Anketa

Da li posecujete psihologa?

Da
(22.7%)
Ne
(77.3%)

Da li posecujete psihologa?

• Odgovora: 92
Stranice: « 1 ... 8 9 10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže zaza

• **
  • 143
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Da li posecujete psihologa?
« Odgovor #90 poslato: 12:53:06, 27.Nov.2014. »
Verujem u psihologe i i njihovu pomoc u odredjenim kriznim situacijama. Licno nisam nikada bila. ali bih svakako posetila nekog ako bi mi bilo potrebno, ne smatram to ni glupim, ni beskorisnim.

*

Van mreže Mikelandjelo

• **
  • 167
  • 8
  • Pol: Muško
« Odgovor #91 poslato: 07:13:40, 29.Nov.2014. »
Bio sam kod mnogo i psihologa i psihijatara.Zivim u sredini ge je to "zabranjena"rec,ali ja ve odavno to smatram potpuno normalnim.
Na zalost nisu svi oni dobri.Ja sam nailazio i na jedne i na druge.Predzadnji strucnjak,psihijatar inace mi je bukvalno promenio zivot,doduse zajedno sa prijateljima.Moram napomenuti da najbolje prijatelje tj.one koji u mi promenili zivot ali bukvalno sam stekao putem interneta(namerno ovo pominjem).
Smatram da je strucnjak neophodna stvar danas,pa cak i kod ljudi koji naizled nemaju problema.Ja sam imao srce pa m naleteo na mozda najboljeg.Vise ih ne posecujem.

Mada sam isao kod jednog psihologa skoro.Razlog je bio taj sto sam poceo da se suocavam sa onim moim primarnim strahom,medjutim iskustvo je bilo uzasno.Jako sam se pokajao sto sm otisao.I tu su mi opet prijatelji pomogli da se smirim.Medjutim predzadnji psihijatar je ipak bio u pravu.Mogu ja to i sam.
Tako da sam od potpunog nistavila-strasne panike,a pre toga depresije,anksioznosti i jos ponecega kad nisam video svoju biducnost,ona nije postojala uopste,danas dosao do tog da sam se zaljubio i to u prelepu devojku.To naglasavam sve jer je razlog pocetka svega upravo bilo jedno strano lose iskustvo upravo sa prelepom devojkom.Tako da sam uspeo i taj ,"primarni"strah da savladam.
Moj savet je.Strucnjci su neophodni i mora im se potpuno verovati.Ali takodje morate i smi da se trudite svom sovojom snagom i to non stop.
Neke stvari da bi dobio moras prvo da ih pustis.

*

Van mreže Ninoška

• *
  • 95
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 2
  • Pol: Žensko
« Odgovor #92 poslato: 17:15:07, 21.Feb.2015. »
Da, jedno  duže vreme jesam. Predložila mi je doktorka koja me je operisala jer je u principu znala tok moga života.
Jedna mlada, prelepa doktorka-psiholog me je povratila u život, imala sam vrlo nezgodan splet okolnosti za moju psihu, operacija, nerazumevanje u braku...razvod braka.
Posle svakog razgovora sa njom odlazila sam imam utisak lakša svaki put za kilogram tereta.
Naravno da psihologiju treba shvatiti kao ozbiljnu nauku ali uvek su postojale različite tačke gledišta sa kojih je posmatramo, doživljavamo, učestvujemo...
Prvi povod za odlazak je bila operacija kroz koju sam prošla a hvala Bogu to iskustvo mi je pomoglo da lakše prodjem i kroz period razvoda.
Nisi uspeo sakriti oka drhtaj.
Nebo u njemu ostalo je vedro. Za mene!!!

Stranice: « 1 ... 8 9 10

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000