Osecanja jedne zene

• Odgovora: 15
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Osecanja jedne zene
« Odgovor #10 poslato: 18:29:39, 04.Avg.2009. »
Pa da, ja jesam pomalo upsteno o ovome rekla..

Naravno da ima jako pragmaticnih zena tj oportunista : sa nekim su ili zbog karijere ili zbog ugleda ili zbog udobnosti zivota....a u isti mah ne mare da li toj osobi uzvracaju osjecanja ili svoja osjecanja drugome daju....Jako cesto cujem od nekih takvih 'pragmaticarki' sledece:'nisam zaljubljena ali ga volim" -a ako mene piatate ne vole one njega, nego vole to sto je on dobar za njih i sto im udovoljava ili kroz materijalnu satisfakciju ili im prosto prija osjecanje da znaju da ih neko voli....Ima i takvih primjera prakticnosti...

Po meni, najbolje su one djevojke ili najbolje prodju one koje se ne plase da razviju svoja osjecanja, koja mogu da osjecaju kad su u vezi sa nekim i da mogu da iskoriste tu vezu kao neko opste zivotno iskustvo, a da su pri tom cvrsto na nogama, da nisu zanesene ljubavlju vec ako je moguce da su sto prisebnije i racionalnije  i ako se konacno desi kraj veze , da to suvise licno ne dozive, nego da to ostave iza sebe i krenu dalje...takvu prakticnost ja volim i zelim da kod sebe razijem!

Sa druge str. znam slucaj decka koji je 15 god. zaljubljen u svoju drugaricu (koja uzgred sa njim zeli samo prijateljstvo i ima svog decka ) i on i pored toga i dalje zeli nju i ceka samo nju i dr. djevojke ne dolaze u obzir..ni da pokusa sa njima...

Dakle, ima i pragmaticnih djevojaka i osjecajnih momaka ali mislim da su djevojke ipak za nijansu vise te koje uvijek zele nesto dublje-kad su emocije u pitanju,  kad krenu u neku vezu zele da sve to bude tako bajkovito i lijepo, da sve bude kako treba, dok momci su vise po principu,kad su osjecanja u pitanju,kao da sve rade sa pola mozga-sto bi se reklo ili sa pola srca....

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
« Odgovor #11 poslato: 18:33:54, 04.Avg.2009. »
Citat
dok momci su vise po principu,kad su osjecanja u pitanju,kao da sve rade sa pola mozga-sto bi se reklo ili sa pola srca....

Mene muči pitanje- Da li oni zaista ne brigaju i ne osecaju ili se vešto pretvaraju?
Pa mozak nam funkcionise po istom principu i emocije isto rade...Zar je moguce da oni isto ne osecaju? ili ne vode brigu o sitnicama kao mi zene? Mozda smo mi bucnije, pa pricamo o tome, a oni samo cute i misle?
« Najnovija izmena:: 18:40:24, 04.Avg.2009. lilka »

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #12 poslato: 19:17:32, 04.Avg.2009. »
Ja mislim da se vecina vjesto pretvara, da druga vecina namjerno potiskuju osjecanja kao to je samo za nas djevojke...

Da, msilim da mi definitivni vise pricamo o tome i vise pricamo o osjecanjima a oni i kad pricaju ne govore o osjecanjima vec je to neka povrsna prica...

E, jos nesto , negdje sam procitala da nama -muskarcima i zenama isto ne funkcionisu mozgovi....da je nama zenama vise razvijena lijeva hemisfera mozga pa vise pricamo i osjecamo jace a njima desna hemisfera ali se ne sjecam sto im dobro to donisi :)

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
« Odgovor #13 poslato: 00:20:21, 10.Avg.2009. »
Nekako sve vise mislim da se vesto pretvaraju...to su teorije tipa da muskarci ne smeju da placu blink pokazuju osecanja itd...Ja im se samo divim na strpljenju i na toj tihoj patnji..Jel, vala zena kad pokusa da potisne nesto, za to je znalo bar deset drugarica, ukucani, komsije itd :) Odlicni smo oratori, to nam je Boga dar...dug jezik,a oni prosto ne umeju da iskazu,pa kad i pokusaju budu nam vrlo smesni sto im jasno stavimo do znanja. Ili recimo, kad žena zaplace pred muskarcem, to je normalno, jel da? Ali kad muskarac zaplace pred zenom...sumljamo u njihovu ispravnost, tripujemo da nas neodoljivo i beskrajno voli...brze bolje mu prebacimo-Secas se kad si mi plakao,a?
Puno puta mi se desilo da mislim kako mu nije stalo,a dozivim razna iznenadjenja,jer zeni ako je stalo do muskarca iz petnih zila to zeli i da pokaze,obuzme,zarobi,stegne...dok muskarac ipak napravi koji korak unazad da sebe i svoje strahove preispita? Sve mi smrducka na razna taktiziranja i sa jedne,a bogami i sa druge strane? Da, to taktizitanje...
Da li ste nekad taktizirale?
« Najnovija izmena:: 03:17:56, 30.Okt.2009. lilka »

*

Van mreže pg crna gora

Moderator
  • 465
  • Zahvaljeno: 9 puta
  • 10
« Odgovor #14 poslato: 15:46:54, 23.Sep.2018. »
Slazem se da su žene preemotivne

*

Van mreže pg crna gora

Moderator
  • 465
  • Zahvaljeno: 9 puta
  • 10
« Odgovor #15 poslato: 15:59:41, 23.Sep.2018. »
Neke žene koje ne znaju šta će od sebe previše analiziraju.

Stranice: « 1 2

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000