Koja je vasa slava?

• Odgovora: 45
Stranice: « 1 2 3 4 5 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Felisity

• **
  • 226
  • 9
  • Pol: Žensko
Odg: Koja je vasa slava?
« Odgovor #20 poslato: 17:31:23, 26.Nov.2009. »
Arandjelovdan! Ranije dok su mama i tata bili zivi smo slavili bas sa dosta ljudi i prijatelja, a sada samo za nas u kuci, posto i sestrin muz slavi istu slavu pa onda idemo kod njih posle lomljenja kolaca i rucka!

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #21 poslato: 00:20:22, 28.Nov.2009. »
Brat u svojoj kuci slavi Sv.Petku pa se okupljamo kod njega,naravno najblizi prvi dan,drugi dan su snajini i njegovi prijatelji...

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #22 poslato: 23:21:14, 28.Dec.2009. »
Djurdjic (jesenji Djurdjevdan...kako god  (*o*) ) 16. novembra
Na spisku gostiju su najblizi rodjaci i prijatelji, a narednog dana moje drustvo...
Ove godine se desilo da su nam cak i treceg dana dolazili gosti, pa sam u sali govorila da licimo na Ivkovu slavu  ;D

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #23 poslato: 10:41:34, 29.Dec.2009. »
Sveti Jovan

*

Van mreže Avantura

• **
  • 396
  • 3
  • SuperLady
« Odgovor #24 poslato: 17:03:04, 29.Dec.2009. »
Nazalost (a tako se osecam), nemam slavu.. ali eto kroz rodjendan, vise bi mi znacila kao krsna slava.
A kako se moze uzeti ili poceti neka slava, ukoliko je nemas? Sem udajom  :D
Ako ne znaš koja je porodična slava ili tvoja porodica nema slavu, možeš da slaviš zavetnu slavu. Znači, zavetuješ se u crkvi da ćeš slaviti nekog sveca. Ne znam tačno kako to ide, ali nema prepreka ako si verujući. Znam ljude koji slave po 2 slave, jednu porodičnu krsnu slavu i jednu zavetnu. Idi u crkvu i raspitaj se kod sveštenika.
Sveta Petka je moćna zaštitnica žena. Ako sam dobro razumela, rođena si na Sv. Petku? :)

*

Van mreže SnowLady

• **
  • 339
  • 1
« Odgovor #25 poslato: 00:54:07, 18.Maj.2010. »
Pocela sam ove godine. Sv.Vasilije Ostroski, Slava mu i Milost!

U krugu uze familije i najdrazih prijatelja!
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete

*

Van mreže Feniks

• 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
« Odgovor #26 poslato: 16:42:27, 18.Maj.2010. »
Ako ne znaš koja je porodična slava ili tvoja porodica nema slavu, možeš da slaviš zavetnu slavu. Znači, zavetuješ se u crkvi da ćeš slaviti nekog sveca. Ne znam tačno kako to ide, ali nema prepreka ako si verujući. Znam ljude koji slave po 2 slave, jednu porodičnu krsnu slavu i jednu zavetnu. Idi u crkvu i raspitaj se kod sveštenika.
Sveta Petka je moćna zaštitnica žena. Ako sam dobro razumela, rođena si na Sv. Petku? :)
Na Sv.Petku, da  ;)
Dobili smo slavu, deda je umro. Bile su 3 slave koje je on slavio, prva je seoska, tako da prva koja naidje posle toga, tako je receno i Sv.Arandjel. Ne mogu da Ti opisem osecaj!  :zaljubljena:
« Najnovija izmena:: 16:46:39, 18.Maj.2010. Feniks »

*

Van mreže olishka

• 705
  • 1
« Odgovor #27 poslato: 17:55:28, 18.Maj.2010. »
I moja Slava je Sv. Petka.

Pravim kolac, zito, dolazi pop sve to se osveti. To je u prisustvu najuze porodice. Predvece dolaze gosti i bude raznih djakonija koji i prilice Slavi i koji su svima vec poznati, naravno, s neizmeznim raznoraznim sitnim kolacima.

Devojacka slava mi je Sv. Nikola. Tada idem kod roditelja i tu je rucak u najuzek krugu familije. 

*

Van mreže dragan88

• *
  • 55
  • 3
  • Pol: Muško
« Odgovor #28 poslato: 13:31:50, 07.Avg.2010. »
Sveti Pantelejmon

Sveti Pantelejmon je rođen u Nikomidiji u drugoj polovini II veka n. e., pod imenom Panteleon, kao sin rimskoga dvorskog velikodostojnika. Školovao se kod najobrazovanijih lekara onoga vremena, što je doprinelo da ubzro postane poznat i priznat medicinski stručnjak u celoj Nikomidijskoj oblasti. Svoje ime Pantelejmon, dobio je, po svedočenju Crkve, od samoga Gospoda u momentu stradanja, a značenje toga novog imena je "u svemu milostiv", tj. "svemilostiv".

*

Van mreže sladjica

• 949
  • 1
« Odgovor #29 poslato: 14:51:28, 07.Avg.2010. »
Mitrovdan i slavimo je samo u krugu najbliže porodice i ponekog blikog prijatelja jer moji slave Slavu odkad ja znam za sebe. Nespadamo u pomodarne ljude koji zbog  mode slave slavu a da ne znaju ni zašto se slavi Slava.

Stranice: « 1 2 3 4 5 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000