Anketa

Da li Srbija treba da pristupi NATO paktu?

Da
(26.3%)
Mozda nekad
(0%)
Ne
(36.8%)
Nikad
(36.8%)

Ulazak u NATO

• Odgovora: 47
Stranice: « 1 2 3 4 5 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Ulazak u NATO
« Odgovor #10 poslato: 14:46:26, 03.Feb.2009. »
Чак ће прећи из једне странке у другу како би били на власти :D
A kakve to veze ima sa temom?

Ne znam koliko je po pitanju ulaska u NATO punjenje dzepova ali siguran sam da moramo da igramo kako nam sviraju.

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

• 1 113
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
« Odgovor #11 poslato: 23:41:51, 03.Feb.2009. »
pa tako ce i biti...ipak smo mi ''mali'' i niko nas ne pita za nase misljenje..koje doduse i nemamo.. :D
...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
    • Facebook
« Odgovor #12 poslato: 13:31:33, 22.Mar.2009. »

Drašković: Srbija prvo u NATO pa onda u EU

Predsednik Srpskog pokreta obnove (SPO) Vuk Drašković izjavio je da Srbija prvo treba da postane članica NATO, pa tek onda Evropske unije.

"Nijedna bivša komunistička zemlja istočne Evrope nije ušla u EU, a da prethodno nije postala članica NATO i to im je donelo sigurnost i znatan privredni rast", izjavio je Drašković jagodinskoj televiziji “Palma plus”.

On je istakao da se Srbija može vratiti na Kosovo samo kao jaka država, u ekonomskom, demokratskom, vojnom i svakom drugom pogledu, a da takva može da postane samo ulaskom u EU i NATO pakt.

"Prvo treba da idemo u NATO, a onda u EU. Celo naše okruženje je u NATO savezu, uskoro ulazi i Hrvatska, pa čak je i Rusija jednom nogom u tom vojnom paktu. NATO donosi jasnu poruku investitorima da je ceo region bezbedan", kazao je Drašković.

"Imajući u vidu da sada Srbije nema na Kosovu, a svaka vlast u Beogradu treba da ima za cilj da se vrati na Kosovo, onda je jedini put ulazak u NATO savez, a kasnije i u EU", ocenio je Drašković.

(Beta)

*

• 1 113
  • 3
« Odgovor #13 poslato: 13:33:16, 22.Mar.2009. »
Delimicno je u pravu...:-\
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
    • Facebook
« Odgovor #14 poslato: 13:37:43, 22.Mar.2009. »

Ne znam zasto stavljam tekstove koji su bezveze.
Draskovic na izborima ne bi dobio 1% glasova i zato treba da se sakrije u misju rupu.

*

• 1 113
  • 3
« Odgovor #15 poslato: 14:28:44, 22.Mar.2009. »
To jeste tacno..ali je i tacno ovo sto je rekao..
kako je sve i krenulo pre cemo uci u NATO nego u EU :-\

*

Van mreže cvex

• **
  • 156
  • 0
« Odgovor #16 poslato: 16:22:14, 22.Mar.2009. »

lako je to da kazemo ali treba da se pomirimo sa cinjenicama iz '99 godine :(

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
    • Facebook
« Odgovor #17 poslato: 17:09:43, 22.Mar.2009. »
Ma on je veliki politicar  :D

Nece ni jedno ni drugo da bude  (mah:mah)

*

Van mreže soldier

• **
  • 122
  • 0
« Odgovor #18 poslato: 20:09:50, 05.Apr.2009. »
"Srbija mora što bliže NATO-u"
Nedelja, 5. april 2009. 14:25    

Ministar za dijasporu Srđan Srećković ocenio je da je potrebno da Srbija intenzivira aktivnosti u okviru Partnerstva za mir jer je ulaskom Albanije i Hrvatske u NATO došla u opasnost da izgubi "liderski potencijal u regionu".

"Ne smemo biti zarobljenici prošlosti, bez obzira na to koliko je ona teška i na nepravde koje su nam učinjene. Naša obaveza je da vodimo odgovornu i racionalnu politiku zasnovanu na interesima, a s obzirom da je ulazak u EU strateški cilj, moramo imati na umu da nijedna zemlja bivšeg komunističkog bloka nije to učinila pre ulaska u NATO", rekao je Srećković agenciji Beta.

On je ocenio da je vrlo teško zamisliti da Srbija postane ekonomski i politički lider na Zapadnom Balkanu ukoliko bude izolovana i okružena zemljama koje koriste pogodnosti institucionalne saradnje ili članstva u najmoćnijem vojnom savezu.

"Jučerašnja poruka sa NATO samita je ohrabrujuća jer jasno pokazuje da je Srbija dobrodošla u izgradnji partnerskih odnosa sa dominantnom vojnom alijansom, ali da saradnja zavisi od nas i naše spremnosti da objektivno sagledamo našu geostratešku poziciju", rekao je on.

Srećković je rekao da Srpski pokret obnove, čiji je funkcioner, podržava otvaranje kancelarije Ministarstva odbrane i Ministarstva spoljnih poslova Srbije u Briselu kako bi se operacionalizovalo učešće u NATO programu Partnerstvo za mir.

(Beta)

*

Van mreže mikijev-zabavnik

• **
  • 249
  • 0
« Odgovor #19 poslato: 21:24:46, 10.Apr.2009. »
Nikako u nato bezi sto dalje od toga :(

Stranice: « 1 2 3 4 5 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000