Verujete u Boga?

  • Odgovora: 66
Stranice: « 1 2 3 4 ... 7 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Nightmaster

  • **
  • 437
  • 3
  • Pol: Muško
Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #10 poslato: 19:21:51, 08.Jun.2009. »
Agnoista sam...
It's better to burn out, than to fade away...
 


*

Van mreže revelation09

  • ***
  • 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #11 poslato: 15:13:54, 07.Avg.2009. »
J nekad vjerujem a nekad ne

Ako mi se desavaju dobre stvari..onda vjerujem ako mi se desava nesto lose, onda ne vjerujem....sve u svemu nemam bas jasan stav

Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #12 poslato: 15:37:10, 07.Avg.2009. »

J nekad vjerujem a nekad ne

Ako mi se desavaju dobre stvari..onda vjerujem ako mi se desava nesto lose, onda ne vjerujem....sve u svemu nemam bas jasan stav


Ja mislim da je obicno obrnuto, covek kad oseti strah, ocajanje, bolest, nesrece, itd.... onda se okrece bogu. A kad se provodi, vesli niko i ne misli na boga. Znaci prpa tera ljude da veruju u boga, a on im je samo jos  jedna nada.

Sta covek i ljudska civilizacija nikad nisu i nikad nece  moci kontrolisati? To je SMRT,  coveka prati strah od smrti da li svesno ili podsvesno i  zato vise mu se dopada ta ideja da bog postoji i da ce posle smrti nastaviti ziveti negde tamo, nego da vise  nece postojati.

Sta je bog? Pa bog je samo jedna covecija  nada i nista vise.
 

*

Van mreže revelation09

  • ***
  • 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #13 poslato: 20:50:46, 07.Avg.2009. »
Pa da , to je i meni bilo pomalo cudno kad sam preispitivala sebe po osnovu pitanja da li ili ne vjerujem u boga. Cini mi se da se ljudi okrecu bogu bas kad im je lose kad im treba jos neka 'visa' podrska .

Uvijek se sjetim jednog citata Voltera"ako bog ne ostoji, trebalo bi ga izmisliti"...Znaci za sve one koji misle da bog ne postoji,onda su ga stvorili ljudi kojima je bilo jos samo potrebno da pogledaju gore, u nebo i da zatraze pomoc od nekog 'koji sve moze'.....

Kod sebe sam primjetila da se toliko ne obracam bogu kad mi nesto treba...vec kad mi se nesto lijepo desi..onda mu se lijepo zahvalim ono kao "hvala ti boze za to i to...divan si, ja to i zasluzujem'...a kad mi se nesto lose desi, ja se tako osjecam iznevjerno da pomislim' da bog postoji sigurno ovo ne bi dozvolio' ili 'ne bi dozvolio da me ovo snadje'....Ne znam zaista bas kako da se postavim....

Sve je za zive ljude . I da ti se nekad desi nesto lose, nekad dobro...ali valjda bog najbolje zna.....kad,kako i sl

Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #14 poslato: 11:41:51, 08.Avg.2009. »
Jedan filozof jos tri veka pre Hrista je rekao:

"Бог или жели да укине зло, а не може; или може, али не жели; или пак ни не може, ни не жели. Ако жели, а не може, онда је немоћан. Ако може, али не жели, онда је зао. Али, ако Бог може и жели да укине зло, откуда онда зло у свету"?





   
 

*

Van mreže revelation09

  • ***
  • 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #15 poslato: 12:51:58, 10.Avg.2009. »
...da, onda je jedino sigurno da zlo postoji, a bog mozda postoji, a mozda ne....


*

Van mreže milica-tea

  • **
  • 479
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #16 poslato: 12:20:10, 22.Sep.2009. »
verujem u Boga...
 

Jedan filozof jos tri veka pre Hrista je rekao:

"Бог или жели да укине зло, а не може; или може, али не жели; или пак ни не може, ни не жели. Ако жели, а не може, онда је немоћан. Ако може, али не жели, онда је зао. Али, ако Бог може и жели да укине зло, откуда онда зло у свету"?   


ravnoreza izmedju dobrog i zlog piostoji ne bi valjalo kada zlo ne bi postojalo ili kada ne bi bilo dobrog... da postoji samo Bog mozda bi bilo dobro ali tu je i Djavo koji donosi zlo... to je vecita borba i tako mora da bude...
 

*

Van mreže Dibidus41

  • *
    Banovan sa foruma
  • 103
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #17 poslato: 20:07:43, 22.Sep.2009. »
Š'o reče Grisom...

"Verujem u Boga, ne verujem u religiju!"
 

*

Van mreže mia

  • **
  • 456
  • 0
  • Pol: Žensko
  • ko sebe izgubi,nije dostojan spasenja
Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #18 poslato: 01:50:04, 17.Okt.2009. »
Verujem,al u crkvu kao instituciju ne
 

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Verujete u Boga?
« Odgovor #19 poslato: 03:11:39, 17.Okt.2009. »
Pa sve sto je potrebno da preovlada zlo je da dobri ljudi ne urade nista!

Those who stand for nothing..fall for everything!!

Mislim da je "kljuc" u tome.. Bitno je sakupiti snagu i boriti se!

Za mene Bog (ili Bozansko) predstavlja Veru, Ljubav i Nadu..koje se toliko spominju i koje su nerazdvojne!
A sto mi je vera jaca, i ljubav je.. a veca je i nada! 
 


Stranice: « 1 2 3 4 ... 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
1164 Pregleda
Najnovije: 09:29:52, 08.Sep.2009.
milica-tea
2 Odgovora
960 Pregleda
Najnovije: 23:41:57, 18.Avg.2014.
medenica
16 Odgovora
1956 Pregleda
Najnovije: 17:32:17, 10.Dec.2014.
Bojan-