Prevara u braku?

  • Odgovora: 95
Stranice: « 1 ... 7 8 9 10 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Cor Serpentis

  • *
  • 24
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #80 poslato: 23:05:21, 01.Jun.2009. »
Citat
Ali ja sam navela gore da ok, ima takvog morala, koji je varijabilan, i zavisi od mesta, vremena, itd... Ali imas norme koje ostaju iste i nepromenjene vekovima! Kao npr. prevara... Koliko ja znam, svuda i oduvek je nemoralna.

Malo istorijskih knjiga u ruke i socioloskih proucavanja nije na odmet ovde...

Citat
slusaj, frustrirana si ti jer ti fali ono sto sam ti napisao a ja sam uvek cool

ako nisi drago mi je, ne bih volela da jos nekome izazovem zakopane komplekse da isplivaju, hocu reci ide meni na dusu. Dobro je da si cool...
Zanimljiv je nacin tvoje deklaracije frustriranosti, cini mi se da je to posledica visevekovne vladavine patriharhata.

Inace...cool znaci biti hladan, nemojte zato upadati u vatru  (e*e)

« Najnovija izmena:: 23:07:53, 01.Jun.2009. Cor Serpentis »
moja natalna
Ko hoce da dozivi cudo, ne sme zgaziti na stazi mrava, ne sme kamenom ptice da tuce, jer od dvoraca gde cudo spava, ta nezna bica cuvaju kljuce...
 


*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #81 poslato: 23:11:14, 01.Jun.2009. »
Citat
Citat
Citat
Ali ja sam navela gore da ok, ima takvog morala, koji je varijabilan, i zavisi od mesta, vremena, itd... Ali imas norme koje ostaju iste i nepromenjene vekovima! Kao npr. prevara... Koliko ja znam, svuda i oduvek je nemoralna.

Malo istorijskih knjiga u ruke i socioloskih proucavanja nije na odmet ovde...

Molim? Stvarno ne znam kada se to prevara nije smatrala nemoralnom?!
???
~Sunshine~
 

*

Van mreže mikan

  • ***
  • 732
  • 20
  • Pol: Muško
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #82 poslato: 11:47:44, 27.Jul.2009. »
slazem se da je danas sve postalo normalno ali prevara uopste kao cin nikad nece biti nesto pozitivno
neki od vas su pisali "ako ne smeta mom partneru sto bi drugima itd"
zar to nije glupo?
samo smo mi bitni i niko oko nas nije bitan >:(
 

*

Van mreže Cor Serpentis

  • *
  • 24
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #83 poslato: 19:46:45, 04.Avg.2009. »
volim kad donosite zakljucke na svoju ruku :D

"neki od vas su pisali "ako ne smeta mom partneru sto bi drugima itd"
zar to nije glupo?"

Ajd da vidim kako mislis, pa reci zasto je glupo. Odjednom je svet postao mesto gde stalno mislite na druge, kako je to slatko, svet je divno mesto, zar ne? :D
moja natalna
Ko hoce da dozivi cudo, ne sme zgaziti na stazi mrava, ne sme kamenom ptice da tuce, jer od dvoraca gde cudo spava, ta nezna bica cuvaju kljuce...
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #84 poslato: 21:53:12, 11.Avg.2009. »

Generalno ovo je jedna vrlo skliska tema...moj stav je ne sudi, da ti se ne bi sudilo...a bejah u najvecoj meri isprovocirana odredjivanjem osobe na osnovu njenih razmisljanja...mislim da je @decko rekao  amoralna...ja zastupam stanoviste da svako sebi kapu kroji i kakvu skroji takvu nosi.

Naravno da je svako za sebe ali definitivno tema je tu da se razmene misljenja. Za nekog je prevara moralna za nekog nije...


Do skora bih u potpunosti stala iza stava da je prevara neminovno los cin..vise nisam sigurna da je to tako...izmedju ostalog zato sto niko ne moze znati sta je ono sto nekoga motivise da bilo sta uradi.
Tu prvenstveno mislim na to da vecina ljudi to ne radi da bi povredila nekoga, vec da u takve akcije ide iz razloga sto im u samom odnosu nesto bitno nedostaje.

A sta moze da im nedostaje da bi tako nesto uradile i da li to znaci da ce im to nedostajati sa bilo kojom osobom bile?

Citat
Mozemo uci u raspravu da li bi bilo postenije u situacijama kada se odnos pokvari lepo potpisati razvod i zavrsiti sa tim, ali mislim da se ovde polazi od posledica, a ne od uzroka.A kada bi se zapravo svaki los period zavrsavao razvodom, vise niko ne bi bio u braku.

Pa cekaj ali za nekog bi saznanje o prevari bilo katastrofa a za nekog ne?
Sta mislis da li postoje parovi i brakovi gde nije bilo prevare?


I da, sve i da krenem od jedne od mojih takodje omiljenih...ne cini drugima ono sto ne bi voleo da oni tebi rade...najprirodnije pitanje koje sledi je zasto bi meni smetalo da me neko sa kim sam u vezi prevari...a onda se na to moze nadovezati i pitanje sta je moj deo odgovornosti za to sto je neko sa kim sam ja u vezi usao u pricu sa nekim drugim..i tako, ostaje cini mi se na kraju mnogo vise pitanja, nego sto se na pocetku cinilo...

Nema potrebe za vise pitanja osim ako ne zelimo da prevalimo odgovornost.
Realno, milion razloga mozemo da nadjemo kako bi prevarili i milion razloga mozemo da nadjemo kako ne bih nikad prevarili.


 

*

Van mreže Dorijana

  • **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #85 poslato: 22:50:19, 11.Avg.2009. »


Generalno ovo je jedna vrlo skliska tema...moj stav je ne sudi, da ti se ne bi sudilo...a bejah u najvecoj meri isprovocirana odredjivanjem osobe na osnovu njenih razmisljanja...mislim da je @decko rekao  amoralna...ja zastupam stanoviste da svako sebi kapu kroji i kakvu skroji takvu nosi.

Naravno da je svako za sebe ali definitivno tema je tu da se razmene misljenja. Za nekog je prevara moralna za nekog nije...


Ma sto se mene tice nikada se pitanje morala po pitanju prevare nije teorijski dovodilo u pitanje...medjutim, postoji ogromna razlika izmedju prakse i teorije svidjalo se to nama ili ne...



Do skora bih u potpunosti stala iza stava da je prevara neminovno los cin..vise nisam sigurna da je to tako...izmedju ostalog zato sto niko ne moze znati sta je ono sto nekoga motivise da bilo sta uradi.
Tu prvenstveno mislim na to da vecina ljudi to ne radi da bi povredila nekoga, vec da u takve akcije ide iz razloga sto im u samom odnosu nesto bitno nedostaje.

A sta moze da im nedostaje da bi tako nesto uradile i da li to znaci da ce im to nedostajati sa bilo kojom osobom bile?


Uradili/e...komunikacija za pocetak, previse svakodnevnih problema koji dovode do udaljavanja, nedostatak hrabrosti da se prizna da je izbor mozda bio pogresan, nedostatak hrabrosti da se izadje iz necega u cemu nije dobro....uglavnom se problem ne resava na duze staze, osim onih koji uspeju da spoje u dve osobe na duze staze sve sto im treba....


Citat
Mozemo uci u raspravu da li bi bilo postenije u situacijama kada se odnos pokvari lepo potpisati razvod i zavrsiti sa tim, ali mislim da se ovde polazi od posledica, a ne od uzroka.A kada bi se zapravo svaki los period zavrsavao razvodom, vise niko ne bi bio u braku.

Pa cekaj ali za nekog bi saznanje o prevari bilo katastrofa a za nekog ne?
Sta mislis da li postoje parovi i brakovi gde nije bilo prevare?

Najverovatnije niko nije srecan kad sazna da je prevaren, al' razliciti ljudi to razlicito podnosne valjda...a sto se pitanja da li postoje parovi gde prevare nije bilo najiskrenije se nadam da postoje, na zalost iz mog generacijskog okruzenja ja ne znam nijedan...



I da, sve i da krenem od jedne od mojih takodje omiljenih...ne cini drugima ono sto ne bi voleo da oni tebi rade...najprirodnije pitanje koje sledi je zasto bi meni smetalo da me neko sa kim sam u vezi prevari...a onda se na to moze nadovezati i pitanje sta je moj deo odgovornosti za to sto je neko sa kim sam ja u vezi usao u pricu sa nekim drugim..i tako, ostaje cini mi se na kraju mnogo vise pitanja, nego sto se na pocetku cinilo...

Nema potrebe za vise pitanja osim ako ne zelimo da prevalimo odgovornost.
Realno, milion razloga mozemo da nadjemo kako bi prevarili i milion razloga mozemo da nadjemo kako ne bih nikad prevarili.


Monogamija je ideal, tako da se generalno mi na teorijskoj osnovi ne razilazimo....praksa je mesto gde nam se putevi razilaze...

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke
 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #86 poslato: 14:02:26, 12.Avg.2009. »

Ma sto se mene tice nikada se pitanje morala po pitanju prevare nije teorijski dovodilo u pitanje...medjutim, postoji ogromna razlika izmedju prakse i teorije svidjalo se to nama ili ne...

Meni se cini da nekada nije bila bas tolika razlika...


komunikacija za pocetak, previse svakodnevnih problema koji dovode do udaljavanja, nedostatak hrabrosti da se prizna da je izbor mozda bio pogresan, nedostatak hrabrosti da se izadje iz necega u cemu nije dobro....uglavnom se problem ne resava na duze staze, osim onih koji uspeju da spoje u dve osobe na duze staze sve sto im treba....

Pa ko je taj ili ta ko ulazi u brak ako nema komunikaciju?
Svakodnevni problemi mogu i pribliziti partnere...
Nema hrabrosti? ???  A za prevaru ima?  Ma daj...  taj ko nema hrabrosti pre ce trpeti bilo kakvog partnera nego ga prevariti prvenstveno zbog savesti. Drugi su tada razlozi u pitanju a ne hrabrost...

Kako stvari stoje cisto sumnjam da ce se moje misljenje nekad promeniti ali ako bih bio prevaren tacka bi bila stavljena na odnos sa tom osobom.
 

*

Van mreže Dorijana

  • **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #87 poslato: 23:11:39, 12.Avg.2009. »


Ma sto se mene tice nikada se pitanje morala po pitanju prevare nije teorijski dovodilo u pitanje...medjutim, postoji ogromna razlika izmedju prakse i teorije svidjalo se to nama ili ne...

Meni se cini da nekada nije bila bas tolika razlika...

Moguce da nije, cak do skoro ni ja ne bejah svesna te razlike...



komunikacija za pocetak, previse svakodnevnih problema koji dovode do udaljavanja, nedostatak hrabrosti da se prizna da je izbor mozda bio pogresan, nedostatak hrabrosti da se izadje iz necega u cemu nije dobro....uglavnom se problem ne resava na duze staze, osim onih koji uspeju da spoje u dve osobe na duze staze sve sto im treba....

Pa ko je taj ili ta ko ulazi u brak ako nema komunikaciju?
Svakodnevni problemi mogu i pribliziti partnere...
Nema hrabrosti? ???  A za prevaru ima?  Ma daj...  taj ko nema hrabrosti pre ce trpeti bilo kakvog partnera nego ga prevariti prvenstveno zbog savesti. Drugi su tada razlozi u pitanju a ne hrabrost...

Kako stvari stoje cisto sumnjam da ce se moje misljenje nekad promeniti ali ako bih bio prevaren tacka bi bila stavljena na odnos sa tom osobom.


Pa sad, nesto nemam utisak da je za prevaru potrebna velika hrabrost...cenim da manje-vise svi u to ulaze sa idejom da nece biti uhvaceni...a sto se komunikacije tice, mislim da je to na zalost jedna od poslednjih stavki u vecini odnosa...ja trenutno nemam stav po pitanju prevare, al' nema ni ko da me vara tako da to i nije veliki problem u mom slucaju...;D

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #88 poslato: 01:17:14, 13.Avg.2009. »

Pa sad, nesto nemam utisak da je za prevaru potrebna velika hrabrost...cenim da manje-vise svi u to ulaze sa idejom da nece biti uhvaceni...

Slazem se. Samo sam napomenuo da to sto neko nema hrabrosti da izadje iz braka nije put za prevaru...

Citat
al' nema ni ko da me vara tako da to i nije veliki problem u mom slucaju..

Trebas da imas stav po pitanju prevare jer brzo se pojavi princ  :)
 

*

Van mreže Dorijana

  • **
  • 533
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Prevara u braku?
« Odgovor #89 poslato: 17:59:36, 13.Avg.2009. »
Svidja mi se pozitivan stav, al' nesto deficit princeva aktuelan...:)

Moj natal Oprez - aktivira se nakon 30-e poruke
 


Stranice: « 1 ... 7 8 9 10 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
12 Odgovora
3401 Pregleda
Najnovije: 12:03:15, 29.Avg.2014.
Persefona.
8 Odgovora
1818 Pregleda
Najnovije: 20:40:21, 06.Avg.2015.
kobayashi
1 Odgovora
1328 Pregleda
Najnovije: 14:21:58, 10.Avg.2017.
tiganezri