FK Crvena Zvezda

  • Odgovora: 17
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FK Crvena Zvezda
« Odgovor #10 poslato: 22:09:32, 09.Avg.2014. »
Zvezda srušila Nišlije i tradiciju!

Crvena zvezda na otvaranju šampionata savladala niški Radnički sa 2:0 i uspešno započela odbranu titule osvojene prošle sezone. Dvostruki strelac za crveno-bele pred odlično ispunjenom Marakanom bio je kapiten Nenad Milijaš.

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su počeli odbranu titule prvaka Srbije, pošto su u prvom kolu Superlige na svom terenu savladali Radnički iz Niša sa 2:0.



To je bila tek treća pobeda crveno-belih na otvaranjima sezone u poslednjih 13 godina i prvi trijum u prvom kolu još od 2009. godine.

Utakmicu koja je odigrana pred oko 20.000 gledalaca obeležio je dvostruki strelac, kapiten crveno-belih Nenad Milijaš.

Prvi pogodak Milijaš je postigao u 43. minutu, kada je šutirao sa distance, lopta je zakačila jednog od igrača Radničkog i prevarila golmana gostiju.

Kapiten Zvezde je drugi gol postigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, pošto je šutirao iz slobodnog udarca, a golman Radničkog Filipović loše je procenio let lopte i ona je završila u mreži.

Prema najavama, trener crveno-belih Nenad Lalatović, zbog dugovanja kluba i administrativne zabrane, nije mogao da računa na igrače koji su došli u letnjem prelaznom roku.

Na klupi Radničkog iz Niša debitovao je iskusni stručnjak Dragoslav Stepanović.

Lalatović: Igrači ispunili zadatke

Trener fudbalera Crvene zvezde Nenad Lalatović rekao je posle pobede nad niškim Radničkim na startu Superlige da su igrači ispunili sve što je tražio i pružili veoma dobru partiju.

"U prvom poluvremenu smo iskoristili šanse, a u drugom smo propustili četiri, pet prilika. Ipak, to ne umanjuje opšti utisak. Iako nije bilo novajlija, momci koji su igrali pokazali su da zaslužuju dres Zvezde. Drago mi je što smo posle pet godina pobedili na prvenstvenoj premijeri", rekao je Lalatović posle meča.

Trener Radničkog Dragoslav Stepanović ocenio je da je Zvezda taktički bila bolja od njegove ekipe.

"Sve je rešeno u poslednjih nekoliko minuta prvog poluvremena, a nismo mogli taktički da pariramo Zvezdi tom delu meča. U nastavku smo odigrali mnogo bolje i ta igra me raduje uoči sledećih prvenstvenih mečeva sa Partizanom i Jagodinom", naveo je Stepanović.
 


*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FK Crvena Zvezda
« Odgovor #11 poslato: 22:19:33, 10.Avg.2014. »
Zvezdini klinci oduševljeni debijem

Crvena zvezda je pobedom nad niškim Radničkim uspešno otpočela odbranu titule, a udeo u prvom trijumfu imali su Mihailo Ristić, Vukašin Jovanović i Luka Jović.



Učenici Zvezdine škole dobili su šansu od trenera Nenada Lalatovića, koji nije mogao da računa na letošnja pojačanja.

"Bilo je malo straha pre ulaska na teren, ali kad sam ušao u igru, razmišljao sam samo kako da na najbolji način iskoristim desetak minuta ukazane prilike. Još da sam postigao pogodak, to bi bilo ostvarenje svih dečačkih snova".

Mladi veznjak ističe da je svestan da ga tek očekuje rad kako bi se ustalio u najboljem timu.

"Međutim, i ovako sam prezadovoljan. trudiću se da nastavim da treniram najbolje što mogu i da zaslužim još veće poverenje trenera Lalatovića", dodao je 18-godišnji Ristić.

Njegov vršnjak, Vukašin Jovanović, koji je pažnju na sebe skrenuo na nedavnom prvenstvu za mlade, dobio je šasnu za debi u samom finišu susreta.

"Samo onaj fudbaler koji debituje za Crvenu zvezdu, zna kakav je osećaj, ali teško može da ga opiše. Hvala treneru na poverenju. Debitovao sam na našem stadionu u fenomenalnoj atmosferi. Dok sam stajao pored aut linije i čekao da uđem, naježio sam se. Dok sam živ pamtiću današnji, najlepši dan u mojoj dosadašnjoj karijeri - nije krio uzbuđenje Vukašin Jovanović.", rekao je mlađani štoper.

Luka Jović je prošle godine u Novom Sadu postao najmlađi strelac u istoriji Crvene zvezde, srušivši rekord Dejana Stankovića, a i ovoga puta je bio blizu pogotka.

"Igrao sam u poslednjem kolu prethodne sezone u Novom Sadu ali osećaj i utisci su neuporedivi. Zaista nije isto igrati na Marakani pred ovolikim brojem naših navijača i na nekom drugom stadionu. Istina, malo mi je nedostajalo da postignem pogodak. Znao sam da golman ne sme da igra rukama van šesnaesterca, lopta ga je prošla, čuo sam huk sa tribina i nažalost nisam uspeo da zatresem mrežu. Verujem da ću već u narednoj utakmici biti strelac", rekao je Jović.
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FK Crvena Zvezda
« Odgovor #12 poslato: 23:45:56, 13.Avg.2014. »
Zvezda Ninkoviću nudi "otvoreni ugovor"?

Šampion Srbije, fudbalski klub Crvena zvezda, ponudiće svom bivšem igraču i ljubimcu navijača Milošu Ninkoviću "otvoreni ugovor", prenosi list Sport

Kako prenosi ovaj list, klub sa Marakane pokušava da privoli Ninkovića da ponovo zaigra u prvom timu, ali i da ima mogućnost odlaska u inostranstvo.



Po tom ugovoru, ukoliko Ninković prihvati ponudu, on će moći da napusti redove šampiona u slučaju dobre inostrane ponude.

Ipak, postavlja se pitanje da li Ninković želi da se vrati fudbalu, pošto je prošlog meseca najavio da će pauzirati tokom prve polusezone, a potom možda i završiti karijeru.

Popularni "Nine" je prošle sezone bio jedan od najzaslužnijih za povratak titule u Ljutice Bogdana.

On je klub je napustio kada su "crveno-beli" izbačeni iz kvalifikacija za Ligu šampiona, a kada se nije pojavila ponuda kojom bi bio zadovoljan, odlučio se na pauzu.

Sport prenosi da posle povratka Slovenca Nejca Pečnika, želja rukovodstva Zvezde je da ove sezone u istim bojama nastupa i Ninković.

Po tim izvorima, prvi bitan korak je to što je iskusni vezista počeo da trenira sa ekipom trenera Lalatovića, ali je konačan dogovor trenutno daleko od realizacije.
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FK Crvena Zvezda
« Odgovor #13 poslato: 21:55:14, 19.Avg.2014. »
Kaljari kupuje Pečnika?

Italijanski prvoligaš ima na oku sjajnog Slovenca, ali i Stefana Babovića, doskorašnjeg igrača Voždovca



ODLASCI u finišu prelaznog roka mogli bi da stvore veliki problem Crvenoj zvezdi. Milijaš je viđen u turskoj Manisi, klub pregovara sa zainteresovanima za Lazovića, a sada se pojavila i mogućnost da Nejc Pečnik ode u Kaljari!

Italijanski prvoligaš ima na oku sjajnog Slovenca, ali i Stefana Babovića, doskorašnjeg igrača Voždovca. Da li će nekoga od njih dvojice izabrati klub koji vodi Zdenjek Zeman, nekada trener Zvezde, zavisi pre svega od veziste Sparte iz Praga Jozefa Hušbauera. Naime, Kaljari već izvesno vreme pregovara s klubom češkog reprezentativca, ali se sve odužilo, pa se na Sardiniji pripremaju za druge opcije.

- Znam da postoji interesovanje Kaljarija, ali ništa konkretno. Sa mnom još niko nije kontaktirao i u potpunosti sam fokusiran na obaveze u Zvezdi i predstojeće gostovanje u Novom Sadu - kratko je prokomentarisao Pečnik.

Slovenac ima dve olakšavajuće okolnosti: poseduje pasoš EU i ne bi imao status stranca, a sa Zvezdom ima dogovor da može da ode u slučaju povoljne ponude, prenose Večernje Novosti
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FK Crvena Zvezda
« Odgovor #14 poslato: 18:17:25, 28.Avg.2014. »
Gasprom kupuje Zvezdu za 100 miliona evra

Fudbalski klub Crvena zvezda uskoro će biti privatizovan, a novi vlasnik - kompanija Gasprom u ovaj posao uložiće 100 miliona evra, piše današnji Blic



Nešto tako je najavio i Stevan Stojanović u izjavi za belgijske medije.

Kako navodi list, dolazak ruskog predsednika Vladimira Putina u Srbiju 19. oktobra, povodom 70 godina od oslobođenja Beograda, označiće i početak nove ere u poslovanju nekadašnjeg prvaka Evrope i tada će biti saopšteno kada će Crvena zvezda otvoriti novu stranicu u svojoj istoriji.

Gasprom je već generalni sponzor Crvene zvezde od 2010. godine a aktuelni ugovor ističe 2015, dok je Putin počasni predsednik FK Crvena zvezda.

Prema pisanju Blica, ruski energetski gigant želi stoprocentno vlasništvo nad klubom što znači da želi da pod kontrolom ima sve. U to je uključena kupovina zemljišta na kojem se nalazi stadion i objekti koji se nalaze u ulici Ljutice Bogdana.

Država Srbija će na ime kompenzacije dobiti 40 miliona, a grad Beograd za zemljište 20 miliona evra dok će za dugovanja kluba Gasprom izdvojiti 40 miliona evra, navodi list.

Rusi će u klubu postaviti svoj menadžment s tim da visokopozicioniranog žele Petra Škundrića, nekadašnjeg ministra energetike i aktuelnog predsednika Sportskog društva Crvena zvezda.
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FK Crvena Zvezda
« Odgovor #15 poslato: 18:38:46, 17.Sep.2014. »
Zvezda opet traži ostavku Karadžića

Fudbalski klub Crvena zvezda ponovo je zatražio ostavku prvog čoveka Fudbalskog saveza Srbije Tomislava Karadžića.

Na sastanku Upravnog odbora kluba jednoglasno je odlučeno da se Karadžiću da rok od 30 dana da podnese ostavku i raspiše nove izbore.

Povod za takvu reakciju bilo je nezadovoljstvo uprave ‘crveno-belih’ zbog suđenja u Kruševcu, na meču sa Napretkom, koji je završen rezultatom 0:0.

“Razmatrali smo aktuelna pitanja vezana za klub i doneli odluku da zatražimo da Tomislav Karadžić podnese ostavku i raspiše izbore na svim nivoima”, rekao je predsednik Skupštine fudbalskog kluba Crvena zvezda Svetozar Mijailović.

Vršilac dužnosti generalnog sekretara Zvezdan Terzić istakao je da ovoga puta ‘crveno-beli’ neće odustati od te inicijative kao prošle godine. Podsetimo, tada su utakmice Jelen Superlige kasnile, a iako je Karadžić najavio da će napustiti funkciju, kasnije je objavio da ostaje do kraja svog mandata.

“Napravićemo dobru strategiju, i Crvena zvezda ovog puta neće stati kao što je učinila prošle godine. Ranije je Zvezda dala rok Tomislavu Karadžiću da nešto promeni ili da podnese ostavku. Ništa se nije promenilo i zbog toga insistiramo na ostavci. Poslaćemo mu dopis o tome i džentlmenski ćemo mu dati rok od 30 dana. Očekujem da klub kao što je Crvena zvezda dobije podršku kompletne fudbalske Srbije. Što se tiče moje funkcije u Zajednici, doneću odluku posle razgovora sa kolegama u klubu o toj temi”, naglasio je Terzić.

Terzić je naglasio da je poznato da Crvena zvezda ima svoje probleme, i da ovim ne želi da ih sakrije od javnosti.

“Ne bih želeo da javnost stekne utisak da mi napadom na Tomislava Karadžića želimo da sakrijemo sopstvene probleme. Ne, svesni smo situacije u kojoj je klub. Svesni smo i da u Kruševcu nismo odigrali kako treba, ali to je posao za stručni štab. Klub je u završnoj fazi izrade strategije za finansijsku stabilizaciju, podmlađivanje tima i osvajanje titule. Osvajanje titule je poslednja stavka, jer ona nije primarna u ovoj situaciji. Svakako ćemo se boriti i za nju, ali ne želimo da nas kradu i oduzimaju tu šansu”, rekao je Terzić.

Potpredsednik kluba Slaviša Kokeza odgovorio je na pitanje da li Crvena zvezda ima kandidata za predsednika FSS: - Imaćemo kandidata, a kada budu raspisani izbori, saopštićemo i njegovo ime. Znaće se na vreme-

B92
 


*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: FK Crvena Zvezda
« Odgovor #16 poslato: 18:02:23, 14.Nov.2014. »
Zvezda – Udineze, spektakl u najavi

Oproštaj Dejana Stankovića od crveno-belog dresa, duel Zvezde i Udinezea, veliko interesovanje navijača, svi preduslovi za pravi spektakl su tu. Meč se igra u subotu od 17 časova na našem najvećem stadionu. Trener Lalatović očekuje lepu utakmicu - „Zvezda u u svaku utakmicu ulazi sa namerom da pobedi“ dodao je Lalatović. Luković: Stanković obeležio dve decenije srpskog fudbala.

Trener fudbalera Crvene zvezde Nenad Lalatović rekao je da očekuje "spektakl" u prijateljskoj utakmici protiv Udinezea, na kojoj će se od fudbala oprostiti nekadašnji reprezentativac Dejan Stanković.



Bivši fudbaler Zvezde, Lacija i Intera trenutno je pomoćnik treneru Andrei Stramačoniju u Udinezeu. Stanković će ući u 35. minutu i odigraće do kraja poluvremena za Zvezdu.

"Očekujem lepu utakmicu i spektakl. To je prava prilika da odigramo veliku evropsku utakmicu. Udinezeu ne treba trošiti reči... Nismo se mnogo spremali jer je prijateljska, ali Zvezda u svaku utakmicu, pogotovo na svom stadionu, ulazi sa namerom da pobedi", rekao je Lalatović novinarima na stadionu.

Prijateljska utakmica Zvezda - Udineze igra se u subotu od 17.00 na stadionu crveno-belih. Oba tima će je iskoristiti da ostanu u formi tokom reprezentativne pauze.

"Šansu će dobiti mlađi igrači koji su u prvenstvu imali manju minutažu. Jeste ovo spektakl, ali je meni najbitnija utakmica u Kragujevcu kad se nastavi prvenstvo. Očekujem povoljan rezultat. Stanković će igrati iza špica. Bilo bi lepo da da gol iz slobodnog udarca", rekao je Lalatović.

Trener je kazao da očekuje italijanski klub da dođe u "skoro najjačem" sastavu, kao i da ekipa "neće dozvoliti da se obruka".

Luković: Stanković obeležio dve decenije srpskog fudbala

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i reprezentativac Srbije Aleksandar Luković rekao je da je Dejan Stanković obeležio poslednje dve decenije srpskog fudbala i da zaslužuje punu Marakanu na oproštaju.

Stanković, nekadašnji Zvezdin kapiten i rekorder po broju utakmica za državni tim oprostiće se od crveno-belog dresa na prijateljskoj utakmici sa Udinezeom, gde trenutno obavlja funkciju asistenta trenera Andree Stramaćonija.

"Stanković je moj veliki prijatelj i igrač koji je obeležio skoro dve decenije srpskog fudbala. Kada se pogleda njegova karijera, klubovi u kojima je igrao, trofeji, zaslužuje da sutra dođe veliki broj navijača na Marakanu", izjavio je Luković novinarima na stadionu Crvene zvezde.

On je objasnio da ne postoji ni najmanja šansa da zaigra sutra u crveno-belom dresu, jer ne želi dodatno da potpiruje priče o povratku na Marakanu.

"Kada bude nešto konkretno, reći ću. Možda je moja greška bila što odmah nisam stopirao tu priču", rekao je Luković, koji nakon isteka ugovora sa Zenitom trenira sa Zvezdom.

Utakmica između Crvene zvezde i Udinezea igra se subotu od 17 sati.

http://www.rts.rs.html
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: FK Crvena Zvezda
« Odgovor #17 poslato: 10:37:21, 03.Avg.2016. »
Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanš meču u Beogradu poraženi od Ludogoreca posle produžetaka 4:2 (2:2).

Strah me čini jačim i boljim.
 


Stranice: « 1 2

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
16 Odgovora
4951 Pregleda
Najnovije: 12:30:34, 10.Jun.2010.
narcisa zec
0 Odgovora
999 Pregleda
Najnovije: 17:53:56, 10.Jul.2013.
dvostruka djevica
3 Odgovora
1235 Pregleda
Najnovije: 21:36:39, 24.Sep.2014.
Old Boy