Singl život

• Odgovora: 15
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Singl život
« Odgovor #10 poslato: 11:55:46, 22.Jul.2013. »
Fifi i volonter, potpuno se slažem sa vama, svako neka vodi računa o sebi, bez miješanja u tuđe živote. U svakom slučaju, često je lakše biti sam.  ;)

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #11 poslato: 21:05:37, 22.Jul.2013. »
U pravu si Dzudi, smetnuh to skroz sa uma....Samo sto nekad stv prija singl vise nego u dvoje.Treba balansirati nekad, trpeti, preci preko nekih stvari.Najbolja opcija-malo sam malo sa nekim po meni...

*

Van mreže volonter

• **
  • 212
  • 14
« Odgovor #12 poslato: 03:07:14, 23.Jul.2013. »
fifi,ja ne znam kako ti to podnosis,ali mene u trenutku toliko to iznervira da ne mogu da ti objasnim,ja bih tada toj osobi rekla - molim te ucini mi uslugu i nikad vise nemoj da mi se obratis,samo da mi to ponekad nisu veoma bliske osobe. ne mogu da ti opisem koliko me tada odbiju od sebe...
ljudi su toliko ograniceni i robuju nekim nepisanim pravilima,pogotovo kad je udaja u pitanju,ako se ne udas do ne znam koje godine posle neces imati priliku i sl gluposti... ja potpuno podrzavam sve koji misle svojom glavom i rade stvari koje hoce i kada oni to hoce. meni se cini da je to kod nas tabu tema,singl zivot,pogotovo ako si zena.
bielenda,mnogo je lakse i ljepse biti sam nego sa nekim ko ti ne odgovara  :)

« Najnovija izmena:: 03:16:26, 23.Jul.2013. volonter »

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • 34
« Odgovor #13 poslato: 08:31:04, 23.Jul.2013. »
bielenda,mnogo je lakse i ljepse biti sam nego sa nekim ko ti ne odgovara  :)

Svakako! Starije generacije se nijesu upoznavale spontano kao mi, nego ili su im roditelji nalazili bračnog partnera ili rođaci i prijatelji, mada i dan danas ima tih ugovorenih brakova, to mi je pomalo fuj, ali dobro, neka se svako snalazi kako zna i umije. Tako ti stariji ljudi za nekog, naročito djevojku koja je prešla 30. godinu, a nije se udala, znaju da kažu, traži dlaku u jaje, da je šta valjala neko bi je uzeo ili misle da je nenormalna i čudna što ne želi djecu i brak, a često je singl život posljedica nemanja sreće u ljubavi, što većina ljudi ne shvata. U svakom slučaju, nemaju pravo da se miješaju.  ;)

*

Van mreže Fifi

• **
  • 359
  • 6
« Odgovor #14 poslato: 13:09:22, 23.Jul.2013. »
Aha ljudi baš imaju čudnu misao po pitanju žene koja se nije udala i većina se na njen račun sprda ...ne mogu da razumeju da možda nije našla odgovarajuću osobu za sebe ili da možda jednostavno neće da se uda  :olala: uostalom nema niko pravo da se meša u bilo čiji život
 naše bake i deke kad su se venčali živeli su ceo život zajedno zašto je to tako ..zato što je drugačije bilo ranije ...žene su znale za stid ... nije bilo provokacije sa strane u smislu devojaka,žena koje misle da ako nagruvaju prsa i obuku naku kratku majicu,minić da će biti lepše ...a sada gde god se okreneš vidiš to ...nema muškarca koji ne bi sa strane hteo da malo zaviri  :157: :157: :157: a i tuđi muževi i žene su se poštovali i znao se neki red

Volonter uprvo tako ....dok si mlađi ispitivaju za dečka,čim prođe neka godinica odma kreću pitanja za udaju nema više pitanje da li imaš dečka ili kad ćeš već jednom da nađeš dečka ...nadam se da to pitanje za udaju ne kreće od 20 godine jer da me ispitivaju za to stalno i uzastopno neću moći da se suzdržim i da budem pristojna u odgovaranju nego ću morati da upotrebim što vulgarnija rečnik :-\   

*

Van mreže bielenda

• 2 106
  • 34
« Odgovor #15 poslato: 09:33:00, 25.Jul.2013. »
Životne situacije ponekad nas natjeraju da ostanemo sa osobom koju možda u idealnim uslovima ne bismo izabrali. Brojne porodične dužnosti i poslovna stana života smanjuju vrijeme i energiju koji se ulažu u upoznavanje novih potencijalnih partnera.

I loša ekonomska situacija - u kojoj je lakše udvoje - takođe doprinosi ovakvom načinu razmišljanja. Tako izreka "Bolje išta nego ništa" mnogima postaje misao vodilja u životu.

Iako vas kod "kompromisnog" partnera mogu iznenaditi neke pozitivne karakteristike na koje niste računali, budite oprezni - loš period u životu može uticati na način razmišljanja i vaše potrebe. Kako onda znati zadovoljavate li se bilo čime ili su vam postale važne neke druge stvari? Svaka situacija je, naravno, drugačija.

Prepoznajte razliku između pristajanja na "mrvice" i zdravog kompromisa

Nijedna veza nije savršena, niti možete uvijek da dobijete šta želite od samo jedne osobe. Kratko, jasno i istinito. Ovaj savjet jednako je dobar, koliko i loš.

Naime, može vas natjerati da se zadovoljite sitnicama, posebno ako se i brak vaših roditelja zasnivao na činjenici da jedno od njih dvoje nije tražilo dovoljno za sebe.

Pronaći idealnu osobu nikada nije jednostavno. Ali, samo zato što vaš partner ne odgovara nekim vašim idejama, ne znači da nije dobar izbor za vas. Naučite umijeće kompromisa, ali i dalje budite čvrsti i znajte šta želite.

Nemojte zbog biološkog sata ili "faze u životu" ostajati u lošoj vezi

Previše parova ostaje u vezi ili se ženi zato što je to "prirodan tok događaja". Žene često osjećaju kako je - sada ili nikada - pravi trenutak da dobiju djecu. I odjednom muškarac sa kojim ste neko vrijeme u vezi postaje gospodin Savršeni.

Ponekad, osobe otkriju kako je, jednom kad je školovanje gotovo, a posao stalan i stabilan, sljedeći logičan korak - udaja ili ženidba.

Parovi koji dugo žive zajedno ili su dugo u vezi često osjećaju kako je prekid mnogo teži od vjenčanja. Racionalizuju kako poznaju partnera i kako zapravo i nema pravog razloga za prekid. Kako se vrijeme provedeno u vezi povećava, kao i emocionalno ulaganje, postaje sve teže reći zbogom.

Ovakvi brakovi se često završe razvodom. Brak donosi velika očekivanja i obaveze, i možda otkrijete kako ih ne možete ispuniti sa sadašnjim partnerom.

Nemojte se držati nekoga samo zato što vam je trenutno teško u životu

Lako je misliti kako vam se dogodila ljubav kada prolazite kroz težak period u životu. Često veza može ublažiti negativna iskustva poput smrti bliske osobe. Ali kada ponovo emocionalno ojačate, vjerovatno ćete shvatiti kako osoba pored vas i nije izbor koji biste napravili u idealnim okolnostima.

Uvijek je lakše ići kroz život udvoje, ali neka to bude zato što ste vi tako odlučili, a ne zato što ste u određenom trenutku u životu pokleknuli pod težinom tereta.

Bolje je željeti nego imati?

Većina nas u glavi ima sliku idealnog muškarca ili žene. Ono što vam je zaista potrebno je kombinacija vaše ličnosti, porodičnog porijekla i životnog iskustva. nema ništa loše u tome ako ste osoba s kojom se sve može lako dogovoriti, ili ako ste pomalo zahtjevni. Sto ljudi, sto ćudi!

Emocionalne potrebe su neutralne - svima su potrebni ljubav i nježnost. Ali jedan od zadataka odraslog doba jeste da shvatimo koje konkretne potrebe i kvalitete želimo pronaći u partneru.

Izvor: Kolektiv.me

Stranice: « 1 2

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000