono kroz sta su one prosle.

Imam i ovde jedan primer iz prakse, doduse poduzi i ne previse drastican, ali je za mene bio krajnje sokantan. Devojku sam znala pa recimo ceo njen zivot, a prica se odvija u nekoj njenoj 23-24 godini...niska, sitna...da je ne vidis u prostoriji kako je mala, njen tadasnji decko visi od nje jedno 20 cm minimum i tezi duplo...guramo se u nekoj kafani u Zemunu i ona pocinje da prica sa nekim likom koji se gura pored nje...on sedi pored mene i naglas razmislja..da li da ustanem ili da je pustim..blablablabla...u jednom momentu ustaje i cima je za ruku tako jako da ona prakticno odlece koliko god je mogla ( sto je u konkretnom slucaju znacilo jedno 35cm)..ovaj decko sa kojim je pricala uskace izmedju njih, ispada frka...drugarica i ja se suptilno povlacimo, cisto da ne dobijmo flasu u glavu ni krive ni duzne....kraj veceri...njih dvoje zagrljeni idu kuci...jos jednom se desila vrlo slicna situacija i posle toga vise nikada nismo zajedno izasli...bitan detalj je to sto se izmedju prve i druge scene odigrao jedan ozbiljan razgovor tipa...alo bre, jesi li ti normalna ko je on da dize ruku na tebe...pali dok ne krene da te gazi, blablablabla.....da, da...necu to da trpim blablabla...jbg, valjda stoji ona narodna...svako sebi kapu kroji

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke
 

*

Van mreže mia

  • **
  • 456
  • 0
  • Pol: Žensko
  • ko sebe izgubi,nije dostojan spasenja
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #14 poslato: 02:42:51, 04.Sep.2009. »
Užas!Čovek,ako se tako možde nazvati silovao godinama svoje ćerke!!!Kakav zakon,njega bih ja grickalicom natenane seckala >:(A ne mogu shvatiti ni žene koje trpe sva ta zlostavljanja.Šveđani i Finci imaju dobar zakon
 

*

Van mreže milica-tea

  • **
  • 479
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #15 poslato: 19:14:01, 14.Sep.2009. »

Užas!Čovek,ako se tako možde nazvati silovao godinama svoje ćerke!!!Kakav zakon,njega bih ja grickalicom natenane seckala >:(A ne mogu shvatiti ni žene koje trpe sva ta zlostavljanja.Šveđani i Finci imaju dobar zakon



ma uzas a ima i onih koje izgleda da uzivaju da ih maltretiraju
 


*

Van mreže Perla

  • ****
  • 3 806
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #16 poslato: 12:15:12, 21.Jul.2010. »
Ima svega danas zaista, najgore je sto se to na djecu odrazava i na njihovu psihu, njihov mentalni sklop, imaju problema u sklapanju veza kasnije u zivotu, prijateljskih, ljubavnih, poslovnih, agresivniji su, i jako pate, nose to u sebi... Samo ne znam sta tim ljudima stvara sadisfakciju da maltretiraju slabije od sebe... to su neke jako poremecene osobe i velike kukavice... tesko je svima pomoci koji imaju taj problem, jer ipak ko zna sta se desava iza cetiri zida jedne porodice  :-\  ???

*

Van mreže vujadin9

  • *
  • 91
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #17 poslato: 22:40:55, 17.Sep.2010. »
Pozdrav svima !
Mislim da,na osnovu relativno dobrog poznavanja problema u par porodica u mom okruzenju,nasilje u porodici jako bitnu vezu ima sa maminim i tatinim zivotom a ne sa,ekonomskom krizom,svaleracijom i sl..
To ti je isto kao sto iz porodice gdje ima pusaca i alhoholicara i dosta slucajeva i djeca postaju ista kao roditelji,nazalost.
A o balkanskom muskarcu,da i ne pocinjemo,neko prije mene na ovom forumu napisa da,zena treba da trpi ili je naucila da trpi.JA sam muskarac ali mislim da niko nikoga na ovom nesretnom svijetu ne treba da trpi,jer osnova ljudske srece je sloboda,zdrava psiha i naravno zdravlje....
Moze se,a u svakom slucaju i treba se,o ovoj temi pisati jer sila problema postoji ali stid,strah i sta sve ne uticu na to da lmnoge osobe zive u emotivnom i fizickom paklu,a da o tome niko pa i policija nema pojma. :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty:
vujadin9
 

*

Van mreže narcisa zec

  • *****
    Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #18 poslato: 15:44:44, 20.Maj.2011. »
Zrtve nasilja bilo psihičkog bilo fiz. ili i jednog i drugog najbolje znaju kako se osjecaju i sta ih tjera u opciju da cute... Ipak mislim da najprije zbog sebe a naročito zbog djece u porodici treba na vrijeme reagovati i da ne treba trpjeti. Zakoni jesu sturi ali sad kad se tezi tzv. evroatl. integracijama sve vise se insistira na ravnopravnosti, ljudskim pravima itd.. iako mozda vise teoretski...
Svako ima pravo da trazi ono sto mu pripada...
Nazalost sto neko pomenu ovi u Mup-u nece da se mijesaju dok neko ne dodje s vidnim tjelesnim povredama (sto je primitivno i neprofesionalno) ali zaboravljaju dusevni bol koji je mozda i gori...

Ja sam lično za očuvanje zajednice ali ne po svaku cijenu!!!
« Najnovija izmena:: 15:48:09, 20.Maj.2011. narcisa zec »
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta
 

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #19 poslato: 20:02:31, 12.Jul.2013. »
Ova tema je utihnula, ali na moju žalost, nasilje u porodici je i danas prisutno, i sve je više porodičnih tragedija koje se završavaju ubistvom.

Danas postoje SOS telefoni za žrtve nasilja u porodici, postoje i Sigurne kuće u kojima se smeštaju žene sa decom. Međutim, ni te Sigurne kuće nisu baš najbezbednije ( nedavno se dogodilo ubistvo u jednoj od tih kuća ).

Žrtve nasilja ćute i trpe iz straha od osvete. Delimično je kriv i naš mentalitet, ali i činjenica da je zakonodavstvo takvo kakvo je. Mediji i društvo ne reaguju dok se ne dogodi nešto strašno.

Mislim da ne bih ćutala ukoliko bi mi se dešavalo psihičko i fizičko nasilje...možda tako razmišljam jer mi se to nije dešavalo..ne znam.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 


Stranice: « 1 2 3 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
4867 Pregleda
Najnovije: 00:13:52, 26.Mar.2010.
blackgirl
2 Odgovora
1321 Pregleda
Najnovije: 13:48:06, 24.Sep.2013.
Krava muzara
1 Odgovora
840 Pregleda
Najnovije: 14:58:09, 01.Mar.2014.
nevenica