Nasilje u porodici...

• Odgovora: 23
Stranice: « 1 2 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Fifi

• **
  • 359
  • 6
  • Pol: Žensko
Odg: Nasilje u porodici...
« Odgovor #20 poslato: 20:24:46, 12.Jul.2013. »
Ova tema je utihnula, ali na moju žalost, nasilje u porodici je i danas prisutno, i sve je više porodičnih tragedija koje se završavaju ubistvom.

Danas postoje SOS telefoni za žrtve nasilja u porodici, postoje i Sigurne kuće u kojima se smeštaju žene sa decom. Međutim, ni te Sigurne kuće nisu baš najbezbednije ( nedavno se dogodilo ubistvo u jednoj od tih kuća ).

Žrtve nasilja ćute i trpe iz straha od osvete. Delimično je kriv i naš mentalitet, ali i činjenica da je zakonodavstvo takvo kakvo je. Mediji i društvo ne reaguju dok se ne dogodi nešto strašno.

Mislim da ne bih ćutala ukoliko bi mi se dešavalo psihičko i fizičko nasilje...možda tako razmišljam jer mi se to nije dešavalo..ne znam.

Lepo rečeno  :daisy:

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #21 poslato: 17:09:09, 14.Jul.2013. »
Lažno prijavljuju muževe, da ne bi viđali decu

Roditelji koji prolaze kroz razvod braka četo koriste decu kao sredstvo osvete svom bivšem partneru tako što ga prijavljuju za zlostavljanje deteta i time žele da ga spreče da viđa decu, izjavili su predstavnici Udruženja očeva.
Predsednik Udruženja Dejan Pavlović rekao je na konferenciji za novinare u Novom Sadu da očevi postaju "skrajnuta" društvena i socijalna kategorija, na marginama zakonskih prava i obaveza u oblasti roditeljstva.
"Turbulentna društvena kretanja dovode do sve češćih i težih razvoda, a u sudskim postupcima se krivica prebacuje na očeve, pa smo zbog toga oformili Udruženje očeva i želimo da aktivizmom prikažemo drugačiju stvarnost od one koja se plasira u medijima", kazao je Pavlović.

Prema njegovim rečima, očevi su mnogo uradili za 40 dana od kada su oformili Udruženje, čiji cilj je sistemska zaštita porodice, roditelja, dece, samohranih roditelja i rizičnih grupa, sa posebnim akcentom na ulozi oca, koja mu i zakonski pripada.
Predsednica Udruženja "Roditelj" Novi Sad Dragana Ćorić rekla je da je došla da podrži Udruženeje očeva, pošto imaju iste ciljeve - borbu za roditeljstvo.
"Strašno je to što smo došli u situaciju da se borimo za prava muškaraca, odnosno očeva, jer kada vidite da je broj prijava za pedofiliuju povećan, pomislite da nije moguće da je svaki drugi razvedeni tata pedofil", rekla je Ćorić.

U upravnom odboru Udruženja očeva je i Nevena Vrtulek, koja smatra da je ključ u popravljanju sadašnje situacije edukacija tata, ali i mama, sa ciljem da se oni malo drugačije postave u priči o roditeljstvu.
"Stvorena je fama kod nas, verovatno iz tradicionalizma, da očeve deca ne interesuju, međutim njih itekako inetresuju njihova deca i žele da učestvuju u njihovom odrastanju", rekla je Vrtulek.

Izvor: Vesti online

*

Van mreže Džudi

• **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
« Odgovor #22 poslato: 17:44:55, 14.Jul.2013. »
Oduzimanje prava ocu da vidi dete tokom brakorazvodne parnice, ili da se spreči starateljstvo nad decom, spada po meni, u psihičko nasilje. Taj vid nasilja boli možda više od fizičkog. Ostaju ožiljci na duši koji se ne mogu oporaviti.

Najteža stvar je što deca trpe. Deca trpe i loš brak, i nasilje u porodici, i brakorazvodnu parnicu. Nije ni čudno kada deca tokom vremena odrastu i imaju psihičke probleme. Do njih dolazi upravo zbog ovih disfunkcionalnih porodica.

Kako sve ovo sprečiti i lečiti? Osnova je bolji rad socijalnih službi i bračnih savetovališta. Drugi korak je oslobađanje od predrasuda da je sramota ići kod psihologa ili psihijatra.
Roditelji moraju, bez obzira na sve probleme koje imaju, da budu odgovorni prema deci. Imam utisak da mnogi dobijaju decu, rađaju ih, a nisu još spremni na roditeljstvo, a neki nisu spremni ni za brak. Zato postoje bračna savetovališta, savetovališta kod psihologa, i zato treba da služe socijalni radnici u Centrima za socijalni rad.   
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #23 poslato: 23:15:23, 16.Jul.2013. »
I jos jedna bitna stvar, nikada ne dozvolite da deca ispastaju los brak ili prekinuti brak.

Uradite sve kako do toga ne bi doslo.

Stranice: « 1 2 3

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000