Filmske novosti

• Odgovora: 55
Stranice: « 1 ... 3 4 5 6 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 384
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Filmske novosti
« Odgovor #40 poslato: 13:54:08, 10.Sep.2011. »
Miki Manojlović glumi Gadafija u američkom filmu

Srpski glumac Predrag Miki Manojlović glumiće Moamera el Gadafija u holivudskom filmu „Libijski sin“ australijskog režisera Mela Gibsona, koji će početi da se snima sledećeg meseca na više lokacija u svetu.

Poznati australijski glumac i producent Mel Gibson, koji će takođe biti i scenarista, režiser, kostimograf i ton majstor, odlučio se za Mikija Manojlovića kada je video poster na srpskom sajtu Vukajlija“ gde je Manojlović po fizičkom izgledu upoređen sa odbeglim libijskim liderom.

Iz izvora bliskih Melu Gibsonu saznali smo da su on i Miki Manojlović već postigli dogovor, a Manojlović je pristao da glumi u filmu pod uslovom da Gadafijevog sina igra Sergej Trifunović a vođu pobunjenika Laza Ristovski, Mikijev nerazdvojni filmski partner.

http://www.njuz.net/miki-manojlovic-glumi-gadafija-u-americkom-filmu/
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže Kristijan

• **
  • 182
  • 2
  • Pol: Muško
« Odgovor #41 poslato: 16:49:07, 10.Sep.2011. »
Tri Srbina u jednom stranom filmu ? Da im (strancima) ne pozli?  :smehotres:

Miki, ne zaboravi da nam je Gadafi pre 50 godina ostavio kamile  yeah yeah
In the beginning there was nothing but ROCK
Then somebody invented the wheel AND things just began to ROLL

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • Zahvaljeno: 25 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #42 poslato: 13:46:34, 24.Dec.2011. »
Zlatni globus 2012

Nagrade će biti dodeljene 15. januara 2012. godine u hotelu "Beverli Hilton", a voditelj će ponovo biti Riki Džervejz, koji je na prošloj dodeli izazvao dosta kontroverzi. Dodela nagrada "Zlatni globus" moći će da se prati u čak 160 zemalja. Na ceremoniji će biti dodeljena i nagrada "Sesil B. Demil" (Cecil B. DeMille) za životno delo. Nju će ove godine poneti Morgan Frimen (Morgan Freeman).

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 384
  • 34
« Odgovor #43 poslato: 23:44:15, 15.Mar.2012. »
Uskoro igrani film o životu Desanke Maksimović

U pripremi je film o poznatoj srpskoj pjesnikinji Desanki Maksimović „Tražim pomilovanje ili velika tajna“ koji će obuhvatiti skoro cio život pjesnikinje (1898–1993), od njenog djetinjstva do smrti.

Igrani film „Tražim pomilovanje ili velika tajna“ biće klasičnog dramsko-biografskog žanra, sa minimumom dokumentarnog materijala, a film će, prema sadašnjem planu, režirati Milorad Milinković, autor filmova „Mrtav ladan“, „Potera za sreć(k)om“ i „Zduhač znači avantura“.

- Osnovna ideja filma jeste da se oda neizmjerna počast pjesnikinji i pomogne mladima da saznaju i zavole njeno ogromno pjesničko djelo – kaže idejni tvorac filma, scenarista Miloš Paramentić.

Izvor

Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #44 poslato: 16:11:38, 17.Mar.2012. »
Fajns ponosan na film Koriolanus

Čuveni britanski glumac, zvezda filmova Hari Poter i Engleski pacijent, izjavio je da je ponosan na svoj rediteljski prvenac Koriolanus, koji je snimao u Beogradu.

Fajns je režirao i glumio u modernoj adaptaciji Šekspirove drame, i film je već dobio pohvale od strane kritičara, dok je Vanesa Redgrejv primila nekoliko nagrada za glumu u istom.Ipak, Fajns ne daje sebi dovoljno pohvala za ovaj brilijantan film: "Oklevam da koristim reč 'ponosan', ali mislim da sam uspeo da ostvarim atmosferu i osećaj koji je dominantan u ovoj drami i da to prenesem publici."
"Dugo sam živeo sa filmom i sada kada imam izvesnu distancu, mislim da sam neke stvari mogao drugačije da uradim. Morao sam da naučim mnogo stvari jako brzo, i neke stvari bih uradio bolje da nije bilo vremenskog pritiska.""Kada bih ga radio ponovo, izabrao bih da imam znatno više vremena za snimanje i ponovo bih uradio neke scene za koje mislim da je trebalo da bolje ispadnu."
Fajns je veoma zainteresovan da nastavi svoj rad iza kamere. "Postao sam veoma radoznao kada je reč o režiranju. Mislim da je to prirodan prelazak za neke glumce zato što su jako bliski celom procesu i zainteresovani kako se cela priča sastavlja iz pojedinih scena."

http://www.sinemagija.com/Vesti/5770/Reif+Fajns+ponosan+na+film+Koriolanus.shtml

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #45 poslato: 18:46:54, 10.Okt.2013. »
Tarantino vam predlaže šta da gledate

Autor: MONDO

Čuveni reditelj ponovo sastavio listu filmova iz 2013. godine koje ne bi trebalo da propustite.
Kao i nekoliko prethodnih godina, američki reditelj Kventin Tarantino sastavio je listu od 10, po njemu, najboljih ostvarenja u 2013. u želji da ljubiteljima sedme umetnosti skrene pažnju na neka ostvarenja koja su možda propustili da vide.

Proslavljeni reditelj, međutim, napominje da lista nije konačna, i da bi do kraja godine moglo doći do nekih promena, budući "da filmska godina još uvek nije završena".

Među njima je i film o izgubljenim astronautima u svemiru, "Gravity", sa Džordžom Klunijem i Sandrom Bulok, koji je nedavno stigao u bioskope, kao i komedija Seta Rogena "This is the End".

Na listi je i kaubojac "Usamljeni rendžer" sa Džonijem Depom, iako je ovo ostvarenje dobilo prilično loše kritike.

Prema mišljenju Tarantina, najbolji filmovi u ovoj godini su:

1. Afternoon Delight (Jill Soloway)
2. Before Midnight (Richard Linklater)
3. Blue Jasmine (Woody Allen)
4. The Conjuring (James Wan)
5. Drinking Buddies (Joe Swanberg)
6. Frances Ha (Noah Baumbach)
7. Gravity (Alfonso Cuarón)
8. Kick Ass 2 (Jeff Wadlow)
9. The Lone Ranger (Gore Verbinski)
10. This Is The End (Seth Rogen, Evan Goldberg)

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #46 poslato: 18:47:46, 10.Okt.2013. »
"Vojna akademija 2" u bioskopima od 6. novembra

Autor: MONDO

Šta se dogodilo sa junacima popularne "Vojne akademije" od trenutaka kada smo ih poslednji put sreli?
Premijera filma biće u Centru "Sava" 6. novembra.
Film se za razliku od serije u potpunosti koncentriše na živote popularnih kadeta, na njihova životna iskušenja, privatne probleme, ambicije i karijere.
U filmu ćete saznati koje su posledice saobraćajne nesreće Stošića? Hoće li se Nadica oporaviti? Šta se desilo sa Risom i Zimčetom?

Ko će završiti akademiju, a ko će odustati?  Koje ljubavi će izdržati test vremena i razna iskušenja a koje veze će se nepovratno raspasti? Mnogobrojna iznenađenja, neočekivani zapleti, mnogo poznatih i neka nova lica.

Režiju potpisuje Dejan Zečević, po filmskoj priči Gordana Mihića.
U glavnim ulogama su Bojan Perić, Radovan Vujović, Ivan Mihailović, Branko Janković, Jelisaveta Orašanin, Tijana Pečenčić, Dragana Dabović, Nikola Rakočević, Tamara Dragičević, Nevena Ristić, Sofija Rajović, Slobodan Stefanović, Miloš Timotijević, Goran Jokić, Aleksandar Radojičić, Ljubomir Bandović, Nebojša Milovanović, Branislav Lečić, Tihomir Stanić, Vojislav Brajović, Ivana Mihić, Marija Milovanović.
Specijalni gost je Vlado Georgiev.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 186
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 191
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #47 poslato: 13:30:37, 03.Dec.2013. »
Novi "Pirati sa Kariba", vraća se Kit Ričards!

Peti film iz serijala će se zvati "Pirates Of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales", a počeće da se snima u oktobru sledeće godine.

Gitarista "Stonsa" je rešio da se "ukrca na brod" kapetana Džeka Speroua, kojeg igra Džoni Dep, nakon intenzivnih pregovora.

"Producenti su ga 'jurili' nekoliko meseci i Ričards je pristao da reprizira svoju ulogu", rekao je neimenovani izvor "Dejli Mejlu".

Ričards je igrao u dva dela "Pirata" – "Pirates of the Caribbean: At World's End" I "Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides".

Prošle godine je u jednom intervjuu rekao da je uživao snimajući ove filmove, i da se oduševio kada ga je Džoni Dep jednom prilikom pitao: "Hoćemo opet?"

Ričards i Dep bi trebalo da se u novom filmu bore protiv duha ozloglašenog kapetana Brenda, kojeg će, najverovatnije igrati Kristofer Volc.

U novom filmu Džek i njegova posada tragaju za trozupcem, čiju lokaciju zna kapetan Tig. Zlikovac Brend takođe traga za trozupcem, kako bi sproveo svoju osvetu nad Džekom Sperouom.

Film "Pirati sa Kariba: Mrtva usta ne govore" u bioskope stiže 2015. godine.

Izvor
Strah me čini jačim i boljim.

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 186
  • 191
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #48 poslato: 13:31:19, 03.Dec.2013. »
Bobo Jelčić: Diklić idealan izbor za moj film

Veliku zaslugu za to nosi glavni glumac Bogdan Diklić, koji je pored Zlatne arene za tu ulogu dobio i nagradu festivala u Sarajevu.
Film koji je snimljen u koprodukciji Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije proglašen je za najbolji u regionu na festivalu u Motovunu.

Scenario prikazuje jedan dan u životu postarijeg porodičnog čoveka Slavka, Hrvata iz Mostara. On je u dilemi da li da ide na sahranu prijatelja Bošnjaka u drugom delu grada, koji i godinama nakon rata još razdvaja nevidljiva, ali veoma prisutna linija između "nas" i "njih".

Jelčić, uspešan i kao pozorišni reditelj, izjavio je danas na konferenciji za novinare u Beogradu, da je ovaj tekst mogao da radi i u teatru, ali da mu je film pružio mogućnost da u prvi plan postavi lice tog čoveka.

"Želeo sam stalni dijalog glumčevog lica i kamere, da se kroz minimalne grimase vidi spektar emocija glavnog lika. U izboru glumca Diklić mi je bio idealna opcija", rekao je on.
Jelčić je priznao da je Slavko težak čovek i da možda ne budi odmah saosećanje publike, ali je dodao da, kao i svaki lik, ima i crnu i belu stranu.

Premijera je bila u njegovom rodnom gradu Mostaru, gde je film i sniman. Reditelj je rekao da je imao tremu, ali da nije bilo posebnih reakcija i da se film jednostavno nekima svideo, a nekima ne.

Diklić je istakao da je ovaj scenario vrhunska literatura.

"Imao sam osećaj razumevanja za tog čoveka, jer on pati i kida se između mnogo stvari. Da nisam sebe poistovetio sa njim i njegovim dilemama, ne bih ni mogao da ga igram", izjavio je on.

Činjenicu da Slavko ipak odlazi na sahranu, Diklić je prokomentarisao kao akt savesti tog čoveka.

On je dodao da su pripreme za film bile kompleksne i da je sa rediteljem "skenirao" svaku reč i situaciju, pa samo snimanje nije bilo teško, mada je zahtevalo veliku koncentraciju.
Producentkinja Zdenka Gold otkrila je da je budžet bio 850.000 evra, dodavši da se to u našem regionu smatra za solidnu sumu.

"Radili smo bez kompromisa, odnosno bez tendencija da to bude takozvani festivalski film. Očekivali smo nagradu za Diklića, ali nam je bilo veliko i divno iznenađenje što smo u Puli dobili i Zlatne arene za film u celini, režiju, scenario..., kao i dve nagrade kritike", rekla je ona.

Koincidencija je da je beogradska publika sinoć mogla da vidi Jelčićev izuzetan rad sa glumcima i u teatru - u predstavi "Galeb", po Čehovu, sa kojom je Zagrebačko kazalište mladih gostovalo u Jugoslovenskom dramskom pozorištu.

Izvor

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 5 186
  • 191
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #49 poslato: 13:32:04, 03.Dec.2013. »
I Rita Ora dobila ulogu u "50 nijansi sive"

Rita Ora, pevačica albanskog porekla, potvrdila je da je dobila ulogu Mie, sestre Kristijana Greja u filmu "50 nijansi sive".
Mia je sestra glavnog lika, milionera Kristijana Greja, koja je uvek spremna za zabavu, voli da kuva, govori francuski i zaljubljena je u Itana Kavanaga.

Rita Ora će igrati rame uz rame sa Džejmijem Doranom i Dakotom Džonson. Snimanje je već počelo u Vankuveru, a pevačica se pohvalila na svom Twitter profilu da je postala deo filmske ekipe.

Stranice: « 1 ... 3 4 5 6 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000